Wimbledon. Linette i Hurkacz powalczą o kolejną rundę. O której mecze?

Magda Linette Źródło: Newspix.pl / Marc Atkins
Jak do tej pory polscy tenisiści prezentują na Wimbledonie bardzo dobrą dyspozycję. Magda Linette, Hubert Hurkacz i Iga Świątek awansowali do kolejnych rund, a pierwszą dwójkę już w czwartek 1 lipca zobaczymy ponownie na korcie.

Magda Linette swoje pierwsze spotkanie na kortach trawiastych Wimbledonu rozegrała 30 czerwca, kiedy mierzyła się z niżej notowaną Amandą Anisimovą. Polka wygrała w trzech setach (2:6, 6:3, 6:1) i zameldowała się w drugiej rundzie turnieju. Tam przyjdzie jej zagrać z Ukrainką Jeliną Switoliną.

Wimbledon. O której grają Linette i Hurkacz?

Rywalka Linette jest rozstawiona z numerem 3. co oznacza, że Polkę czeka niezwykle trudne zadanie. Ten pojedynek zostanie rozegrany na korcie nr 2 jako drugi w kolejności. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 12, a więc Linette może rozpocząć swoje starcie już około godz. 14.

W drugiej rundzie Wimbledonu zameldował się także Hubert Hurkacz, który wygrał w trzech setach z Lorenzo Musettim. Teraz Polakowi przyjdzie mierzyć się z Amerykaninem Marcosem Gironem. Ten pojedynek organizatorzy chcą przeprowadzić na korcie nr 15, a mecz zostanie rozegrany po południu. Z pierwszych wyliczeń wynika, że Polak rozpocznie swoje starcie około godz. 16:30, ale jego mecz może zostać przesunięty nawet o godzinę lub dwie.

Transmisje spotkań Linette i Hurkacza będą dostępne na antenie Polsatu Sport oraz w serwisie ipla.tv.