Chorwacja za burtą Euro 2016. Znamy rywala Polaków w ćwierćfinale!

Chorwacja za burtą Euro 2016. Znamy rywala Polaków w ćwierćfinale!

Ivan Perisić
Ivan Perisić Źródło:Newspix.pl / EXPA
Reprezentacja Portugalii pokonała Chorwatów po golu Ricardo Quaresmy w dogrywce i w ćwierćfinale zmierzy się z Polakami

Ten mecz wszyscy fani futbolu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Wypada współczuć nam tym ekspertom ze sztabu Adama Nawałki, którzy będą musieli spotkanie Chorwacji z Portugalią obejrzeć ponownie i przeanalizować. Od samego początku do około 115 minuty gry na boisku panował chaos na przemian z marazmem. Wystarczy powiedzieć, że przez pierwsze 90 minut spotkania obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału.

Widowisko było ciężkie dla oka również ze względu na liczne faule oraz przerywanie gry wybijaniem piłki na auty i rzuty rożne. Kompletnie niewidoczny był Ronaldo, zawiódł Nani. Modrić próbował samotnych rajdów, a Rakitić tracił siły na bezowocną walkę wręcz z pomocnikami przeciwnika. W sumie w całej grze faulowano aż 40 razy. Sędzia pokazał jednak tylko jedną żółtą kartkę.

Bramki dla Portugalii doczekaliśmy się dopiero w 117 minucie. Akcję na środku boiska zainicjował wyróżniający się w całym spotkaniu Renato Sanches, który odegrał na lewe skrzydło do Quaresmy. Ten idealnym podaniem obsłużył Ronaldo, który jednak nie umiał pokonać bramkarza Chorwacji. Z dobitką pospieszył sam Quaresma i strzałem głową dał radość Portugalczykom.

Polskich kibiców po tym meczu z pewnością powinien cieszyć fakt, że Portugalia nie zachwyciła wybitną grą. Nie bez znaczenia jest też fakt, że piłkarze rozegrali ponad 120 minut w wysokiej temperaturze. Polacy nie będą musieli się martwić, że Ronaldo i spółka będą mieli znacznie więcej siły od piłkarzy Nawałki.

