Anglia  -  Polska
Anglia   Polska
3 0
Dawid Kownacki w meczu ze Szwecją
Reprezentacja Polski po remisie ze Szwecją zachowała cień szansy na awans do półfinału Mistrzostw Europy U-21. Niestety, nie wszystko zależy już od Biało-Czerwonych. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl z meczu Polska - Anglia w czwartek o 20:45.

90+2 min.
Ostatni gwizdek. Koniec marzeń o awansie.
Anglia - Polska 3:0
Słowacja - Szwecja 3:0
 90+1 min.
Kontra Anglii 4 zawodnikami. Wrąbel po raz kolejny ratuje nas przed stratą gola.
 90 min.
Jeszcze okazja Anglików, ale nie trafił w piłkę Baker.
 85 min.
Grając w osłabieniu będzie bardzo trudno o honorowe trafienie. Zostało kilka minut...
 82 min.
GOOOL! Baker trafia na 3:0 z jedenastu metrów.
 82 min.
Bednarek faulowal Abrahama w szesnastce. Rzut karny i czerwona kartka!
 79 min.
Bednarek z żółtą kartką. A polscy kibice śpiewają hymn. Może to poderwie Biało-Czerwonych do lepszej gry?
 77 min.
Zagranie do Stępińskiego w pole karne, ale lepszy w pojedynku biegowym okazał się Holgate.
 75 min.
Jeszcze próbują Polacy, ale kolejna strata. Brakuje argumentów w ofensywie.
 73 min.
Stępiński wchodzi za kontuzjowanego Kownackiego.
 73 min.
Informacje z Lublina. Słowacja - Szwecja już 3:0.
 69 min.
GOOOOOOL! Jest już 2:0 dla Anglii. To była wzorowa, zabójcza kontra. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił na środku boiska Jaroszyński, potem piłkę dostał Murphy, który bez trudu trafił do siatki.
 68 min.
Z murawy nie podnosi się Kownacki. Przerwa w grze.
 65 min.
Mawson ukarany żółtą kartką.
 64 min.
Za Piątka na murawie melduje się Niezgoda.
 63 min.
W Lublinie do tej pory bez zmian. Słowacja - Szwecja 2:0.
 61 min.
Godzina gry za nami, a na boisku aktualnie brakuje ciekawych sytuacji. Polacy nie mają pomysłu na grę, Anglicy kontrują przy każdej możliwej okazji.
 56 min.
Szansa Anglików! Dośrodkowanie z rzutu wolnego zamykał John Swift, który znowu w ostatniej chwili urwał się obrońcom. Tym razem zakończyło się na strzale obok słupka.
 54 min.
Gra przeniosła się do środka, ale to Anglicy nadal są bardziej groźni. Akcje Polaków kończą się stratami przed szesnastką.
 49 min.
Wymiana podań przy polu karnym Anglików, ale nic z tego nie wyszło. Kolejna strata.
 46 min.
W przerwie doszło do zmian w obu zespołach. W reprezentacji Anglii Murphy wszedł za Redmonda. W ekipie Biało-Czerwonych za Monetę pojawił się Lipski.

GRAMY! Trzeba wierzyć, chociaż sytuacja jest dramatycznie trudna...
 45+2 min.
Przerwa! Niestety, mamy same złe informacje. Oprócz tego, że Polacy przegrywają z Anglią, Słowacja prowadzi ze Szwecją. Przed nami jeszcze 45 minut!
 44 min.
Polacy przy piłce, co z tego wyniknie? Ostatnie sekundy pierwszej połowy!
 42 min.
Swift po dośrodkowaniu na wślizgu ruszył do piłki. Zabrakło mu trochę szczęścia. To była kolejna dobra akcja Anglików!
 39 min.
Chalobah jednak nie był w stanie grać dalej, potrzeba była zmiana. Na boisku pojawił się Hughes.
 37 min.
CO TO BYŁ ZA STRZAŁ?! Wrąbel znowu ratuje swój zespół przed stratą gola. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Swift.
 34 min.
Polacy nie radzą sobie z kryciem przy stałych fragmentach. Anglicy za łatwo dochodzą do strzału!
 33 min.
WRĄBEL! Dobra interwencja po strzale z bliska, mamy szczęście! Po chwili kolejny strzał i znowu polski bramkarz rewelacyjnie spisał się na linii.
 31 min.
Polacy mieli rzut wolny. Linetty dośrodkował w szesnastkę, ale Anglicy dobrze grają w powietrzu i tym razem zdołali wybić piłkę.
 27 min.
Głośny doping w Kielcach, Polacy byli przy piłce, ale dłuższa wymiana podań zakończyła się niedokładnym zagraniem do przodu.
 25 min.
Wracamy do Kielc, mamy chwilową przerwę w grze. Chalobah potrzebował pomocy medycznej.
 23 min.
Drugi gol w Lublinie. Słowacja prowadzi ze Szwecją 2:0...
 22 min.
Grey łatwo ograł Jacha i zagrał do środka w pole karne. Nie było tam jednak nikogo, kto mógłby zamknąć tę akcję.
 20 min.
Szybsza akcja Polaków zakończona złym podaniem Frankowskiego.
 19 min.
Anglicy swobodnie rozgrywają piłkę na połowie zespołu Marcina Dorny.
 17 min.
Posiadanie piłki: Anglia 51% - Polska 49%
 15 min.
Akcja Polaków, dośrodkowanie w szesnastkę, ale bez problemu złapał piłkę Pickford.
 15 min.
Za nami kwadrans gry, Polacy nie zagrozili jeszcze bramce Anglików.
 11 min.
Jaroszyński zagrywał do Monety, ale zdecydowanie za mocno. Trzeba uspokoić grę, bo takimi podaniami nie stworzymy sobie groźnej sytuacji.
 8 min.
W Lublinie Słowacja prowadzi ze Szwecją 1:0. Na razie nic nie układa się po myśli Biało-Czerwonych.
 6 min.
GOOOOL! Gray daje prowadzenie Anglikom! To było świetne uderzenie z dystansu, ale trzeba zauważyć, że zostawiliśmy rywalom mnóstwo miejsca.
 5 min.
Kolejna akcja Anglików zakończona strzałem. Tym razem niecelnie uderzył Mawson.
 4 min.
Krótko rozegrany rzut rożny Anglików. Ward-Prowse zaskakująco uderzył z 16 metrów. Wrąbel przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 2 min.
Od początku Anglicy starają się zdominować grę. Polacy jednak też odważnie w ataku, szybko chcą wychodzić z własnej połowy.

