Prezydent Duda pogratulował na Twitterze...Dudzie

Prezydent Duda pogratulował na Twitterze...Dudzie

Andrzej Duda (fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta)
Reprezentacja Słowacji rozegrała dzisiaj swój pierwszy mecz podczas Euro 2016. Gratulacje jednemu z piłkarzy, który nosi takie samo nazwisko złożył prezydent Andrzej Duda.

"Nasi sąsiedzi wprawdzie nie wygrali, ale mimo wszystko serdeczne gratulacje dla Ondreja Dudy" napisał prezydent na swoim prywatnym profilu na Twitterze. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy od użytkowników portalu.  "Nazwisko zobowiązuje", "Dudowie nie zawodzą" komentują internauci.

Kim jest Ondrej Duda?

Słowacki ofensywny pomocnik Ondrej Duda gra na co dzień w Legii Warszawa, gdzie jest jednym z kluczowych zawodników. Słowak gra na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika. Wcześniej występował w MFK Koszyce, gdzie rozegrał łącznie 38 oficjalnych spotkań i zdobył sześć bramek. Jest także jednym z filarów słowackiej reprezentacji.

Gol Dudy nie wystarczył Słowacji

Mecz reprezentacji debiutujących na mistrzostwach Europy zapowiadał się niezwykle ciekawie. W 10. minucie Bale popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego. Zmierzająca w środek bramki piłka kompletnie zmyliła Kozacika i mieliśmy 1:0. Z pierwszej połowy warto jednak odnotować tylko tej emocjonujący początek. Potem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Po zmianie stron Słowacja odważniej ruszyła do ataku. Wejście smoka zaliczył pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda, który w 60. minucie pojawił się na boisku, a kilkadziesiąt sekund później wpisał się na listę strzelców. Walka o trzy punkty trwała jednak do samego końca. W 81. minucie Walia po raz kolejny wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Robson-Kanu, który uderzył nieczysto, ale za to skutecznie.