Real Madryt - FC Barcelona

Real Madryt - FC Barcelona

David Villa walczy o piłkę z Fabio Coentrao (fot. Acero / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Real Madryt pokonał FC Barcelonę 2:1 (1:1) w meczu 26. kolejki Primera Division. Wynik meczu otworzył już w szóstej minucie Karim Benzema. W 18. minucie wyrównał Leo Messi. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 82. minucie Sergio Ramos. Mecz zakończyła kontrowersyjna decyzja sędziego, który nie podyktował rzutu karnego dla Blaugrany.
 90+4 min.
Victor Valdes dostaje po kolei żółtą i czerwoną kartkę! Zwyzywał sędziego!
 90+4 min.
Sędzia kończy mecz. Real znowu lepszy od Barcelony, ale co z tym rzutem karnym?
 90+3 min.
Iniesta nie może wytrzymać i dyskutuje z sędzią. Żółta kartka.
 90+3 min.
NIEPRAWDOPODOBNA DECYZJA SĘDZIEGO! Ramos podkłada Adriano nogę w polu karnym, ale arbiter nie reaguje. To powinien być rzut karny!
 90+2 min.
Żółta kartka dla Arbeloi za przerwanie kontry Barcelony.
 90+1 min.
Żółta kartka dla Alvesa.
 90 min.
Modrić znowu dośrodkowuje z rzutu rożnego. Pique tym razem wyciąga wnioski.
 88 min.
RONALDO! STRZELA W SPOJENIE! Valdes tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
 87 min.
Adriano fauluje 20 metrów do bramki. Ronaldo zakończy mecz?
 85 min.
Thiago zostaje zmieniony przez Tello.
 82 min.
Modrić dokładnie dośrodkowuje z narożnika boiska, a Ramos wygrywa pojedynek w powietrzu z Pique, który w ogóle się nie przyłożył do walki.
 82 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SERGIO RAMOS! Z RZUTU ROŻNEGO!
 81 min.
Dani Alves szuka w polu karnego Messiego. Tym razem jednak nie gra tak dokładnie jak w pierwszej połowie, kiedy asystował przy golu Argentyńczyka.
 80 min.
10 minut do końca. Bliżej gola na wagę zwycięstwa jest Real.
 77 min.
Pedro opuszcza boisko. Zastępuje go Adriano.
 76 min.
MORATA MARNUJE OKAZJĘ SAM NA SAM! Wystartował do doskonałego podania i nie pokonał Valdesa w idealnej sytuacji!
 74 min.
Sędzia odgwizduje faul Callejona. Ronaldo uderza na wiwat. Valdes postanawia, że bramki nie będzie nawet po gwizdku i efektownie broni.
 71 min.
Real stosuje pressing jak w dwudziestej minucie meczu. Ale zostało dwadzieścia do końca.
 69 min.
Ronaldo! Rozpędził się z piłką, wyprzedził Pique, ale uderzył tylko w boczną siatkę.
 69 min.
Arbeloa zmienia Coentrao.
 68 min.
Żółta kartka dla Moraty. 3:3 w kartonikach.
 68 min.
Barcelona odpowiada na wejście na boisko Cristiano Ronaldo. Davida Villę zmienia... Alexis Sanchez.
 65 min.
RONALDO! Ależ bomba z rzutu wolnego! Valdes z ledwością przeniósł piłkę nad poprzeczką!
 64 min.
Żółta kartka dla Thiago. Któryś z zespołów nie skończy tego meczu w komplecie. Być może oba.
 62 min.
Messi dośrodkowuje w pole karne. Za głęboko, Lopez łapie piłkę.
 61 min.
Na boisku robi się ostro. Coentrao fauluje Alvesa i dostaje żółtą kartkę.
 60 min.
Real momentalnie przejął inicjatywę. Wejście na boisko Ronaldo to olbrzymi impuls dla Królewskich!
 58 min.
Pierwszy kontakt z piłką Ronaldo, który z łatwością mija Pique. Ale zostaje sfaulowany - żółta kartka. Chociaż... powtórki wykazują, że faulu nie było!
 57 min.
Kaka i Benzema schodzą, wchodzą Ronaldo i Khedira.
 57 min.
Ależ akcja Messiego! Rozpędził się, minął dwóch piłkarzy i wyłożył piłkę Villi. Hiszpan został jednak zablokowany przez Varane'a do spółki z Lopezem.
 55 min.
Alba wpada w Pepe i dostaje żółtą kartkę.
 54 min.
Bardzo dobre podanie Pique na wolne pole, ale wszystko czyści Varane. Barcelona ma chyba niewielką przewagę w drugiej połowie. Katalończycy chcą strzelić gola zanim wejdzie Ronaldo?
 51 min.
Kolejna świetna piłka do Pedro - tym razem akcję zatrzymuje ręką Ramos. Żółta kartka.
 50 min.
Messi z rzutu wolnego nie uderza - dośrodkowuje. Ale sędzia odgwizduje faul w ataku.
 49 min.
Fenomenalne podanie Messiego do Pedro na wolne pole. Hiszpan zostaje jednak zatrzymany przez Varane'a.
 49 min.
Mascherano próbuje z rzutu wolnego - z własnej połowy - zaskoczyć wysuniętego z bramki Lopeza. Trafia jednak w trybuny za bramką.
