MŚ 2014: Belgia wygrywa z Rosją i ma już awans

MŚ 2014: Belgia wygrywa z Rosją i ma już awans

Mecz Belgia - Rosja (fot. Dirk Waem / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Belgia pokonała Rosję 1:0 w meczu grupy H na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Bramkę na wagę zwycięstwa dla drużyny trenera Marca Wilmotsa zdobył w 88. minucie Divock Origi.

Mecz lepiej rozpoczęli Belgowie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Szczególnie dobrze w ofensywie prezentował się Mertens, który stwarzał sporo sytuacji w polu karnym rywali. Rosjanie od pierwszego gwizdka grali niepewnie i liczyli głównie na kontry. Z czasem Sborna rozkręciła się w ataku, a Belgia po dynamicznym początku wyraźnie zgasła. Piłkarze trenera Fabio Capello często próbowali strzelać z dystansu, ale brakowało im precyzji.

W 32. minucie selekcjoner Marc Wilmots musiał dokonać pierwszej zmiany. Boisko opuścił kontuzjowany Vermaelen, w jego miejsce pojawił się Vertonghen. Najlepszą sytuację Rosjanie mieli w końcówce pierwszej połowy. Głuszakow popisał się świetnym dośrodkowaniem w pole karne, ale Kokorin uderzył głową minimalnie obok słupka. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron to Rosja była drużyną, która lepiej prezentowała się w ofensywie. Piłkarzom Sbornej brakowało jednak skuteczności i dokładnego ostatniego podania. Mecz nie porywał i wydawało się, że goli na Maracanie nie zobaczymy.

Niespodziewanie w 88. minucie Belgia wyszła na prowadzenie. Hazard wypatrzył niekrytego w polu karnym Origiego, który pewnym strzałem pokonał Akinfiejewa. Drużynie trenera Capello zabrakło czasu, aby mogła spróbować odrobić straty. Ostatecznie Belgowie pokonali Rosjan 1:0

Kolejny mecz Belgia rozegra 26 czerwca z Koreą Południową. Rosja w tym samym czasie zmierzy się z Algierią.