Bojana Bobusic - Agnieszka Radwańska

Bojana Bobusic - Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska ( FOT. NIGEL OWEN / ACTIONPLUS / FOTO OLIMPIK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała 2:0 (7:5, 6:0) Bojanę Bobusic w pierwszej rundzie Australian Open i awansowała do dalszej fazy turnieju. Australijka, która dostała się do imprezy z dziką kartą, w pierwszym secie postawiła Polce twarde warunki i mogła nawet pokusić się o wygraną. Dla Radwańskiej to dziesiąty mecz w tym sezonie wygrany bez straty seta.
 0-6
Szóstego gema dla odmiany od punktu zaczyna Australijka. Kolejną wymianę już przegrywa i jest po 15. Bobusic zdobywa drugi punkt. Agnieszka kontruje wzdłuż linii i jest po 30. Rywalka nie poddaje się - zdobywa trzeci punkt. Po kolejnej wymianie wyrzuca i mamy równowagę. Bobusic wyrzuca i będzie pierwsza piłka meczowa. Polka jej nie wykorzystuje - chce grać forehandem po linii, ale trafia w siatkę. Bobusic znowu wyrzuca - i to o jakieś półtora metra. Radwańska wykorzystuje drugą piłkę meczową - świetny return daje jej wygraną.
 0-5
Szybkie trzy punkty dla Polki. Bojusic reflektuje się - rozrzuca Radwańską po korcie i punktuje. Ale po chwili jest już 5-0. Jeszcze przełamanie i Isia jest w drugiej rundzie.
 0-4
Na początek własnego podania Bojana Bobusic wyrzuca. Robi to samo po kolejnej długiej wymianie. Australijka zdobywa pierwszy punkt w gemie po woleju. Po chwili wydaje się, że jest pierwszy as serwisowy, ale Radwańska sprawdza i ma rację. Następnie zdobywa trzeci punkt i ma dwa break-pointy. Wykorzystuje już pierwszy z nich - jej rywalka smeczuje w siatkę.
 0-3
Kolejny gem wygrany przez Polkę na sucho. Wszystko już chyba zmierza ku końcowi. Bobusic wydaje się być zrezygnowana od momentu, kiedy była bliska wygrania seta, ale nie była w stanie tego dokonać. Byłby to dla niej niewątpliwie wielki sukces.
 0-2
Na początek swojego podania Bobusic znowu wyrzuca piłkę poza pole gry, a następnie trafia w siatkę. Polka zdobywa kolejny punkt - już siódmy z rzędu. Radwańska chce przełamać skrótem - ale chyba bardzo źle trafia w piłkę. Następnie Isia trafia w siatkę i z 40:0 robi się już 40:30. Po chwili Radwańska wyrzuca piłkę na aut i mamy równowagę. Na szczęście w kolejnej wymianie dobrze odczytuje intencje Australijki i zmusza ją do błędu. Potem Australijka trafia w siatkę i Polka wykorzystuje czwarty break-point w tym gemie.
 03:53
Łukasz Kubot wygrał czwartego seta 6:4. Zadecyduje ostatni, piąty.
 0-1
Drugiego seta zaczyna Radwańska i szybko zdobywa trzy punkty. Zdobywa też czwarty - schodzi do siatki i jest gem wygrany na sucho.
 03:48
Cieszy wygrana w pierwszym secie. Ale jeżeli uświadomimy sobie, że Bobusić - przypomnijmy, numer 307 w rankingu - była o dwie piłki od wygrania go to robi się już mniej miło.
 5-7
Bobusic psuje coraz więcej wymian - kolejny aut na początek. Polka zdobywa też drugi punkt, ale po kolejnej wymianie trafia w siatkę. Kolejny dropshot daje punkt Polce - Bobusic zupełnie sobie z nimi nie radzi. Pierwszą piłkę setową Australijka broni - umiejętnie rozprowadza Radwańską po korcie. Na koniec Polka pokazała jednak wyśmienity return i jest pierwszy set dla Radwańskiej!
 5-6
Początek kolejnego gema i od razu wymiana, którą przegrywa Australijka. Po chwili wyrzuca na aut ponownie. Następnie... znowu wyrzuca i jest 40:0. Agnieszka wygrywa czwartą piłkę w gemie i jest 6-5. Teraz przydałoby się przełamanie albo będą nerwy w tie-breaku.
 5-5
Na początek po długiej wymianie Polka schodzi do środka i smeczuje. Drugą już jednak przegrywa - piłka wylatuje za boisko. Bobusic nie gra jak tenisistka z czwartej setki rankingu - jest ofensywna, nie popełnia błędów, a często do nich zmusza Radwańską. Następnie Isia trafia w siatkę. Na szczęście doprowadza do stanu 30-30 - choć ratuje się już z dosłownie beznadziejnej sytuacji po skrócie. Polka gra dropshotem i wychodzi na prowadzenie. Na koniec Bobusic trafia w siatkę i mamy przełamanie powrotne.
