Argentyna zrewanżowała się Niemcom za finał MŚ

Argentyna zrewanżowała się Niemcom za finał MŚ

Angel Di Maria (fot. Xu Zijian / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Argentyny pokonała w meczu towarzyskim 4:2 Niemcy i zrewanżowała się za przegrany finał mistrzostw świata. Koncert gry dał Angel Di Maria. Nowy pomocnik Manchesteru United zanotował trzy asysty i zdobył bramkę.
Obie drużyny wystąpiły w odmienionych składach względem finału mundialu. W zespole Argentyny zabrakło Leo Messiego, a Joachim Loew nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Bastiana Schweinsteigera, Jerome'a Boatenga, Mesuta Oezila, Samiego Khedirę i Matsa Hummelsa. Ponadto z gry w kadrze zrezygnowali Philipp Lahm, Miroslav Klose i Per Mertesacker.

Tempo widowisku nadawał samodzielnie Angel Di Maria. Argentyńczyk asystował kolejno przy golach Aguero, Lameli i Fernandeza z 20., 40. i 48. minuty, a po chwili - w 50. minucie - sam wpisał się na listę strzelców.

Niemcy odpowiedzieli tylko golami Schuerrle z 52. minuty i Goetze z 78.