Co za mecz w Liverpoolu! The Reds awansowali do półfinału Ligi Mistrzów

Luis Diaz Źródło: Newspix.pl / ZUMA/NEWSPIX.PL
Europejskie puchary wkroczyły w decydującą fazę. Stawką rewanżowego spotkania pomiędzy Liverpoolem a lizbońską Benficą był półfinał Ligi Mistrzów. W lepszej sytuacji byli gospodarze, którzy wygrali w pierwszym starciu 3:1. W drugim meczu mieliśmy prawdziwy festiwal strzelecki.

Spotkanie w mieście Beatlesów będzie rewanżem za pierwsze starcie, które miało miejsce w stolicy Portugalii. Wówczas podopieczni Juergena Kloppa ograli Benficę 3:1. Szczególnie dobrze piłkarze Liverpoolu prezentowali się w pierwszej połowie tamtego spotkania. Po przerwie błyskawicznie dali się zaskoczyć i gdyby Orły były skuteczniejsze, mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. The Reds z pewnością mają komfortową sytuację i byli zdecydowanymi faworytami do gry w półfinale Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów 2022. Festiwal strzelecki

Trener Juergen Klopp zdecydował się wystawić drugi skład, oszczędzając tym samym swoje największe gwiazdy, jak Salah, Mane czy Alexander-Arnold. Mimo to piłkarze z Anfield potrafili długimi fragmentami dominować nad klubem z Lizbony. Szczególnie w drugiej połowie. Jednak waleczni zawodnicy Orłów nie mieli zamiaru składać broni i potrafili odpowiedzieć na trzy trafienia gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Kolejnym rywalem Liverpoolu w półfinale Ligi Mistrzów będzie Villarreal, który w ćwierćfinale zdołał wyeliminować Bayern Monachium.