Premier League: Aston Villa rozstrzelana, Manchester City blisko mistrzostwa

Premier League: Aston Villa rozstrzelana, Manchester City blisko mistrzostwa (fot. EXPA/ Propaganda/ David Rawcliffe / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City pokonał Aston Villę 4:0 w zaległym meczu 28. kolejki Premier League i jest bardzo blisko wywalczenia tytułu mistrzowskiego. "The Citizens" mają dwa oczka przewagi nad Liverpoolem i w ostatnim meczu potrzebują tylko jednego punktu.
Z początku mecz nie układał się pomyślnie dla zespołu z niebieskiej części Manchesteru - Aston Villa dzielnie broniła się przez ponad godzinę. Kiedy już jednak wpadła pierwsza bramka, wynik meczu zaczął się zmieniać bardzo szybko.

Strzelanie rozpoczął Edin Dżeko w 64. minucie. Osiem minut później Bośniak dołożył drugiego gola. W 89. minucie na 3:0 podwyższył Jovetić, a po chwili wynik meczu ustalił Yaya Toure.

Dzięki wygranej Manchester City może być już niemal pewien mistrzostwa. "The Citizens" w ostatniej kolejce zmierzą się z West Hamem na własnym obiekcie.