 47 min.
Rzut wolny dla Realu Madryt. Gospodarze wybijają piłkę, ale nikt na trybunach na to nie patrzy. Publiczność skanduje nazwisko Ronaldo, który zaczął właśnie rozgrzewkę. Zapewne dostanie dzisiaj 30 minut.
 46 min.
Gramy!
 45 min.
Sędzia nie dolicza nawet minuty. Na razie nie wygląda to zbyt dobrze dla Katalończyków. Barca może i prezentuje się lepiej niż ostatnio, ale Real gra w składzie dość... eksperymentalnym. W drugiej połowie - jeżeli Mourinho wpuści do gry Ronaldo i innych zawodników z pierwszego składu - Valdes może być w opałach.
 44 min.
Pique fauluje Pepe dokładnie na linii środkowej. Gracze Realu nawet nie kryją się z tym, że chcą dla Hiszpana kartki i od razu osaczają sędziego.
 43 min.
Iniesta świetnie podał na wolne pole do Villi. Ten chciał zagrać na obieg do Alby, ale zrobił to zdecydowanie za mocno. Callejon tylko odprowadził piłkę do linii końcowej.
 40 min.
Messi gra do Pedro, ten prowadzi piłkę krótko przy nodze i wchodzi w pole karne. Tam od razu wybijają mu ją obrońcy.
 39 min.
MORATA! ALEŻ BLISKO! Modrić doskonale dośrodkował piłkę w pole karne. Obrońcy Barcy znowu zaspali, a zamykający akcję i niepilnowany Morata uderzył głową w boczną siatkę.
 37 min.
Villa tańczy z piłką pod linią końcową i... trafia w trybuny w okolicach narożnika boiska. Nie wiadomo co Hiszpan chciał zrobić.
 35 min.
Chwila spokoju na boisku. Barcelona straciła dzisiaj bramkę w trzynastym kolejnym meczu. Ostatni raz taką serię Katalończycy mieli w... 1962 roku.
 32 min.
MESSI! Ależ zepsuł! Gdyby to nie była prawa noga gol byłby nieuchronny! Modrić i Ramos przepuścili podanie do Argentyńczyka, który uderzył z kilkunastu metrów prosto na bramkę. Prawą nogą, więc za słabo i zbyt w środek. Lopez obronił.
 31 min.
Katalończycy prowokują rywali, którzy ustawiają się na swojej połowie całym składem. Zaczęli grać między sobą... w dziadka. Trybuny są wściekłe.
 29 min.
Ależ błąd Ramosa! To się mogło skończyć kompromitacją obrońcy! Ramos chciał zatrzymać piłkę przed opuszczeniem boiska. Zatrzymał ją w polu, ale dopadł do niej... Pedro! Hiszpan był tak zdziwiony tym, że dostał futbolówkę, że pogubił się. Ramos szybko naprawił swój błąd.
 26 min.
Pepe ucierpiał w starciu z Thiago, ale sędzia nie sięgnął po gwizdek - a powinien.
 24 min.
Messi sprytnym zwodem przepuszcza piłkę, choć tak naprawdę podaje do Villi. Gdyby ten się w tym połapał - mogłoby być groźnie.
 22 min.
Messi jest o krok od przejścia do historii. To była jego osiemnasta bramka w hiszpańskich klasykach - w ten sposób Argentyńczyk wyrównał rekord Alfredo di Stefano.
 20 min.
Rzut wolny dla Realu. Modrić dośrodkowuje piłkę, goście wybijają, ale piłka spada pod nogami Moraty. Napastnik od razu wchodzi w pole karne, ale Pique blokuje jesgo strzał.
 18 min.
Argentyńczyk budzi się z letargu! Wychodzi do prostopadłej piłki w pole karne równo z obroną (nie ma spalonego), przyjmuje piłkę, nawija Ramosa na jeden zwód i strzela obok bezradnego Lopeza.
 18 min.
GOOOOOOOOOOOL! MESSI!
 17 min.
Piłka w tempo w pole karne do Messiego. Argentyńczyk pod mocnym pressingiem musi ledwo dotyka piłki - Lopez pewnie broni.
 14 min.
Real ustawia pierwszą linię obrony już na połowie boiska. Ale w razie potrzeby cofa się całym zespołem pod pole karne. Barcelona jak zwykle powoli, uparcie i środkiem.
 12 min.
Mocna piłka na skrzydło do Alby. Obrońca dobiega do niej w ostatniej chwili i dośrodkowuje, ale gospodarze wybijają.
 9 min.
Barcelona nie ma pomysłu na odpowiedź. Znowu dziesiątki podań, nie już tak skutecznych jak kiedyś. Realowi wystarcza mocny pressing.
 6 min.
Co za bezradność obrońców Barcelony! Najzwyklejsze dośrodkowanie z lewej flanki boiska w pole karne. Nikt nie pokrył Benzemy, który zamykał akcję i umieścił piłkę w siatce.
 6 min.
GOOOOOOOOOOOL! BENZEMA!
 3 min.
Początek meczu spokojny. Barcelona dość niedokładna.
 1 min.
Gramy.
 15:35
Mourinho zachował zimną głowę - posyła do boju rezerwy.

