Belgia zremisowała, Czarnogóra przegrała. Polska bez rozstawienia w barażach

Belgia zremisowała, Czarnogóra przegrała. Polska bez rozstawienia w barażach

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski Źródło:Newspix.pl / FOTOPYK
Reprezentacja Polski po przegranej z Węgrami musiała czekać na wyniki meczów Czarnogóry z Turcją i Belgii z Walią. Niestety szczęście Biało-Czerwonym nie dopisało i Polacy nie zostaną rozstawieni w spotkaniach barażowych do mistrzostw świata w 2022 roku.

Reprezentacja Polski przegrała spotkanie z Węgrami 1:2. Jak się okazało konsekwencje tej wpadki będą bardzo duże. Biało-Czerwoni nie zostaną bowiem rozstawieni w barażach i nie zagrają meczu półfinałowego mistrzostw świata 2022 na własnym stadionie. Belgia i Czarnogóra nie pomogły. Do szczęścia potrzebowaliśmy zwycięstwa Belgii i co najmniej remisu w meczu Czarnogóry z Turcją. Pierwsze połowy dały Polakom nadzieję, natomiast drugie brutalnie ją odebrały.

Eliminacje MŚ 2022. Belgia i Czarnogóra zaczęły wyśmienicie

Mecze Czarnogóry i Belgii zaczęły się dla Polaków tak, jak każdy by chciał. Zarówno jedna, jak i druga drużyna wyszły na prowadzenie. Bramkę dla Czarnogórców zdobył Fatos Beqiraj, natomiast trafienie dla Belgii zaliczył Kevin de Bruyne. Niestety niedługo później bramkę wyrównującą dla Turcji ustrzelił Kerem Akturkoglu. Waliczycy wyównali po składnej akcji i trafieniu z pola karnego Kieffera Moore'a, który na co dzień gra dla drugoligowego Cardiff.

Drugie połowy odebrały Polakom szansę na rozstawienie

Reprezentacja Turcji w 60. minucie zdobyła bramkę na 2:1 i oddaliła szanse Polaków na rozstawienie w barażach. Biało-Czerwoni potrzebowali w tym meczu remisu albo zwycięstwa Czarnogóry. Belgia niestety nie zdołała wygrać, a tylko taki wynik „urządzał” naszych piłkarzy. Turcja, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja lub Walia będą przeciwnikami podopiecznych Paulo Sousy w półfinałowym meczu barażowym. Losowanie par odbędzie się 26 listopada.