T-M E: Efektowna inauguracja. Pięć bramek i zwycięstwo Pogoni

T-M E: Efektowna inauguracja. Pięć bramek i zwycięstwo Pogoni

Mecz Podbeskidzie Bielsko - Biała - Pogoń Szczecin (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko – Biała 3:2 – podaje sport.pl.

Podbeskidzie objęło prowadzenie już w 9. minucie meczu. Dobre dośrodkowanie Iwańskiego wykorzystał Konieczny i posłał piłkę do siatki. Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było jednak długo czekać. W 29. minucie Zwoliński po podaniu Murawskiego pokonał Zajaca.

Chwilę po zmianie stron drugą bramkę zdobyli „Górale”. Na listę strzelców wpisał się Sokołowski. Wydawało się, że drużyna trenera Leszka Ojrzyńskiego utrzyma korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, ale Pogoń zaprezentowała piorunującą końcówkę. W 85. minucie Dąbrowski wykorzystał słabe ustawienie obrońców i po wrzutce Golli doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Frączczak.

Pogoń Szczecin wygrała Podbeskidziem Bielsko – Biała 3:2 i zapisała na swoje konto trzy punkty na inaugurację nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.