Real Madryt: Diego López; Ramos, Varane, Pepe, Coentrăo; Essien, Modrić; Kaká, Benzema, Callejón; Morata

FC Barcelona: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Thiago, Iniesta; Villa, Messi, Pedro

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 16:00.
Od kilku lat każde spotkanie tych drużyn elektryzuje kibiców z całego świata. Te derby będą jednak inne. Duma Katalonii po 25 kolejkach Primera Division ma aż 16 punktów przewagi nad swoim największym rywalem. Blaugrana zdobędzie czwarty w ciągu pięciu lat tytuł mistrzowski w lidze, to już nie ulega żadnej wątpliwości. Wobec tego największą niewiadomą przed dzisiejszym spotkaniem jest sposób, w jaki do gry podejdą "Królewscy". Z jednej strony grają mecz bez stawki, a na dodatek we wtorek będą walczyć ze śmiertelnie niebezpiecznym Manchesterem United o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Z drugiej strony zespół z Madrytu może chcieć po raz kolejny upokorzyć rywala, który przez kilka ostatnich lat regularnie udowadniał swoją wyższość.

Półfinałowe spotkanie Copa del Rey było dowodem na geniusz taktyczny Jose Mourinho i... fatalną formę Katalończyków. "Królewscy" bezlitośnie wykorzystali wszystkie braki w defensywie rywali i wbili im trzy bramki. FC Barcelona przeżywa kryzys - największy od kilku lat. Media na całym świecie zdążyły już nawet odtrąbić koniec ery Katalończyków. Jeżeli porażka z AC Milanem była tylko ostrzeżeniem, to przegrana 1:3 z Realem na Camp Nou była już ciosem, który posłał obecnych wicemistrzów Hiszpanii na deski. Wiele wskazuje na to, że Barcelona sezon skończy "tylko" z ligowym mistrzostwem, a z Ligi Mistrzów odpadnie przed półfinałem po raz pierwszy od... 2007 roku.

Katalończycy nie mają zbyt wielkiego pola manewru - do meczu prawdopodobnie przystąpi jedenastka podobna do tej, która zawiodła z Realem, która już nie potrafi zaskoczyć swojego największego rywala. Większą niewiadomą jest skład Los Blancos. Mourinho może posłać do boju galową jedenastkę i upokorzyć rywala, ale równie dobrze może posadzić na ławce gwiazdy swojego zespołu z Cristiano Ronaldo na czele. Wobec ligowej porażki najważniejsze spotkanie sezonu Real zagra we wtorek, nie dzisiaj.