Polka najlepsza w biegu na igrzyskach! Ależ powrót polskiej mistrzyni

Polka najlepsza w biegu na igrzyskach! Ależ powrót polskiej mistrzyni

Adrianna Sułek-Schubert
Adrianna Sułek-Schubert Źródło: Newspix.pl / Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport
Adrianna Sułek-Schubert zwyciężyła w swoim biegu na 100 metrów przez płotki. Polska siedmioboistka wraca do startów po urodzeniu dziecka.

Adrianna Sułek-Schubert to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w polskiej lekkoatletyce. Siedmioboistka zdołała zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie, gdzie w czwartek rozpoczęła się rywalizacja w stolicy Francji. Polka w biegu na 100 metrów przez płotki zwyciężyła, świetnie otwierając rywalizację olimpijską.

Paryż 2024: Adrianna Sułek-Schubert z wygraną na otwarcie siedmioboju!

Warto przypomnieć, że polska siedmioboistka to halowa wicemistrzyni świata (2022), podobnie srebrna w ME zarówno na otwartym stadionie (2022), jak i w halowym wydaniu (2023).

Sułek-Schubert powraca jednak do startów po przerwie związanej z najważniejszą życiową sprawą, czyli urodzeniem dziecka. Polka trenowała, będąc w ciąży, relacjonując swoje przygotowania do igrzysk m.in. w mediach społecznościowych. Sułek-Schubert mocno postawiła na realizację olimpijskiego przygotowania przed wyjazdem do Paryża. Oba marzenia udało się osiągnąć.

W pierwszej konkurencji olimpijskiego siedmioboju Sułek-Schubert wygrała swój bieg. Polka osiągnęła wynik 13,32 sekundy, pobijając swój rekord sezonu. Ostatecznie był to szósty czas w łącznej klasyfikacji. Różnice pomiędzy zawodniczkami są jednak bardzo niewielkie.

Sześć medali reprezentacji Polski na igrzyskach w Paryżu

Polska ma na swoim koncie sześć medali olimpijskich z rywalizacji w stolicy Francji. Jako pierwsza, wicemistrzostwo olimpijskie zdobyła Klaudia Zwolińska, kajakarka górska. Brązowy krążek dołożyły następnie polskie szpadzistki, wyszarpując sukces w drużynie, wygrywając po kapitalnej walce mecz o 3. miejsce z Chinkami.

Na sukcesy pań odpowiedzieli panowie. Brązowy medal zdobyli wioślarze, polska czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. W piątek 2 sierpnia brązowy krążek dołożyła za to Iga Świątek. Jako pierwsza w dziejach polskiego ruchu olimpijskiego, wywalczyła medal olimpijski w tenisie.

Kolejne dwa krążki to sukcesy we wspinaczce na czas, dwie Aleksandry – Mirosław ze złotem i Kałucka z brązem.

Dodatkowo warto odnotować, że pewna medalu olimpijskiego jest pięściarka Julia Szeremeta. Polka wystąpi w finale w kategorii 57 kg. W podobnym położeniu są siatkarze reprezentacji Polski. Drużyna pod batutą trenera Nikoli Grbicia również jest już pewna miejsca na podium, kwalifikując się do finału turnieju olimpijskiego siatkarzy.

Fantastyczny czas polskiej siatkówki. Polacy czekali na to ponad trzy dekady!