Włosi mistrzami świata w siatkówce. Biało-Czerwoni ze srebrem

Reprezentacja Polski w siatkówce Źródło: WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Mecz Polska – Włochy wyłonił triumfatora tegorocznej edycji mistrzostw świata w siatkówce. Zapraszamy do prześledzenia relacji na żywo ze spotkania, które rozpoczęło się o godz. 21.

Mistrzostwa świata w siatkówce. Droga Polaków do finału

Reprezentacja Polski walkę o obronę tytułu najlepszej siatkarskiej drużyny na świecie rozpoczęła od spotkania z Bułgarią. Biało-Czerwoni wygrali pierwszy mecz fazy grupowej 3:0, a w kolejnym starciu, również bez straty seta, poradzili sobie z Meksykiem. Podopieczni Nikoli Grbicia pierwszą partię oddali dopiero w wygranym 3:1 meczu z Amerykanami.

W fazie pucharowej obrońcy tytułu mistrzowskiego najpierw poradzili sobie z Tunezją (3:0), a następnie po wyrównanym i emocjonującym boju odesłali do domu reprezentację Stanów Zjednoczonych (3:2). Kolejnego tie-breaka współgospodarze turnieju rozegrali w półfinale, w którym ograli Brazylię.

Włosi po raz pierwszy od 24 lat w finale MŚ

Włosi z kolei w fazie grupowej nie stracili nawet seta, ogrywając po drodze Kanadę, Turcję i Chiny. W 1/8 finału Azzurri pokonali w trzech setach Kubę, a w ćwierćfinale stoczyli trudną walkę o awans z Francuzami. Ostatecznie podopieczni Ferdinando De Giorgiego triumfowali po tie-breaku i zameldowali się w półfinale czempionatu. Tam gładko ograli Słoweńców w trzech partiach i po raz pierwszy od 1998 roku awansowali do finału .