Liga Mistrzów. Niespodzianka w meczu PSG. Zdecydował gol w końcówce

Liga Mistrzów. Niespodzianka w meczu PSG. Zdecydował gol w końcówce

Georginio Wijnaldum w meczu z RB Lipsk
Georginio Wijnaldum w meczu z RB Lipsk Źródło:Newspix.pl / ICON SPORT
Paris Saint-Germain zremisowało na wyjeździe z RB Lipsk, chociaż przez długą część spotkania prowadziło. Gola na wagę remisu zdobył w doliczonym czasie gry Dominik Szoboszlai.

Początek spotkania rozgrywanego w Lipsku należał do gospodarzy. W 8. minucie Andre Silva przejął piłkę w okolicy pola karnego PSG, pociągnął akcję i dośrodkował z lewego skrzydła prosto na głowę Christophera Nkunku, który mocnym strzałem nie dał szans Gianluigiemu Donnarummie.

Dwa trafienia Wijnalduma

PSG nie zdołało się otrząsnąć po straconej bramce, a już miało kolejne problemy. Po faulu Danilo sędzia podyktował rzut karny, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Silva. Jego trafienie jednak pewnie wybronił Donnaruma, ratując swój zespół przed stratą drugiej bramki.

Niewykorzystana przez gospodarzy okazja zemściła się w 21. minucie. Po kombinacyjnej akcji piłkę w polu karnym dostał Kylian Mbappe, wyłożył piłkę nadbiegającemu Georginio Wijnaldumowi, który strzałem z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

Po strzeleniu bramki paryżanie wyraźnie zaczęli się rozkręcać i przejmować inicjatywę. Kilka minut przed przerwą efektownym wolejem popisał się Angel Di Maria, ale jego strzał został zablokowany. W 39. minucie piłka po centrze z rzutu rożnego trafiła do Marquinhosa, który odegrał do Wijnalduma, a ten strzałem głową po raz drugi pokonał Petera Gulacsiego.

Liga Mistrzów. PSG z kompletem punktów

Krótko po zmianie stron mogło być już 3:1 dla wicemistrzów Francji. Świetne podanie od Wijnalduma dostał Mbappe, ale fatalnie przestrzelił z około dziesięciu metrów. Paryżanie wprawdzie dalej szukali swoich szans, jednak nie forsowali tempa gry.

Blisko podwyższenia prowadzenia w 64. minucie był Mbappe, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i na finalnym etapie akcji przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem RB Lipsk. Kilka minut później po drugiej stronie mógł odpowiedzieć Dominik Szoboszlai, ale Węgier nie wykorzystał dośrodkowania od Nkunku i przestrzelił.

W doliczonym czasie gry w polu karnym PSG po raz kolejny zrobiło się gorąco. Po faulu Kimpembe na Nkunku sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Szoboszlai. Wynik 2:2 nie uległ zmianie do końcowego gwizdka sędziego, a mecz w Lipsku zakończył się podziałem punktów.