Szalony mecz w Lidze Europy! Faworyt sensacyjnie odpadł z rozgrywek z Eintrachtem Frankfurt

Szalony mecz w Lidze Europy! Faworyt sensacyjnie odpadł z rozgrywek z Eintrachtem Frankfurt

FC Barcelona    Eintracht Frankfurt
FC Barcelona   Eintracht Frankfurt
2 3
Piłkarze Eintrachtu Frankfurt w meczu z FC Barceloną
Piłkarze Eintrachtu Frankfurt w meczu z FC Barceloną Źródło:Newspix.pl / EXPA/ Eibner/ Beaut.Sports / Gawlick
Aby przejść do następnej rundy Ligi Europy, FC Barcelona musiała pokonać Eintracht Frankfurt. To zadanie tylko z pozoru wydawało się łatwe, bo ostatecznie Katalończycy odpadli z rozgrywek.

Mało kto spodziewał się, że Eintracht Frankfurt może wyeliminować FC Barcelonę z Ligi Europy, a jednak właśnie to stało się faktem.

FC Barcelona straciła dwa gole już w pierwszej połowie meczu

Starcie rozpoczęło się dla gospodarzy w najgorszy możliwy sposób. Już bowiem od czwartej minuty pojedynku Blaugrana musiała gonić wynik. Był to efekt przewinienia Garcii we własnym polu karnym. Nie dało się nie dostrzec błędu obrońcy, który sprowadził rywala na ziemię, trzymając go w pasie niczym zapaśnik. Po chwili Kostić cieszył się z trafienia na 1:0.

Jeszcze w pierwszej połowie Duma Katalonii popadła w znacznie większe kłopoty. Nie dość, że sama nie potrafiła przebić się przez defensywę przeciwnika, to jeszcze ten podwyższył wynik spotkania. W 36. minucie do siatki trafił bowiem Borre, a cała akcja zaczęła się od straty FC Barcelony na jej własnej połowie. Po chwili napastnik oddał piękny strzał ze skraju pola karnego i dał Eintrachtowi cenne dwubramkowe prowadzenie.

Dwa gole FC Barcelony w końcówce i awans Eintrachtu Frankfurt

Na początku drugiej części spotkania gospodarze odważniej ruszyli do ataku, ale zamiast złapać kontakt z oponentami, stracili kolejną bramkę. Tym razem skutecznością popisał się Kostić, uderzając z lewej strony pola karnego. Co ciekawe w końcówce meczu Eintracht i tak musiał bać się o to, czy nie będzie dogrywki. Już w doliczonym czasie spotkania podopieczni Xaviego Hernandeza zdobyli bowiem dwie bramki. Najpierw uczynił to Busquets efektownym wolejem, a potem Depay z rzutu karnego. Blaugranie zabrakło jednak czasu na doprowadzenie do remisu. Przegrała 2:3 i odpadła z Ligi Europy w ćwierćfinale.

Poniżej zapis relacji tekstowej z meczu:

90+12. min.
I koniec meczu zaraz po tej bramce. FC Barcelona odpadła z Ligi Europy, Eintracht Frankfurt w półfinale!
 90+11. min.
GOOOOOOL!!! Depay trafia z rzutu karnego!
 90+10 min.
RZUT KARNY DLA FC BARCELONY!
 90+9. min.
Dwie zmiany w Eintrachie: Hasebe wszedł za Toure, Chandler za Knauffa.
 90+8. min.
Eintracht ciągle solidnie się broni, Barcelona nie może sforsować jego obrony.
 90+7. min.
Nieudana centra Gaviego w kierunku Araujo.
 90+6. min.
Knauff brutalnie sfaulował Busquetsa i dostał tylko zółtą kartkę. Gracze Barcelony domagali się czerwonej.
 90+5. min.
Traore był faulowany w okolicach pola karnego Eintrachtu na prawej flance, sędzia puścił grę i nie wrócił do przewinienia. Po chwili Dembele obejrzał żółtą kartkę za protesty. Tak samo został ukarany również N'Dicka za odkopnięcie piłki.
 90+3. min.
Araujo miał jeszcze jedną doskonałą okazję do zdobycia bramki. N'Dicka desperacko zablokował jednak uderzenie obrońcy!
 90+2. min.
Był cień szansy na gola numer dwa dla Barcelony, lecz Araujo nie doskoczył do futbolówki.
 90+1. min.
GOOOOOOOOOL!!! Tym razem Busquets na pewno nie był na spalonym. Defensywny pomocnik oddał znakomity strzał ze skraju pola karnego.
 90. min.
Aż dziewięć minut doliczył sędzia!
 89. min.
I znów nie ma gola! Traore nie trafił do pustej bramki po tym jak Busquets świetnie dograł mu głową!
 88. min.
Trapp z łatwością wyłapał kolejną centrę Dembele.
 87. min.
Knauff ścigał się z Albą, ale faulował Hiszpana w ofensywie.
 86. min.
Sędzia anulował gola dla Blaugrany, defensywny pomocnik był na pozycji spalonej!
 85. min.
Do siatki trafił Busquets, który skorzystał z zamieszania w polu karny. Sytuacja jeszcze jest analizowana...
 84. min.
GOOOOOOOOOOL!
 83. min.
Żółtą kartkę zarobił Hrustić za wejście w Dembele. Zasłużona kara dla zawodnika zespołu gości.
 82. min.
Nieudana górna piłka do Luuka de Jonga z lewego skrzydła.
 81. min.
Rode i Lindstrom już poza boiskiem. Weszli Hauge i Hrustić.

