Barcelona nie odrobiła strat. PSG melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Barcelona nie odrobiła strat. PSG melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Zdjęcie z pierwszego meczu Barcelony z PSG
Zdjęcie z pierwszego meczu Barcelony z PSG Źródło:Newspix.pl / Icon Sport
PSG dołączyło do zespołów, które zobaczymy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Paryżanie wprawdzie zremisowali z FC Barceloną, ale okazała zaliczka z pierwszego spotkania pomogła Kylianowi Mbappe i spółce zameldować się na dalszym etapie rozgrywek.

Pierwsze spotkanie PSG z Barceloną zakończyło się wygraną 4:1 paryskiej ekipy, której tylko piłkarska katastrofa mogła odebrać awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżu to Duma Katalonii była stroną przeważającą, ale wynik 1:1 premiował Paryżan. Zapraszamy do prześledzenia krok po kroku naszej relacji ze środowego starcia.

90+3
KONIEC SPOTKANIA! PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!
 90+2
Ostatnia minuta spotkania
 90+1
3 minuty dłużej potrwa mecz w Paryżu
 90.
Mbappe znalazł się w doskonałej sytuacji. Po świetnym indywidualnym dryblingu oddał niecelny strzał nad bramką Ter Stegena
 89.
Żółtą kartką ukarany Mauro Icardi. Taktycznie na środku boiska faulował De Jonga
 88.
Kontratak PSG zakończony niedokładnym podaniem Di Marii
 85.
5 minut do końca spotkania. Barcelona nie odpuszcza, ale czasu jest coraz mniej
 85.
Kombinacyjna akcja Barcelony zakończona strzałem zza pola karnego Griezmanna. Francuz nie trafił jednak w bramkę i grę rozpocznie Navas
 84.
Zmiana w PSG: Rafinha za Verrattiego
 83.
Kontratak PSG. Icardi po podaniu Mbappe oddaje niecelny strzał ponad bramką Ter Stegena
 80.
PSG nie dopuszcza Barcelony do strzałów. Ekipa z Paryża bardzo skutecznie gra w defensywie
 79.
Potrójna zmiana w Barcelonie: Pjanic za Busquetsa, Braithwaite za Dembele i Moriba za Pedriego
 77.
Niecałe 15 minut do końca spotkania. PSG coraz bliżej awansu do 1/4 finału
 76.
Zmiana w PSG: Dagba za Florenziego
 74.
Szansa dla Barcelony z rzutu wolnego. Dośrodkowanie Messiego kończy się wybiciem piłki przed pole karne gdzie strzałem z woleja Navasa próbował pokonać Trincao. Piłka zablokowana przez obrońców PSG
 73.
PSG skupione już tylko na obronie. Paryżanie bronią wyniku i liczą na szybkie kontrataki
 72.
Barcelona nadal atakuje. Dośrodkowanie Trincao nie za kończy się strzałem
 70.
Ponownie Barcelona stanęła przed szansą z rożnego. Tym razem piłkę wybija Icardi
 69.
Rożny dla Barcelony. Navas wspaniale broni po strzale głową Busquetsa
 68.
Kolejna akcja Barcelony. Messi z prawej strony niedokładnie dośrodkowuje prawą nogą. Grę rozpocznie Navas
 66.
Zmiana w Barcelonie: Trincao za Desta
 65.
Po pierwszych 20 minutach spotkania nadal mamy remis. Barcelona stwarza sobie zdecydowanie więcej okazji, ale nie jest w stanie pokonać Navasa
 63.
Barcelonie do odwrócenia losów spotkania zostało niespełna 30 minut
 60.
Wspaniała szansa Messiego. Strzał Argentyńczyka zablokowany na piątym metrze przez Marquinhosa
 59.
Dwie zmiany w PSG: Di Maria za Draxlera, Danilo za Gueye
 57.
Kontratak PSG. Mbappe zatrzymany przez Griezmanna
 55.
Barcelona stara się zbudować atak pozycyjny, ale ponownie nie oddaje strzału na bramkę Navasa
 53.
Barcelona nie ustępuje w atakach. Ekipa z Paryża zepchnięta do głębokiej defensywy
 51.
Długi atak pozycyjny Barcelony zakończony odbiorem PSG
 50.
Żółtą kartką za faul na Messim ukarany Gueye
 48.
Chaotyczny początek drugiej połowy. Gra prowadzona głównie w środkowej części boiska
 46.
Barcelona rozpoczyna drugą połowę w tym samym składzie
 46.
Zmiana w PSG: Diallo za Kurzawę
 46.
Rozpoczynamy drugą połowę. Barcelona potrzebuje 3 bramek do wyrównania rywalizacji w dwumeczu