120 + 2 min.
To koniec marzeń Chorwatów o grze w ćwierćfinale Mistrzostw Europy! Portugalia wygrywa 1:0
 120 + 1 min.
Strzał z woleja obrońcy Vidy muska słupek bramki Portugalii. To mogła być ostatnia szansa!
 119 min.
Chorwaci robią to samo co przez cały mecz - grają długie piłki do Perisicia. Skoro nie udało się przez prawie 120 minut, to dlaczego miałoby udać się teraz?
 117 min.
Quaresma strzela głową z dobitki po uderzeniu Ronaldo. Akcję zapoczątkował Renato Sanches. Doczekaliśmy się gola. Doczekaliśmy się też dużo lepszej gry obu drużyn
 117 min.
NARESZCIE Gol dla Portugalii!!!!!
 115 min.
Kolejny atak Chorwatów! Musieli tylko skierować piłkę do pustej bramki! Jak mogli tego nie wykorzystać?!
 114 min.
Bardzo ładna akcja Chorwatów zakończona strzałem. Gdyby piłkę uderzał bardziej klasowy zawodnik niż Perisić, Chorwacja prowadziłaby 1:0
 112 min.
Vida powinien był zdobyć w tej akcji bramkę! Jego strzał głową o kilka centymetrów minął poprzeczkę. Bramkarz byłby bez szans!
 110 min.
Lepiej późno niż wcale! Nieoczekiwanie mecz nabrał tempa. W krótkim odstępie czasu obserwowaliśmy 3 akcje na pełnej szybkości, zakończone strzałami. Najpierw Portugalii, potem Chorwacji i na koniec znów piłkarzy trenera Santosa. Nie można było tak od razu?
 109 min.
Schodzi zmęczony Ivan Rakitic. Na jego miejsce Marko Pjaca
 107 min.
Trener Chorwacji Ante Cacic ma jeszcze dwie zmiany do wykorzystania
 107 min.
Ostatnia zmiana w drużynie Portugalii. Schodzi pomocnik Adrien Silva, wchodzi Danilo Pereira
 106 min.
Na plus z tego spotkania z pewnością należy zaliczyć końcowe zmęczenie piłkarzy obu zespołów. Ktokolwiek wygra dzisiejsze spotkanie, zostawi na boisku sporo sił - a to naprawdę świetna wiadomość dla piłkarzy Adama Nawałki
 106 min.
Wznowienie gry. Ostatnie 15 minut meczu. Jeżeli teraz nie padną gole, o wszystkim rozstrzygną karne
 105 min.
Koniec pierwszej połowy dogrywki. Jeśli druga ma wyglądać podobnie, oby minęła jak najszybciej
 104 min.
Perisić w beznadziejnej próbie strzału. Chciał zdobyć gola praktycznie z linii końcowej. Chorwaccy napastnicy są dzisiaj w wyjątkowo kiepskiej formie
 103 min.
Raphael Guerreiro poza boiskiem. Uraz pachwiny wymusił zejście Portugalczyka, jednak wygląda na to, że będzie mógł kontynuować grę
 101 min.
Wybijają obrońcy. Rzut rożny
 100 min.
Rzut wolny dla Portugalii. Około 25 metrów do bramki Subasicia
 98 min.
Kolejny zryw Modricia. Widać, że pomocnikowi Realu zależy najbardziej spośród wszystkich piłkarzy na boisku. Dwoi się i troi, jednak nie ma wsparcia kolegów
 97 min.
Renato Sanches po raz kolejny nieprzepisowo powstrzymywany przez Rakiticia. Pojedynki tych piłkarzy przypominają bardziej zapasy niż futbol
 96 min.
Kalinić doszedł do sytuacji strzeleckiej, huknął jednak obok bramki. Słabe wykończenie akcji
 94 min.
Piłkarze obu zespołów powoli zaczynają wyglądać na zmęczonych. To z pewnością cieszy sztab Adama Nawałki i naszych reprezentantów
 92 min.
Po rykoszecie piłka wychodzi na aut. Chorwaci próbują jeszcze po wznowieniu gry, ale piłka ponownie zostaje wybita
 92 min.
Sanches fauluje rozpędzonego Mordicia. Rzut wolny
 91 min.
Zaczynamy dogrywkę!

