Janowicz pokonał Grigora Dimitrowa!

Jerzy Janowicz (fot. Piotr Figura / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Wygrana Polaka! Jerzemu Janowiczowi udało się pokonać zajmującego wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej Bułgara Grigora Dimitrowa 6:4, 3:6 i 6:3 w drugiej rundzie ATP World Tour Master 1000. Spotkanie rozegrano na twardych kortach w Cincinnati, zaś pula nagród wynosiła ponad 3 mln dol.
Janowicz, który zajmuje 65. miejsce w rankingu, spotkał się ze swoim przeciwnikiem w Cincinnati, gdzie startował z pozycji 7.

Jak informuje portal Sport.pl, w pierwszym secie tenisiści wygrywali swoje podania do stanu 4:4. W dziewiątym gemie Janowicz przełamał serwis Dimitrowa, nie oddając mu ani jednej piłki, a w dziesiątym przypieczętował zwycięstwo. Druga partia należała do Bułgara, który prowadził 5:1, aby ostatecznie wygrać 6:3. Decydujący set Janowicz rozpoczął bardzo dobrze, objął prowadzenie 3:0 i 5:2, a w ósmym gemie przy podaniu przeciwnika miał trzy piłki meczowe, ale Dimitrow zachował zimną krew i wyszedł z opresji. Kolejny gem i cały mecz należał jednak do Janowicza.

Łodzianin w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Julien Benneteau (Francja) - James Ward (Wielka Brytania). Pojedynek tych tenisistów trwa.