Wybitny wyczyn Natalii Kaczmarek! Tak się zdobywa rekordy

Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek Źródło: Newspix.pl / Radosław Jóźwiak / Cyfrasport
W kolejny dzień Halowych Mistrzostw Polski byliśmy świadkami nowego krajowego rekordu. W kobiecym biegu na 400 m ponownie pobiła go Natalia Kaczmarek. Trudno będzie przebić ten wyczyn!

Natalia Kaczmarek jest niesamowita. Cztery dni przed startem w Halowych Mistrzostwach Polski brała udział w mityngu w Lievin, gdzie jako pierwsza Polka w historii zeszła poniżej czasu 51 sek. w biegu na 400 m. Osiągając czas 50,90, pobiła rekord, który wcześniej należał do Justyny Święty-Ersetic. Jak widać, nie zamierzała na tym poprzestać i dziś w Toruniu była jeszcze lepsza.

Natalia Kaczmarek nową rekordzistką Polski w biegu na 400 m

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu dostarczyły wielu wrażeń. Wczoraj samą siebie przeszła Adrianna Sułek, która pobiła rekord Polski w kobiecym biegu halowym na 800 m. Dziś w starciu na 400 m Natalia Kaczmarek osiągnęła czas 50,83, bijąc swój poprzedni rekord Polski o 0,07 s, który ustanowiła cztery dni wcześniej. Drugie miejsce zajęła Anna Kiełbasińska (51,33), a na trzecim uplasowała się Justyna Święty-Ersetic (51,91).

Wyniki drugiego dnia Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

We wszystkich dyscyplinach fani byli świadkami nie lada emocji. W kobiecym chodzie na 3000 m najlepsza okazała się Katarzyna Zdziebło, która osiągnęła czas 12:47.20. Drugie miejsce zajęła Olga Chojecka (12:55.22), a trzecie Agnieszka Ellward (13:03.23). W kobiecym skoku wzwyż zwyciężyła Weronika Miąso, która przeskoczyła belkę na wysokości 1,86 m. Za nią uplasowała się Aneta Rysz (1,82), a na trzecim Alicja Wysocka (1,78).

Bieg na 200 m wygrała Martyna Kotwiła. Jej czas wyniósł 23,37. Na drugiej lokacie znalazła się Magdalena Niemczyk (23,50), a podium zamknęła Marika Popowicz-Drapała (23,54). W tej samej rywalizacji w kategorii mężczyzn najlepszy był Albert Komański, który dystans 200 m pokonał w czasie 20,56 s., drugi był Łukasz Żok (20,74), a trzeci Patryk Wykrota (20,96).