Niewiadoma brązową medalistką mistrzostw świata. Historyczny sukces Polki

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Katarzyna Niewiadoma pojechała po brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. To pierwszy medal dla Polski na MŚ w kategorii elity kobiet.

Wyścig w kolarstwie szosowym mistrzostw świata kobiet odbywał się we Flandrii, historycznym regionie położonym na terenie Francji, Belgii i Holandii. Wśród startujących była Katarzyna Niewiadoma, dla której był to już dziewiąty występ w mistrzostwach świata w karierze, ale dopiero pierwszy zdobyty medal.

Świetna jazda Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma idealnie wstrzeliła się z dyspozycją na wyścig ze startu wspólnego na mistrzostwach świata. Polka podczas prawie 158 kilometrów morderczej walki we Flandrii trzymała się w czołówce. Pod koniec były obawy, czy uda jej się obronić swoją trzecią pozycję, ponieważ Biało-Czerwona jechała sama. Naszej zawodniczce udało się jednak utrzymać dobre tempo i wjechać na metę jako trzecia. Ten sukces cieszy podwójnie, ponieważ jest to pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w kategorii elity kobiet.

Mistrzynią świata została Włoszka Elisa Balsamo, zaś srebrny medal wywalczyła Holenderka Marianne Vos. Inne Polki uplasowały się na następujących miejscach: 51. Karolina Kumiega, 54. Marta lach, 69. Marta Jaskulska, 74. Aurela Nerlo.