Zaczynamy!
 20:41
Około 15 tys. kibiców na trybunach stadionu w Kielcach. Piłkarze już są na boisku. Przed nami hymny, a później 90 minut walki o awans. Szkoda, że nie wszystko zależy od Biało-Czerwonych...
 20:04
Polacy już na rozgrzewce, do meczu zostało niecałe 45 minut!
 19:30
Składy:

Anglia: Pickford - Holgate, Chambers, Mawson, Chilwell - Chalobah, Baker, Ward-Prowse, Redmond, Swift - Gray

Polska: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Linetty, Murawski, Frankowski, Moneta, Kownacki - Piątek

Mecz Polska - Szwecja U-21 w Lublinie dostarczył mnóstwo emocji. Biało-Czerwoni, podobnie jak w starciu ze Słowacją szybko objęli prowadzenie, ale po katastrofalnej końcówce pierwszej połowy przegrywali już 1:2. Gol Dawida Kownackiego z rzutu karnego w ostatnich minutach sprawił, że Polacy mogą mieć jeszcze nadzieję na awans.

Co musi się stać, żeby zespół Marcina Dorny zagrał w półfinale Euro U-21? Możliwe warianty już wcześniej dokładnie opisaliśmy na Wprost.pl.

Trener Marcin Dorna w poprzednim starciu zdecydował się na zmiany w swoim zespole. Za kontuzjowanego Bartosza Kapustkę do pierwszej jedenastki wskoczył Łukasz Moneta, który zapisał na swoim koncie bramkę. Ogromnym wzmocnieniem Biało-Czerwonych w meczu ze Szwecją był też powrót Dawida Kownackiego, który w spotkaniu ze Słowacją pauzował za kartki. Wyróżniającą się postacią na skrzydle był do tej pory Przemysław Frankowski. W meczach Euro U-21 wychodzi też doświadczenie Karola Linettego, który przecież jest już powoływany przez Adama Nawałkę i grał w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata z Rumunią. Świetną zmianę w drugim meczu Polaków na Mistrzostwach Europy U-21 dał Krzysztof Piątek. Można przypuszczać, że przeciwko Anglikom od pierwszej minuty zagra Jarosław Niezgoda za Mariusza Stępińskiego, który do tej pory był „pewniakiem”, ale przez słabą grę może wylądować na ławce rezerwowych.

„Jesteśmy mocni w kontratakach i mam nadzieję, że warianty które mamy przygotowane na ten mecz poskutkują”  Patryk Lipski, pomocnik reprezentacji Polski.

Fala krytyki po dwóch meczach spadła na Pawła Dawidowicza, który w rozgrywanym w Polsce turnieju prezentuje się poniżej oczekiwań. Część komentatorów twierdzi, że z 22-latka zrobiono kozła ofiarnego, ale nie da się zaprzeczyć, że w dwóch meczach Euro U-21 pomocnik VfL Bochum był jednym z najsłabszych ogniw polskiej drużyny. Trzeba jednak spojrzeć na drużynę jako całość. Do tej pory brakowało komunikacji na boisku, panował chaos w obronie. Do tego akcje ofensywne były wyprowadzane za wolno. Te elementy na pewno są do poprawy przed kluczowym meczem w Kielcach.

Anglicy na Euro U-21 pokazali już, że potrafią odrabiać straty. Po bezbramkowym remisie ze Szwecją zespół Adriana Boothroyda pokonał Słowację 2:1, mimo że do przerwy przegrywał 0:1. W drugiej połowie słowacki bramkarz Adrián Chovan skapitulował dwa razy, a gole na swoim koncie zapisali Alfie Mawson i Nathan Redmond.

Mecz Anglia - Polska rozpocznie się w czwartek o 20:45. Relację NA ŻYWO przeprowadzi Wprost.pl.