Polacy z medalem, którego… nie widać. Sprawdź klasyfikację igrzysk

Polacy z medalem, którego… nie widać. Sprawdź klasyfikację igrzysk

Polska pięściarka Julia Szeremeta
Polska pięściarka Julia Szeremeta Źródło: PAP / Adam Warżawa
Polscy olimpijczycy do tej pory zdobyli oficjalnie cztery medale. Kolejny na pewno doda Julia Szeremeta, choć czeka ją walka w półfinale. Sprawdź nową klasyfikację medalową igrzysk.

Polscy kibice otrzymali w niedzielę 4 sierpnia kolejny medal igrzysk. Julia Szeremeta wygrała ćwierćfinałowy pojedynek bokserskiego turnieju olimpijskiego, pokonując Portorykankę Ashleyann Lozadę. Przez to już przed rozegraniem półfinału jest już pewna krążka. W zmaganiach pięściarskich na IO nie ma bowiem starć o trzecie miejsce. Brąz otrzymują wszyscy przegrani w półfinałach.

Polacy spadają w klasyfikacji medalowej igrzysk w Paryżu

Mimo „gwarancji” medalu wyczyn Szeremety nie wlicza się do klasyfikacji medalowych igrzysk. A ta z dnia na dzień wygląda dla Biało-Czerwonych jeszcze bardziej niekorzystnie. Wynika to z faktu, iż Polska nie zdobyła jeszcze złota na igrzyskach w Paryżu, a to one właśnie znacząco poprawia pozycję w rankingu.

Na pierwszym miejscu przed rozpoczęciem zmagań w poniedziałek 5 sierpnia plasują się Stany Zjednoczone z 71 medalami (19 złotych). Tyle samo krążków z najcenniejszego kruszcu mają także Chiny (45 medali). Podium uzupełniają gospodarze igrzysk z 44 medalami (12 złotych).

Polacy zajmują 48. miejsce z wynikiem czterech medali. Srebro zdobyła Klaudia Zwolińska, a brąz drużyna szpadzistek, czwórka podwójna mężczyzn we wioślarstwie oraz Iga Świątek. Za sprawą sobotnich złotych medali Biało-Czerwonych wyprzedziły między innymi reprezentacje Saint Lucii czy Dominiki.

Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich (stan przed zmaganiami w poniedziałek 5 sierpnia)

1. Stany Zjednoczone – 71 medali (19 złotych – 26 srebnych – 26 brązowych)