Żadnemu z piłkarzy obu drużyn nie udało się celnie uderzyć na bramkę przeciwnika

W ciągu 90 minut oglądaliśmy wiele fauli, wiele niedokładnych podań, a także małą liczbę strzałów
 90 + 3 min.
Vida wybija piłkę! Koniec drugiej połowy. Za chwilę dogrywka!
 90 + 3 min.
I jeszcze Chorwaci z rzutu rożnego...
 90 + 2 min.
Kalinić fauluje Pepe. Ostatnia szansa Portugalii w drugiej połowie
 90 min.
Sędzia doliczył 3 minuty
 90 min.
Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Atakują Chorwaci
 88 min.
20. faul reprezentacji Portugalii dopisał do statystyk Renato Sanches
 87 min.
U Chorwatów schodzi Mandzukić. W jego miejsce Nikola Kalinić
 87 min.
Zmiana w ekipie Portugalii. Schodzi Joao Mario. Wchodzi Ricardo Quaresma
 85 min.
Brozović faulowany w środku pola. Jeszcze jedno przewinienie i Portugalia będzie miała ich na koncie już 20
 83 min.
Pomimo bezbramkowego rezultatu żadna z drużyn nie forsuje tempa gry. Czyżbyśmy mieli zobaczyć dogrywkę?
 82 min.
Pepe sprytnie fauluje Mandzukicia. Chorwat długo nie wstaje z murawy. Bolesnie upadł po przegranej walce o górną piłkę
 81 min.
Perisić dośrodkowuje z lewej strony... za mocno. Który to już raz w tym meczu?
 80 min.
O wiele ciekawsze od gry są w tym momencie śpiewy kibiców obu reprezentacji. Melodyjnością i głośnością wygrywają Portugalczycy
 78 min.
Posiadanie piłki praktycznie bez zmian: Chorwacja 59 proc., Portugalia 41 proc.
 77 min.
Pomimo 7 strzałów Chorwacji i 3 Portugalii na stadionie w Lens nadal bez bramek
 75 min.
Za głębokie dośrodkowanie Srny. Lapie Patricio
 73 min.
Chorwaci napierają prawą flanką. Mieli dwa auty z rzędu. Teraz wykonują rzut wolny z samej krawędzi pola karnego
 71 min.
Perisić strzelał z woleja z bardzo ostrego kąta. Chyba sam nie wierzył w powodzenie tego pomysłu
 70 min.
Zmarnowany...
 69 min.
Rakitić fauluje Sanchesa. Rzut wolny w niebezpiecznym miejscu
 67 min.
Kolejna ciekawa akcja Portugalii. Zapoczątkowało ją dobre zagranie Renato Sanchesa. Kiedy ten zawodnik jest przy piłce, Chorwatów czekają kłopoty
 66 min.
Proste błędy portugalskich graczy w krótkich odstępach czasu. Najpierw Nani pośliznąl się przy próbie dośrodkowania spod linii końcowej i zmarnował dobrą pozycję, później jego kolega za mocno przerzucił na drugą stronę. Aut dla Chorwacji
 65 min.
Kolejny faul Portugalczyków, już 15. Chorwaci mają tylko 5
 64 min.
Portugalia odżyła. Teraz to gracze w zielonych koszulkach częściej są przy piłce i konstruują składniejsze akcje
 62 min.
Nani faulowany w polu karnym! Sędzia nie odgwizduje jednak przewinienia. Strinić co prawda kopnął Portugalczyka w żebra, jednak jego celem była piłka
 61 min.
Po stałym fragmencie gry środkowy obrońca Chorwacji Vida strzela obok słupka Rui Patricio. To powinien być gol!
 59 min.
Jose Fonte ratuje swój zespół, z trudem wybijając świetne podanie Perisicia do wbiegających napastników
 57 min.
Jeden zawodnik nie zmieni jednak oblicza gry drużyny. Spore kłopoty ma w drugiej połowie Portugalia. Prawie w co drugiej akcji zawodnicy tego zespołu zmuszeni są do wycofywania piłki do bramkarza
 56 min.
Aktywny Renato Sanches dobrze wprowadził się w mecz. Akcję własnego autorstwa zakończył niecelnym strzałem. Jego gra może jednak cieszyć oko neutralnego kibica
 55 min.
Piłkarze ob drużyn nie szczędzą sobie kopnięć i uderzeń łokciami. obserwujemy powrót do chaotycznej wymiany ciosów z pierwszej odsłony gry
 53 min.
Chorwacja cały czas naciska. Wywalczyła rzut rożny
 51 min.
Po krótko rozegranym rzucie rożnym w dogodnej sytuacji pudłuje Brozović! Dobra okazja Chorwatów
 50 min.
W pierwszych minutach drugiej połowy to Chorwacja prezentuje się lepiej
 49 min.
Zmiana w drużynie Fernando Santosa. Schodzi Andre Gomes, a w jego miejsce pojawia się Renato Sanches. Trener widzi, że piłkarze potrzebują impulsu do lepszej gry
 48 min.
Kolejna ciekawa akcja. Ostatnie podanie psuje jednak boczny obrońca Strinić, który za mocno dośrodkował w pole karne
 47 min.
Błysk geniuszu Modricia. Balansem ciała zmylił 3 przeciwników i samodzielnie wykreował niezłą akcję dla Chorwatów. Niestety koledzy z drużyny nie porozumieli się w kwestii dojścia do spornej piłki i całe rozegranie zostało zmarnowane
 46 min.
Zaczynamy drugą połowę!

Przypominamy, że zwycięzca tego pojedynku będzie przeciwnikiem Polski w meczu ćwierćfinałowym

