Fernando Santos wraca do meczu z Mołdawią. „Mój pomysł na ten mecz był właściwy”

Fernando Santos wraca do meczu z Mołdawią. „Mój pomysł na ten mecz był właściwy”

Fernando Santos
Fernando Santos Źródło:PAP / Leszek Szymański
Nie milkną echa kompromitującej porażki Polaków z Mołdawią w ramach kwalifikacji do EURO 2024. Na zawodników Fernando Santos zewsząd wylewa się krytyka. Do meczu postanowił odnieść się selekcjoner, który spojrzał na starcie po kilku dniach przerwy.

Polscy piłkarze są wciąż na ustach wszystkich fanów sportu. Trudno o wytłumaczenie jednej z największych wpadek w historii występów . Zawodnicy Fernando Santosa przegrali 2:3 z Mołdawią w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. Kadra rywali, która przed meczem zajmowała 171. Miejsce w rankingu FIFA, strzeliła w drugiej połowie trzy gole, dokonując tym samym najsłynniejszej wygranej w historii tamtejszego futbolu.

Fernando Santos skomentował porażkę z Mołdawią

Media sportowe wciąż nie ustają w analizie tamtego meczu i skutków, jakie może wyrządzić kompromitująca wpadka. Pojawiają się głosy na temat przywództwa . Kapitanowi reprezentacji zarzuca się to, że nie wywiązuje się dobrze z obowiązków lidera kadry. Do meczu po ponad tygodniu przerwy odniósł się Fernando Santos. Selekcjoner reprezentacji Polski udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu Onet, w którym powiedział, że spojrzał na ostatni mecz z większym spokojem. Portugalczyk stwierdził, iż jego plan na starcie był dobry.

- Jeśli przyjrzymy się dokładniej meczowi z Mołdawią, to plan gry i sposób, w jaki go realizowaliśmy w pierwszej połowie, poskutkował. Innymi słowy – wydaje mi się, że mój pomysł na ten mecz był właściwy. Jasne, że kiedy się przegrywa, pojawia się tendencja do zapominania o rzeczach, które były dobre. Powinniśmy się skupić na poprawie naszych błędów, począwszy ode mnie, ale nie możemy również zapomnieć o tym, że istnieją kwestie, które są dobre, a które ciągle będziemy poprawiać – powiedział Santos.

Polska walczy w eliminacjach EURO

Reprezentacja Polski po trzech meczach eliminacji EURO 2024 ma trzy punkty (wszystkie za zwycięstwo z Albanią). W tabeli grupy E Biało-Czerwoni zajmują przedostanie miejsce, przed Wyspami Owczymi. Liderem są Czesi z siedmioma „oczkami”.