45+3
Nie ma bramki! Świetna interwencja Navasa, który odbił piłkę nogami. Messi nie zdołał pokonać bramkarza PSG
 45+1
Rzut karny! Kurzawa fauluje Griezmanna w polu karnym.
 44.
Posiadanie piłki nadal na korzyść Barcelony (32-68)
 42.
Strzał Busquetsa zza pola karnego. Do interwencji ponownie został zmuszony Navas, który odpił piłkę nogami
 40.
Barcelona nie odpuszcza. Kolejny atak pozycyjny Katalończyków zakończony interwencją Navasa
 37.
GOOOOOOOL! Pięknym strzałem w samo okienko lewą nogą zza pola karnego bramkarza PSG pokonuje Leo Messi.
 35.
Zmiana w Barcelonie: Firpo wchodzi za Mingueza
 35.
Świetna szansa Dembele. PSG ponownie ratuje Navas.
 32.
Szybka odpowiedź Barcelony. Dembele powstrzymany jednak przez obrońców PSG
 30.
GOOOOOL! Mbappe pewnym strzałem pokonuje Ter Stegena!
 24.
Kolejna świetna szansa Barcelony. Dembele wyłożył piłkę Messiemu, który nie sięgnął piłki
 21.
Bardzo długa akcja Barcelony. Katalończycy atakiem pozycyjnym próbują dostać się pod bramkę Navasa
 20.
Barcelona świetnym pressingiem odbiera piłkę na połowie PSG
 18.
Świetna szansa dla Barcelony. Dembele po podaniu Messiego oddaje celny strzał lewą nogą. PSG ratuje Navas
 16.
szybkim atakiem odpowiada PSG. Dośrodkowanie Mbappe nie znalazło jednak adresata
 15.
Barcelona buduje kolejny atak pozycyjny
 13.
Bardzo szybką akcją odpowiada Barcelona. Strzał Dembele poszybował wysoko nad poprzeczką Navasa
 8.
Żółtą kartką zostaje ukarany Kurzawa po faulu przed polem karnym.
 7.
Pierwsza szansa Barcelony. Po rzucie rożnym niecelnie strzelał Busquets
 4.
Kolejna szansa PSG. ponownie strzał obok bramki
 2.
Pierwsza szansa PSG z rzutu rożnego. Strzał niecelny, od bramki wznowi Ter Stegen
 1.
Pierwszy gwizdek. Spotkanie rozpoczyna Barcelona

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Anglik Anthony Taylor

Oficjalny skład Barcelony:

Oficjalny skład PSG:

Niezwykle trudne zadanie będzie czekało zawodników FC Barcelony w rewanżowym starciu z ekipą PSG. W pierwszym spotkaniu paryżanie kompletnie zdominowali swoich przeciwników, wygrywając na wyjeździe 4:1 i mogą czuć się spokojnie przed meczem rewanżowym.

PSG przystąpi do spotkania z FC Barceloną z bardzo bezpieczną zaliczką 3 bramek. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:1, co w połączeniu z zasadą goli strzelanych na wyjeździe oznacza, że w Paryżu drużyna z Katalonii będzie musiała zdobyć co najmniej cztery bramki, żeby myśleć o awansie.

Sytuacja wydaje się bardzo trudna dla Barcelony, ale historia meczów między tymi zespołami pokazała, że wszystko jest możliwe do samego końca. W lidze hiszpańskiej Duma Katalonii nie przegrała od 17 spotkań, z czego zanotowała aż 14 wygranych i obecnie znajduje się na 2. pozycji w tabeli.

Dodatkowo po bardzo emocjonującym dwumeczu z Sevillą w Pucharze Króla zameldowała się w finale tych rozgrywek. PSG jest oczywiście rywalem z dużo wyższej półki od tych, z którymi ostatnio mierzyła się Barcelona, a wyjście zwycięsko z dwumeczu 1/8 finału będzie bardzo trudnym zadaniem.

Mecz PSG z Barceloną. „La Remontada” po raz drugi w historii?

Niemal równo 4 lata temu, 8 marca 2017 r. Barcelona dokonała rzeczy, która wydawała się niemożliwa. To, co zrobili wówczas jej piłkarze okrzyknięto na całym świecie mianem „La Remontada”, czyli „Powrót”. W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Duma Katalonii przegrała z PSG 4:0 i nikt nie wierzył, że w rewanżu będzie w stanie odrobić straty.

Drugi mecz rozpoczął się jednak dla Barcelony bardzo dobrze, ponieważ już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Suarez, a przed przerwą za sprawą samobójczego trafienia Kurzawy było już 2:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy na 3:0 podwyższył Messi i perspektywa odrobienia strat stała się bardzo realna. Niestety dla Katalończyków w 62. minucie spotkania na 3:1 trafił Cavani. To oznaczało, że Barcelona do awansu potrzebowała jeszcze trzech bramek.

W 88. minucie po pięknym strzale z wolnego wynik spotkania na 4:1 podwyższył Neymar, a 3 minuty później po strzale Brazylijczyka z rzutu karnego było już 5:1. Wynik tego spotkania, ku uciesze 96 tysięcy widzów zgromadzonych tego dnia na Camp Nou, w 95. minucie meczu ustalił Sergi Roberto, pokonując bramkarza PSG po dośrodkowaniu Neymara.

PSG - Barcelona. Relacja na żywo na Wprost.pl

Mecz PSG z FC Barceloną rozpocznie się w środę 10 marca o godzinie 21:00. Transmisję ze spotkania będzie można oglądać na kanałach TVP 1, Polsat Sport Premium 1, a na Wprost.pl będziemy prowadzić relację tekstową.