Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Na którym miejscu znajdują się Polacy po sześciu dniach?

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Na którym miejscu znajdują się Polacy po sześciu dniach?

Anna Wielgosz
Anna Wielgosz Źródło: PAP/EPA / RONALD WITTEK
W sobotę Biało-Czerwoni zdobyli trzy medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Po sześciu dniach ME w Monachium Polska kolejny raz spadła w klasyfikacji medalowej. Wiemy, na którym miejscu uplasowali nasi reprezentanci.

W sobotę Polacy zdobyli trzy medale na lekkoatletycznych ME w Monachium. W sesji porannej Katarzyna Zdziebło została wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km. Lepsza od Polki była tylko Antigoni Ntrismpioti, która w końcówce wyraźnie przyspieszyła, a nasza lekkoatletka, mając dwa ostrzeżenia musiała uważać, by nie trafić do strefy kar.

W sesji wieczornej dość niespodziewanie Anna Wielgosz sięgnęła po brąz na 800 metrów i tym samym zdobyła swój pierwszy medal na międzynarodowej imprezie. Przed Polką uplasowały się Francuzka Renelle Lamote i Brytyjka Keely Hodgkinson. Po wyścigu Polka przyznała, że teraz może pozostać w sporcie na poważnie. – Rozważałam zakończenie kariery, gdyż z własnych oszczędności nie da się tego dalej utrzymywać – powiedziała na antenie TVP Sport.

Na koniec „Aniołki Matusińskiego” w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek zdobyły srebrny medal w sztafecie 4 x 400 metrów. Złoto zgarnęły Holenderki, a brąz – Brytyjki.

Medale Polaków na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce 2022

Po sześciu dniach mistrzostw Europy w Monachium Polska uplasowała się na siódmym miejscu klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni mają w dorobku 11 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.