Pogoń Szczecin wygrywa na wyjeździe. Wisła Kraków była bezradna

Pogoń Szczecin wygrywa na wyjeździe. Wisła Kraków była bezradna

Benedikt Zech, Felicio Anando Brown Forbes
Benedikt Zech, Felicio Anando Brown Forbes Źródło:Newspix.pl / FOKUSMEDIA.COM.PL
Pogoń Szczecin wygrała spotkanie z Wisłą Kraków dzięki bramce z pierwszej połowy. W drugiej części meczu poważnej kontuzji nabawił się młodzieżowiec Portowców Kacper Smoliński, a samo widowisko w Krakowie w żadnym calu nie porwało.

Wisła Kraków ma za sobą trudne wspomnienia związane z poprzednią kolejką PKO BP Ekstraklasy. Biała Gwiazda pojechała do Poznania i tamtejszy Lech strzelił jej aż pięć bramek. Spotkanie 9. rundy polskiej ligi również nie skończyło się dla drużyny z Krakowa kolorowo.

Bramka i poważna kontuzja w meczu Wisły z Pogonią

Już w 15. minucie Pogoń Szczecin cieszyła się z prowadzenia. Bramkę na 1:0 zdobył Jean Carlos, który otrzymał podanie od przeciwnika drużyny rywali, który niefortunnie odbił piłkę. Zawodnik gości spokojnie przyjął futbolówkę i ze spokojem wykończył akcję. W pierwszej połowie nie było więcej bramek, natomiast przez całe 45 minut przeważała drużyna Pogoni.

Niewiele poprawiło się w grze Wisły Kraków w drugiej połowie. Biała Gwiazda była totalnie zdominowana na boisku przez Portowców. Warto odnotować, że w drugiej połowie poważnej kontuzji doznał młodzieżowy piłkarz Pogoni Szczecin Kacper Smoliński, który bez kontaktu z przeciwnikiem nabawił się bolesnego urazu. 20-letni zawodnik został zniesiony z murawy na noszach.

Poza kontuzją i bramką w 15. minucie meczu o meczu Wisły z Pogonią można napisać, że „się odbył”. Trzeba też podkreślić, że Portowcy wywożą trzy punkty z trudnego terenu i dla nich osobiście styl wygranej nie ma zapewne żadnego znaczenia.