Mamy mistrzynię Europy! Pia Skrzyszowska zdobyła złoto na 100 m przez płotki

Mamy mistrzynię Europy! Pia Skrzyszowska zdobyła złoto na 100 m przez płotki

Pia Skrzyszowska
Pia SkrzyszowskaŹródło:Newspix.pl / Fot Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Pia Skrzyszowska zdeklasowała rywalki i wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Lekkoatletka zdobyła trzecie złoto dla Biało-Czerwonych w Monachium.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w lekkoatletyce ojciec Pii Skrzyszowskiej – Jarosław stwierdził w rozmowie z TVP Sport, że jego córka będzie faworytką w swojej konkurencji, czyli biegu na 100 metrów przez płotki. – Ma drugi wynik w Europie. Do liderki list traci 0,01 sekundy. W takich chwilach nie myśli się o niczym innym, jak o zwycięstwie – wyznał 13 sierpnia i dodał, że Pia za bardzo nie przejmuje się presją.

Monachium 2022. Półfinał biegu na 100 metrów przez płotki

Ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium wcześniej wspomniana Pia Skrzyszowska wraz z Klaudią Siciarz i Klaudią Wojtunik wystartowały w półfinale biegu na 100 metrów przez płotki. Do walki o medal kwalifikowały się dwie pierwsze lekkoatletki w trzech biegach i dwie tzw. lucky loserki z najlepszymi czasami.

W pierwszym biegu półfinałowym na bieżni zameldowała się Klaudia Siciarz, która dobiegła na metę jako czwarta z czasem 13.00. Biegaczka nie uzyskała bezpośredniego awansu i musiała czekać na wyniki pozostałych zawodniczek, by dowiedzieć się, czy uda jej się awansować. W kolejnym biegu zobaczyliśmy Pię Skrzyszowską, która udowodniła swoją dobrą dyspozycję i finiszowała jako pierwsza z czasem 12.66. W ostatniej serii zobaczyliśmy Klaudię Wojtunik, która przekroczyła linię mety jako czwarta, tak samo jak Klaudia Siciarz. Niestety obie płotkarki nie zakwalifikowały się do finału.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Finał biegu na 100 m przez płotki

W niedzielę 21 sierpnia około godz. 20:45 rozpoczął się finałowy bieg. Nasza lekkoatletka dobrze zaczęła i od początku wyścigu była w czołówce. Polka uciekła i później nie dała wyprzedzić się rywalkom. Dzięki temu biegaczka zdobyła złoty medal przekraczając linię mety w 12.53. Jako druga finiszowała Węgierka Luca Kozak z czasem 12.69, a na ostatnim miejscu podium zameldowała się Ditaji Kambundji z czasem 12.74.