Tokio 2020. Kajakarki wywalczyły kolejny medal dla Polski!

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska Źródło: Newspix.pl / Tomasz Markowski
Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły dla Polski brązowy medal! Startowały w kajakarskiej konkurencji K-4 500m.

Kolejne świetne wiadomości z Tokio! Polska czwórka wywalczyła brązowy medal w kajakarskiej konkurencji K-4 500m na Igrzyskach Olimpijskich. Polki startowały w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Co ciekawe, dwie pierwsze zawodniczki cieszyły się już z medalu zdobytego w Tokio. Wywalczyły srebro w dwójce na dystansie 500 m.

Tokio 2020. Lista medali Polaków

Polska na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 ma na swoim koncie już trzynaście medali i znajduje się na 17. miejscu w klasyfikacji. Poniżej podsumowujemy sukcesy naszych sportowców!

Złote:

• Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk – sztafeta mieszana 4x400 metrów