Oceny dla Polaków za mecz ze Szwecją. Biało-Czerwoni spisali się imponująco

Oceny dla Polaków za mecz ze Szwecją. Biało-Czerwoni spisali się imponująco

Reprezentanci Polski po meczu ze Szwecją
Reprezentanci Polski po meczu ze Szwecją Źródło:Newspix.pl / Zuma / Ludvig Thunman
Mecz Polski ze Szwecją nie był piękny, ale to nie zmienia faktu, że podopiecznym Czesława Michniewicza należą się głównie pochwały. Wystawiliśmy noty naszym kadrowiczom za to spotkanie – wszystkie w skali 1-10.

Po takim meczu wystawianie ocen to sama przyjemność. Jak spisali się poszczególni Biało-Czerwoni w starciu ze Szwecją?

Noty dla Biało-Czerwonych po meczu Polska – Szwecja

Wojciech Szczęsny (7) – Przylgnęła do niego łatka człowieka, który zawodzi w ważnych momentach. Meczem ze Szwecją sprawił, że w dużej mierze się od niego odkleiła. Królował we własnym polu karnym, był bardzo pewny przy dośrodkowaniach i znakomicie bronił groźne strzały Szwedów, takie jak ten Forsberga po stracie Bielika czy w jeszcze groźniejszej sytuacji z drugiej połowy.

Krystian Bielik (6) – Dobry mecz w jego wykonaniu, ale dostałby jeszcze wyższą notę, gdyby nie utrata piłki na własnej połowie, po której Szwedzi byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Miewał nerwowe momenty z piłką przy nodze, ale czarną robotę wykonywał znakomicie, dominując fizycznie nad przeciwnikami. Wygrywał większość pojedynków, rozgrywanie jeszcze musi trochę poprawić.