Oceny za mecz Polski z Holandią. Idealnie nie było, ale zareagowaliście godnie!

Oceny za mecz Polski z Holandią. Idealnie nie było, ale zareagowaliście godnie!

Grzegorz Krychowiak, Jakub Kiwior i Łukasz Skorupski w meczu z Holandią
Grzegorz Krychowiak, Jakub Kiwior i Łukasz Skorupski w meczu z Holandią Źródło:Newspix.pl / Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Wystawiliśmy noty Biało-Czerwonym za mecz Holandia – Polska w Rotterdamie. Drużyna Czesława Michniewicza dobrze zareagowała na porażkę z Belgią, więc tym razem pochwał jest więcej. Jak zwykle przyjęliśmy skalę 1-10.

Martwiliśmy się o to, jak zaprezentują się Polacy w trzeciej kolejce tegorocznej edycji Ligi Narodów. Cóż, idealnie nie było, ale po 90 minutach gry czujemy wręcz niedosyt, choć trzeba sobie też zdawać sprawę, że paru sytuacjach pomogła nam Fortuna. Niemniej jednak większość podopiecznych Czesława Michniewicza nie ma się czego wstydzić po potyczce z Oranje, a niektórzy mogą nawet czuć się wygranymi meczu pomimo remisu.

Oceny za mecz Holandia – Polska w Lidze Narodów UEFA 2022

Łukasz Skorupski (7) – Bohater, inaczej tego nie da się ująć. Choć puścił dwa gole, przy żadnym nie miał szans na skuteczną interwencję. Kiedy jednak musiał wykazać się refleksem, robił to w spektakularny sposób – jak na przykład w momencie, gdy zatrzymał strzał Depaya z bardzo bliskiej odległości, intuicyjnie wystawiając rękę. Błysnął też w ostatnich minutach, udaremniając kolejne starania gracza Barcelony. A to tylko wierzchołek góry lodowej jego dobrych interwencji. Świetny występ.