Depay wszedł za Torresa.
 79. min.
Kolejna kontra gości nie przyniosła skutku, Borre zacentrował bardzo niecelnie.
 78. min.
Mogło być 4:0 dla Eintrachtu, Kamada przestrzelił jednak nieznacznie.
 76. min.
Luuk de Jong zmienił Erica Garcię kilka chwil temu.
 75. min.
Dośrodkowanie Desta wylądowało na głowie jednego z defensorów Eintrachtu.
 73. min.
Zrobił nam się „typowy mecz walki” w środku pola...
 72. min.
Niemiecka drużyna jest głodna kolejnych goli. Tym razem jednak Dest wyprzedził przeciwnika.
 71. min.
Barcelona znów jest przy piłce, ale trzeci gol podciął jej skrzydła. Brakuje jej siły przebici w ataku pozycyjnym.
 68. min.
Dest nie zdołał dopaść do Lindstroma, a ten zupełnie niepilnowany oddał skuteczny płaski strzał z lewej strony pola karnego. Ter Stegen nie miał szans na skuteczną interwencję.
 67. min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!
 66. min.
Traore nieskutecznie przebijał się prawą flanką i stracił futbolówkę. Jakiciowi też nie udało się przebić przez defensywę gospodarzy.
 65. min.
Alba zaskoczył Knauffa i wygarnął mu piłkę spod nóg, gdy ten wyprowadzał groźną kontrę.
 64. min.
Gramy dalej, ten kilka minut na pewno zostanie doliczone do drugiej połowy.
 63. min.
Główny arbiter nadal nie ma łączności w swojej słuchawce, mecz jeszcze nie został wznowiony.
 62. min.
Dwie zmiany w Barcelonie. Dest wchodzi za Minguezę, Traore zmienił Aubameyanga.
 61. min.
Tymczasem zawodnicy Barcelony protestują, domagając się rzutu karnego za zagranie ręką Borre. Karnego nie będzie.
 60. min.
Sędzia ma problemy techniczne ze słuchawką, gra przerwana.
 58. min.
Ter Stegen broni bardzo groźne uderzenie Lindstroma z prawej strony. To mogło być 3:0!
 57. min.
Długi atak pozycyjny Blaugrany nie przynosi żadnych efektów.
 56. min.
Znakomita interwencja Trappa w sytuacji sam na sam z Aubameyangiem!
 54. min.
Lindstrom nie doszedł do płaskiej centry w polu karnym Barcelony, to mogło skończyć się fatalnie dla gospodarzy.
 52. min.
Eintracht miał rzut wolny z prawej strony, Kostić uderzył zaskakująco, aczkolwiek niecelnie.
 51. min.
Bardzo złe podanie Torresa w prostej sytuacji. Chciał podać bez przyjęcia i skiksował.
 49. min.
Jeszcze jedna szarża Dembele, tym razem zablokowana przez Rode.
 47. min.
Świetna okazja po akcji de Jonga i Dembele. Aubameyang nie trafił w futbolówkę, choć mógł umieścić piłkę w pustej bramce!
 46. min.
Pedri musiał zejść w przerwie z powodu kontuzji, za niego wszedł de Jong. I gramy!
 45. min.
Koniec pierwszej połowy. Do usłyszenia za kwadrans!
 44. min.
Knauff mógł podwyższyć wynik na 3:0, lecz pomylił się w bardzo dogodnej okazji.
 43. min.
Drużyna gości wychodziła z kontrą 3 na 1, ale niecelne podanie wylądowało pod nogami Araujo i cała akcja spaliła na panewce.
 42. min.
Nawet wysoki pressing nie pomaga podopiecznym Xaviego Hernandeza, by jakkolwiek zagrozić przeciwnikom.
 40. min.
Fatalna centra Dembele prosto w „koszyczek” Trappa.
 39. min.
Kolejna akcja Eintrachtu zakończona uderzeniem, ale tym razem bramkarz gospodarzy nie musiał interweniować.
 37. min.
Barcelona straciła futbolówkę na własnej połowie, po chwili miał ją Borre, do którego nie doskoczył Araujo. Napastnik oddał znakomite uderzenie ze skraju pola karnego, przy którym ter Stegen nie miał żadnych szans.
 36. min.
GOOOOOOOL!!!! 2:0 dla Eintrachtu!!!
 35. min.
