Nawałka: Ciężko zapracowaliśmy na ten punkt

Nawałka: Ciężko zapracowaliśmy na ten punkt

Adam Nawałka (LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL ) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski w piłce nożnej w niedzielę zremisowała 1:1 Z Irlandią w meczu eliminacji do Euro 2016. Po spotkaniu selekcjoner Adam Nawałka był jednak zadowolony ze zdobytego punktu - podaje Sport.pl.
- Straciliśmy gola w doliczonym czasie, to zawsze boli, ale cieszymy się z tego punktu. Zawodnicy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty. Mieliśmy kilka problemów, Grzegorz Krychowiak był chory, do ostatniej chwili lekarz zastanawiał się, czy powinien zagrać. Kamil Glik również miał problemy ze zdrowiem - mówił po meczu Nawałka.

Selekcjoner przyznał, że po zmianie stron jego drużyna nie wypełniła założeń taktycznych. - Do przerwy prowadziliśmy, zakładaliśmy, że będziemy kontrolować mecz w środku boiska. Niestety, rywal zaczął wygrywać starcia w środkowej strefie. Po przerwie zabrakło nam trochę jakości, mogliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce - zauważył.

Dobra zaliczka

Według Nawałki wyniki kadry są jednak zadowalające. - Grupa jest bardzo wyrównana, 11 punktów, które zdobyliśmy, są dobrą zaliczką przed drugą połową eliminacji - stwierdził.

Stracone dwa punkty

Reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią 1:1 w meczu wyjazdowym w ramach eliminacji Euro 2016. Biało-czerwoni prowadzili przez większość spotkania, ale ostatecznie stracili bramkę w doliczonym czasie gry.