Jerzy Janowicz - Janko Tipsarević

Jerzy Janowicz (fot. MATEUSZ TRZUSKOWSKI/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał 2:1 serbskiego tenisistę Janko Tipsarevicia i awansował do półfinału turnieju Masters w Paryżu. Polak przegrał pierwszego seta, ale drugiego wygrał już 6:1, a w trzecim Serb poddał mecz przy stanie 4:1 dla łódzkiego tenisisty. W półfinale paryskiego turnieju Polak zmierzy się z Francuzem Gillesem Simonem.
Wczorajsze wydarzenia w hali Bercy w Paryżu przeszły do historii polskiego tenisa męskiego. Janowicz jest pierwszym Polakiem od czasów Wojciecha Fibaka, który pokonał tenisistę z pierwszej trójki rankingu ATP. Janowicz zachował wczoraj zimną krew - pomimo porażki w pierwszym secie i bronienia piłki meczowej w drugim, udało mu się doprowadzić do stanu 1:1. W trzecim secie utytułowanemu rywalowi nie dał już najmniejszych szans.

Tenis, który zaprezentował polski zawodnik w starciu z Murrayem zachwycił cały świat. BBC określiło zwycięstwo Janowicza jako "największe zwycięstwo w karierze". "Daily Mail” z kolei napisał, że "Murray został znokautowany po zderzeniu z gigantycznym Polakiem w turnieju Masters w Paryżu, Janowicz zdobył najcenniejszy skalp w swojej dotychczasowej, tenisowej karierze".

Polak nie ma jednak czasu na świętowanie swojego sukcesu. Jeszcze nie opadły emocje po starciu ze Szkotem, a już musi się szykować do kolejnego arcytrudnego pojedynku. Janowicz zmierzy się dzisiaj Janko Tipsareviciem, który aktualnie zajmuje dziewiątą pozycje w rankingu ATP. Nasz zawodnik jest o 60 pozycji niżej od Serba i - tak jak wczoraj - to nie on będzie faworytem. Ale wszyscy znowu liczymy na niespodziankę.