Dotychczasowe 45 minut, delikatnie mówiąc, rozczarowało. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy więcej akcji ofensywnych i strzałów na bramkę w wykonaniu obu drużyn
 45 + 1 min.
Koniec pierwszej połowy!
 45 min.
Rzut rożny dla Chorwatów kończy się przewinieniem w ataku. Zmarnowana okazja
 44 min.
Jednak dośrodkowanie. W ostatniej chwili piłkę wybija Pepe! Było groźnie
 44 min.
Kolejny faul na Rakiticu. Modric będzie strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego?
 43 min.
Długie podanie do Mandzukicia. Bez większych problemów piłka trafia do Rui Patricio. W ten sposób nie da się ograć Portugalii
 42 min.
Moment zagapienia defensywy i Srna musi wybijać piłkę na oślep. Uratował swój zespół przed groźną sytuacją. Do strzału szykował się Nani
 40 min.
Po niedokładnym podaniu Chorwatów następuje szybka kontra zapoczątkowana przez Joao Mario. Akcję kończy strzał ponad bramką Subasicia
 39 min.
Rakitic nieprzepisowo powstrzymywany przez Andre Gomesa. 8 fauli Portugalii
 38 min.
I kolejny faul w środku pola. Już 10 w tym spotkaniu. # razy faulowali Chorwaci, 7 Portugalczycy
 36 min.
Mecz zaczyna wyglądać coraz lepiej dla Portugalii. Chorwaci jakby bez pomysłu na akcje zaczepne. Skupiają się jedynie na przerywaniu ataków Ronaldo i spółki
 34 min.
Świetna sztuczka techniczna Joao Mario. daje drużynie Portugalii tak potrzebny w tym meczu element zaskoczenia i próbuje niekonwencjonalnych zagrań
 33 min.
Dośrodkowanie Srny odnalazło Mandzukicia, ten jednak nie zdołał skierować futbolówki do bramki
 33 min.
Rzut wolny, a później rożny dla Chorwacji
 32 min.
Ciekawa wymiana Portugalczyków i próba prostopadłego podania w pole karne kończy się jednak niepowodzeniem. Bramkarz odczytał zamiary Naniego
 31 min.
William Carvalho dobrze pracuje w obronie. Po jego stronie nie przechodzą żadne akcje. Tym razem powstrzymywał Brozovicia
 30 min.
Chorwacja częściej jest przy piłce, ale żadna z drużyn nie tworzy dogodnych akcji podbramkowych. Jedyny strzał do tej pory oddali Portugalczycy. Niecelny
 27 min.
Niedokładne podanie Pepe, ale kontra Chorwatów szybko przerwana
 25 min.
Perisic marnuje dobrą akcję Mandzukicia. Nie kontynuował akcji z rozpędzonym kolegą,. Wolał zagrywać do tyłu
 24 min.
Dośrodkowanie, piłka dociera do Pepe i... minimalnie mija bramkę po jego strzale! Dogodna sytuacja portugalskiego stopera
 23 min.
Ronaldo faulowany przez Perisicia w pobliżu pola karnego Chorwatów
 22 min.
Obserwujemy dużo gry faul i niedokładnych podań
 22 min.
Mecz zapowiadany jako najciekawsze spotkanie soboty jak dotąd nie zachwyca. Obie drużyny boją się odsłonić i zaatakować większą liczbą zawodników
 21 min.
Piłka na dobieg do Mandzukicia. Przejął ją bramkarz Rui Patricio. W końcu ofensywne zagranie Chorwatów
 20 min.
Ronaldo nie zdążył do piłki i nadepnął swojego rywala. Przeprasza Dario Srnę
 18 min.
Ciekawą akcję Portugalczyków przerywa faul w ataku
 17 min.
Wreszcie szybki atak Portugalii lewym skrzydłem. Nani mocno dogrywał piłkę. Na miejscu był jednak obrońca
 16 min.
Nani brutalnie faulowany przy linii bocznej. Sędzie wezwał Vidę na rozmowę. Tym razem tylko ostrzeżenie. Następne przewinienie tego zawodnika poskutkuje żółtą kartką
 14 min.
Rzut rożny dla Portugalii. Joao Mario kopnął piłkę zbyt nisko. Nadal bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Danijela Subasića
 13 min.
Poważny błąd Srny! Ronaldo za daleko wypuścił jednak piłkę. Chorwatowi się upiekło
 11 min.
Niestety dla Chorwatów, nic z tego rożnego nie wynikło. Obrońcy przeciwnika łatwo wybijają piłkę
 10 min.
Po kolejnym wyrzucie z autu w pole karne Portugalii, piłkę na rzut rożny wybija Pepe
 8 min.
Tym razem to Chorwaci długo rozgrywają na własnej połowie. Na stadionie w Lens słychać pierwsze gwizdy
 6 min.
Kiedy już Portugalia próbuje zaatakować, czujnością wykazują się Chorwaci. Przerywają każdy atak w bezpiecznej odległości od pola karnego