Fantastyczną akcję zrobił Knauff. Wahadłowy minął Albę, Torresa, zszedł do środka, ale zabrakło mu energii, by oddać wystarczająco silny strzał.
 34. min.
Aubameyang próbował prostopadłego podania do Gaviego, lecz ten został przyblokowany.
 33. min.
Dembele próbował dryblować, ale bardzo szybko pojawiło się przy nim trzech rywali i udaremniło jego próbę.
 31. min.
Gospodarze potrafią dość wysoko odbierać futbolówkę, ale zespół z Niemiec jest doskonale zorganizowany w obronie i nie daje się zaskakiwać.
 30. min.
Słaba centra Kosticia, Toure nawet nie zdołał oddać uderzenia.
 29. min.
Lindstrom uciekał Gaviemu, ten musiał ratować się faulem. Zasłużona żółta kartka.
 28. min.
Dośrodkowanie Dembele wybite przez N'Dickę.
 28. min.
Bardzo ostro grają dziś goście, co doprowadza do szału piłkarzy Barcelony.
 27. min.
Dembele kolejny raz padł na murawę, ale po rzucie wolnym nie było zagrożenia pod bramką Trappa.
 25. min.
Błyskawiczna kontra zakończona strzałem Kosticia wprost w ter Stegena.
 23. min.
Kolejny rzut wolny dla Barcelony, tym razem Jakić za ostro potraktował przeciwnika. Pomocnik otrzymał żółty kartonik.
 21. min.
Jakić cofnął się we własną „szesnastkę” i zablokował szarżującego Torresa.
 20. min.
Znakomite podanie do Alby, który znalazł się polu karnym rywali. Obrońca Eintrachtu odebrał mu piłkę, Hiszpan sugeruje faul, ale na razie gramy dalej.
 19. min.
Trapp błysnął refleksem po strzale Araujo!
 18. min.
Jeszcze jedno przewinienie, tym razem na Torresie. Będzie okazja do centry z lewego skrzydła.
 17. min.
Dobrze bronią się goście na własnej połowie. Zawodnicy Barcelony są bardzo szybko wypychani na jej część boiska.
 15. min.
Chwila spokoju na boisku, piłka krąży w środku pola.
 14. min.
Jeszcze jedno ostre wejście zawodnika Eintrachtu. Ucierpiał Gavi, ale gramy dalej.
 13. min.
Kamada sfaulował Dembele, ale nie było centry. Duma Katalonii wróciła do spokojnego rozgrywania futbolówki od tyłu.
 12. min.
Eintracht broni się głęboko, gospodarze rozgrywają atak pozycyjny, choć zdecydowanie za wolno, by przestraszyć przeciwnika.
 11. min.
Dobry powrót Kosticia, przeciał prostopadłe podanie na prawe skrzydło Barcelony.
 9. min.
To powinno być 1:1! Aubameyang doszedł do idealnej centry Dembele, aczkolwiek oddał niecelny strzał.
 8. min.
Barcelona wychodzi spod pressingu w efektowny sposób.
 7. min.
Niezłe dośrodkowanie Dembele, ale obrońcy drużyny gości sobie z nim poradzili. Po chwili Garcia zatrzymał groźną kontrę.
 6. min.
Ostre wejście Kamady w Dembele, rzut wolny dla Blaugrany.
 4. min.
GOOOOOOOOOOOL!!! Kostić wyprowadza Eintracht na prowadzenie!
 4. min.
Garcia ściągnął do ziemi jednego z przeciwników, ten padł w polu karnym i za chwilę ter Stegen będzie musiał wykazać się refleksem, aby uchronić zespół od straty gola.
 3. min.
RZUT KARNY DLA EINTRACHTU!
 2. min.
Próba Kosticia zablokowana przytomnie przez Dembele, który cofnął się pod własne pole karne.
 1. min.
GRAMY! Strzał Eintrachtu już w pierwszej minucie, ale bardzo niecelny.
 21:00
Za chwilę rozpoczynamy mecz!
 20:57
Jedenastka Barcelony na spotkanie z Eintrachtem:
 20:52
Oto wyjściowy skład Eintrachtu Frankfurt. Czy ta drużyna zdoła zwyciężyć na Camp Nou?

20:47
Witamy w relacji z meczu Ligi Europy. O awans do półfinału Ligi Europy powalczą FC Barcelona i Eintracht Frankfurt. Pierwszy gwizdek za niecały kwadrans!