Brutalne zachowanie piłkarza Realu. Lewandowski musiał interweniować

Eder Militao, Eduardo Camavinga, Robert Lewandowski
Eder Militao, Eduardo Camavinga, Robert Lewandowski Źródło:PAP/EPA / STR
Podczas El Clasico doszło do brzydkiej sytuacji z udziałem bohatera meczu, Gaviego. Jeden z piłkarzy Realu Madryt dopuścił się brutalnego zachowania wobec 18-latka. Robert Lewandowski musiał interweniować. Nagranie ukazujące tę chwilę stało się viralem w sieci.

El Clasico w finale Superpucharu Hiszpanii potoczyło się po myśli FC Barcelony. Podopieczni Xaviego zagrali koncertowe spotkanie, pokonując Real Madryt 3:1. Do bramki trafiali Gavi, , Pedri, a dla Królewskich honorowo punktował Karim Benzema. Niestety mecz nie potoczył się także bez brzydkich sytuacji. Do jednej z nich doszło z udziałem Daniego Ceballosa i Gaviego.

Brzydkie zachowanie w Daniego Ceballosa w El Clasico

Od początku El Clasico dominowała FC Barcelona. Piłkarze Xaviego podchodzili do gry ofensywnej z pewnością siebie, a Królewskim brakowało argumentów przy wyprowadzaniu akcji. W 65. minucie meczu Carlo Ancelotti zmienił Lukę Modricia, a w jego miejscu pojawił się Dani Ceballos. Kilkanaście minut później doszło do starcia Hiszpana z Gavim, jednak spokojnie mogło się obejść bez całej sytuacji.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak 26-letni Hiszpan zachował się niesportowo, ciągnąć 18-letniego pomocnika za włosy. Przeciwnik nie został obojętny i próbował się odwdzięczyć, jednak w tym momencie interweniował Robert Lewandowski, który odciągnął kolegę od rywala. Do akcji dołączył się też Vinicius Junior, którego następnie Hiszpan pociągnął za koszulkę.

Co ciekawe, wszystko obyło się bez udziału arbitra, który nie zauważył brzydkiego zachowania Daniego Ceballosa. Reprezentant Hiszpanii nie otrzymał żółtej kartki za swoje zachowanie. Przypomnijmy, że FC Barcelona zdobyła swój 14 Superpuchar Hiszpanii i jest drużyną, która zdobyła tych trofeów najwięcej. Drugi jest , który ma ich na swoim koncie 12.

Lewandowski mógł trafić do Realu Madryt. Media: „Barca była planem B”