 5-4
Polka zaczyna własne podanie od straty punktu. Po chwili Bobusic gra poza boisko. Następnie robi to samo i jest 30:15 dla Radwańskiej. 307. rakieta świata w kolejnej grze rozrzuca Polkę po korcie i zdobywa kolejny punkt. A po chwili jeszcze jeden i ma break-point. I wykorzystuje go! Radwańska wyrzuciła. Polka popełnia mnóstwo błędów - wymuszonych i niewymuszonych.
 4-4
Na początek punkt dla Polki. Po chwili Radwańska jednak fatalnie returnuje - spory aut. Bobusic po kolejnej wymianie też jednak nie mieści się w korcie. Kolejną z kolei wygrywa - Agnieszka była w defensywie i trafiła w siatkę. Bobusic schodzi do siatki, zdobywa trzeci punkt i robi się gorąco. Australijka trafia pod linię i wygrywa swoje podanie.
 03:23
Poważne problemy dopadły Łukasza Kubota. Polak przegrał trzeciego seta... do zera.
 3-4
Dwa szybkie punkty dla Polki na początek swojego podania. Po chwili jest trzeci i czwarty - gem kończy się trafieniem w siatkę. Występująca z dziką kartą Australijka zaskoczyła na początku, ale sytuacja wydaje się być opanowana.
 3-3
Polka na początek kolejnego gema wyrzuca piłkę poza pole gry. Bobusic odpowiada uderzeniem w siatkę. Kolejną, bardzo długą wymianę - 26 piłek - wygrywa Radwańska, ponieważ Australijka trafia w aut. Następnie Radwańska schodzi do siatki, a jej rywalka znowu wyrzuca. Po chwili mamy przełamanie powrotne i 3-3.
 3-2
Co się dzieje z Radwańską? Bojana Bobusic - 307. miejsce w rankingu - przełamuje Polkę po raz drugi! Prowadzi 3-2.
 2-2
Wydawało się, że będzie szybkie przełamanie. Radwańska błyskawicznie doprowadziła do stanu 40:0, ale wtedy kolejne trzy punkty zdobyła Bobusic i po chwili zdobyła przewagę. I następnie wygrała gema. Szkoda tego 40:0.
 1-2
Polka szybko wygrywa - ze stratą tylko jednego punktu - kolejnego gema. Ten pierwszy chyba był po prostu wypadkiem przy pracy.
 03:06
Złe wiadomości z meczu Łukasza Kubota - Polak przegrał drugiego seta i jest 1:1.
 1-1
Radwańska od razu chce odrobić straty - zdobywa szybko dwa punkty, ale Bobusić odpowiada tym samym i jest po 30. Po chwili jest po 40, a Australijka zyskuje przewagę. Nie zdobywa jednak kolejnego gema - Polka doprowadza do równowagi i przełamuje rywalkę. Mamy remis.
 1-0
Radwańska zaczyna własny serwis dobrze, od zdobycia punktu. Niestety daje się od razu przełamać.
 02:55
Polka już rozpoczyna swój mecz. Będzie serwowała pierwsza.
 02:34
Na Li pokonała Sesil Karatanczewą 6:1, 6:3.
 02:27
Trwa mecz Łukasza Kubota z Danielem Gimeno-Traverem. Polak wygrał pierwszego seta po tie-breaku, trwa drugi.
 02:21
Venus Williams wygrała z Galiną Woskobojewą 6:1, 6:0.
 02:16
Pierwszy turniejowy mecz zakończyła już Maria Szarapowa. Rosjanka pokonała swoja rodaczkę Olgę Puczkową 6:0, 6:0. Trwają mecze Julii Goerges i Venus Williams.
 02:15
Mecz Agnieszki Radwańskiej jeszcze się nie rozpoczął.
Radwańska jest na fali. W tym roku wygrała już dwa turnieje - w Auckland i Sydney. W tym ostatnim w finale zdemolowała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:0, 6:0 i doprowadziła ją do łez. Polka nigdy nie zaczęła sezonu tak dobrze - nie straciła jeszcze nawet seta.

Polscy kibice oczywiście po tych sukcesach mają wielką nadzieję na pierwszą wielkoszlemową wygraną Radwańskiej. Krakowianka sama zapowiadała, że to dla niej cel na ten rok. Statystyka jest po stronie Polki - w ciągu ostatniej dekady tylko raz się zdarzyło, aby zwyciężczyni WTA Sydney nie awansowała co najmniej do ćwierćfinału Australian Open.

W zeszłym sezonie w Melbourne wygrała rakieta numer jeden światowego rankingu, Wiktoria Azarenka. W tym roku Polka może się z nią w tym roku spotkać najwcześniej w finale.