Były kapitan reprezentacji Polski diagnozuje kadrę Santosa. „Wciąż mamy poważny problem ze stylem gry”

Piłkarze reprezentacji Polski i Albanii Źródło: PAP / Leszek Szymański
Reprezentacja Polski zdobyła połowę z możliwych punktów podczas pierwszego okna eliminacji mistrzostw Europy 2024. Zawodnicy Fernando Santosa mają za sobą porażkę z Czechami oraz zwycięstwa nad Albanią. Były kapitan kadry z rozczarowaniem komentuje styl zespołu nowego selekcjonera.

Reprezentacja Polski może być połowicznie zadowolona z osiągniętego rezultatu na początek eliminacji mistrzostw Europy. Na sam początek Biało-Czerwoni dotkliwie przegrali w Pradze z Czechami 1:3, lecz trzy dni później wygrali na Stadionie Narodowym w Warszawie z Albanią 1:0.

Jacek Bąk podsumowuje pierwsze mecze Fernando Santosa

Pomimo trzech punktów po dwóch meczach i korzystnych wyników w meczach innych zespołów, Jackowi Bąkowi daleko do optymizmu. Były kapitan , który w narodowych barwach rozegrał 96 spotkania, pokusił się o ocenę gry Biało-Czerwonych po dwóch pierwszych spotkaniach. W rozmowie z TVP Sport stwierdził, że póki co trudno mówić o poprawie gry względem kadencji Czesława Michniewicza. Dodał, że Santos popełnił parę błędów personalnych przy wysyłaniu powołań, lecz zwrócił uwagę na bardzo krótki staż Portugalczyka.

– Przed Fernando Santosem kawał pracy do wykonania. To samo można powiedzieć o naszych piłkarzach, a mam na myśli przede wszystkim to, że przez najbliższe miesiące muszą wywalczyć miejsce składach drużyn klubowych. Niestety, ale widać, że wielu z nich nie gra. Porównując ostatnie występy z grudniowym mundialem, to w grze reprezentacji nie zmieniło się zbyt wiele. Widać, że wciąż mamy poważny problem ze stylem gry – powiedział 96-krotny reprezentant kraju.

Reprezentacja Polski po dwóch meczach eliminacji Euro 2024

Bąk, który może pochwalić się takimi klubami jak Olympique Lyon czy RC Lens w piłkarskim CV, dodał, że w naszym zespole brakuje dobrej dystrybucji piłek, choć oprócz występują w nim także inne osoby, którym nie brakuje kreatywności.

Reprezentacja Polski po dwóch meczach zajmuje drugie miejsce w grupie E ze stratą jednego punktu do prowadzących Czechów.

Źródło: TVP Sport