Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Na którym miejscu znajdują się Polacy po sześciu dniach?

Anna Wielgosz Źródło: PAP/EPA / RONALD WITTEK
W sobotę Biało-Czerwoni zdobyli trzy medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Po sześciu dniach ME w Monachium Polska kolejny raz spadła w klasyfikacji medalowej. Wiemy, na którym miejscu uplasowali nasi reprezentanci.

W sobotę Polacy zdobyli trzy medale na lekkoatletycznych ME w Monachium. W sesji porannej Katarzyna Zdziebło została wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km. Lepsza od Polki była tylko Antigoni Ntrismpioti, która w końcówce wyraźnie przyspieszyła, a nasza lekkoatletka, mając dwa ostrzeżenia musiała uważać, by nie trafić do strefy kar.

W sesji wieczornej dość niespodziewanie Anna Wielgosz sięgnęła po brąz na 800 metrów i tym samym zdobyła swój pierwszy medal na międzynarodowej imprezie. Przed Polką uplasowały się Francuzka Renelle Lamote i Brytyjka Keely Hodgkinson. Po wyścigu Polka przyznała, że teraz może pozostać w sporcie na poważnie. – Rozważałam zakończenie kariery, gdyż z własnych oszczędności nie da się tego dalej utrzymywać – powiedziała na antenie TVP Sport.

Na koniec „Aniołki Matusińskiego” w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek zdobyły srebrny medal w sztafecie 4 x 400 metrów. Złoto zgarnęły Holenderki, a brąz – Brytyjki.

Medale Polaków na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce 2022

Po sześciu dniach mistrzostw Europy w Monachium Polska uplasowała się na siódmym miejscu klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni mają w dorobku 11 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.