NA ŻYWO: Lech Poznań - Lechia Gdańsk

NA ŻYWO: Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Kadr z meczu Lechia - Lech (fot. Ice / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań pokonał 4:2 (3:0) Lechię Gdańsk w meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelali Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Gergo Lovrencsics i Bartosz Ślusarski. Dla gości gole zdobyli Piotr Wiśniewski i Adam Duda. Lech zbliżył się przynajmniej na kilkanaście godzin na jeden punkt do liderującej Legii Warszawa.
 90+4 min.
Koniec. Lech wygrywa u siebie po raz pierwszy od... 6 października 2012! To było dość dziwne spotkanie. Z jednej strony Lech Poznań był piłkarsko lepszy. Z drugiej strony gdyby gospodarzom w pierwszej połowie dwóch goli nie podarował bramkarz Lechii - mogłoby być różnie. A Duda może żałować, że przy 3:1 zmarnował setkę.
 90+3 min.
Zamieszanie w polu karnym Lecha, Wołąkiewicz źle wybija piłkę. Ta trafia pod nogi Dudy, który strzela słabo, ale celnie.
 90+3 min.
GOOOOOOOOOL! DUDA! CO SIĘ DZIEJE NA BUŁGARSKIEJ! Gdyby wykorzystał poprzednią setkę, mogłoby być przy Bułgarskiej różnie!
 90+1 min.
Świetny pass Możdżenia na skrzydło do Kamińskiego. Kamiński gra przed bramkę do Ślusarskiego, który pewnie wpycha piłkę do bramki.
 90+1 min.
GOOOOOOOOL ŚLUSARSKI!
 90 min.
Sędzia dolicza cztery minuty.
 90 min.
W odpowiedzi w pole karne Lechii wpada Ślusarski i uderza. Buchalik broni na notę.
 89 min.
DUDA MARNUJE SETKĘ! CO ZA OKAZJA! Deleu wykorzystał złamaną linię obronną i zagra do Dudy, który wpadł w pole karne i sam na sam nie pokonał Buricia!
 88 min.
Świetne dośrodkowanie w pole karne Lecha z rzutu wolnego! Defensywa gospodarzy ustawiła się fatalnie. Janicki uderzył głową mocno, ale trochę zbyt w środek bramki. Burić w efekcie pewnie obronił.
 86 min.
Ubiparip mógł strzelić kosmiczną bramkę - przyjął sobie piłkę piętką, poprawił sobie głową i tak przesuwał się w polu karnym pod bramkę. Strzału ostatecznie nie oddał.
 85 min.
Duda się podpalił - Lechia miała obiecującą akcję. W uliczkę wychodził mu Wiśniewski, ale Lechista zdecydował się na strzał z 20 metrów. Prosto w trybuny.
 83 min.
Buzała raz po raz próbuje szarpać po lewej stronie boiska. Tym razem sędzia odgwizduje spalonego i zacznie Burić.
 82 min.
Możdżeń dostaje żółtą kartkę za utrudnianie wykonania rzutu wolnego.
 80 min.
Ubiparip zmienia Linetty'ego.
 77 min.
Bramka Lechii dobrze zrobiła widowisku. Lech musi się pilnować, a goście znowu w siebie uwierzyli.
 74 min.
Ależ zamieszanie pod bramką Lecha! Ostra przepychanka z udziałem Dudy, Buricia, Ceesaya i Buzały. Ceesay i Duda dostali po żółtej kartce. Wszystko poprzedziła świetna akcja Dudy - mogło się skończyć drugą bramką dla Lechii!
 71 min.
Tego się chyba nikt nie spodziewał już. Zaczęło się od długiej piłki na połowę Lecha. Duda zastawił się i przeszkodził Wołąkiewiczowi w interwencji. Do piłki dopadł Wiśniewski i uderzył z 10 metrów obok Buricia.
 71 min.
GOOOOOOOOL! WIŚNIEWSKI!
 69 min.
Rzut rożny dla "Kolejorza". Zagranie Lovrencsicsa jest zbyt krótkie - Deleu wybija.
 68 min.
Zyska schodzi, w jego miejsce Kostrzewa.
 66 min.
Tonev też dzisiaj nie trafi do siatki. Zmienia go Możdżeń.
 63 min.
ŚLUSARSKI! SŁUPEK! Świetne dośrodkowanie w pole karne Ceesaya i strzał głową napastnika Lecha! Ślusarskiemu niewiele zabrakło do szczęścia.
 62 min.
Żółta kartka dla Linetty'ego. Brzydki faul na Deleu.
 60 min.
Teodorczyk znowu bez gola. Zmienia go Ślusarski. Zmiana również u gości: Duda zastępuje Kacprzyckiego.
 58 min.
Ładna kontra Lechii. Cóż z tego, skoro Wiśniewski był na metrowym spalonym.
 57 min.
Lovrencsics gra świetną piłkę do rozpędzonego Ceesaya. Podanie przecina jednak Bieniuk.
 56 min.
Ricardinho zmienia kontuzjowanego Machaja.
 53 min.
Lechia już wytraciła swój impet z początku drugiej połowy.
 50 min.
Kolejna petarda Toneva z dystansu. Kiedy goście zauważą, że gospodarze uderzają dzisiaj na potęgę? Krycie z odległości trzech metrów nie jest skuteczne.
 49 min.
Szarża Wiśniewskiego - minął aż trzech rywali! Zatrzymał się na tym ostatnim - Wołąkiewiczu.
 47 min.
Buzała wpada w pole karne i zaczyna dryblować. Piłka trochę gubi mu się między nogami, Wołąkiewicz wybija.
 47 min.
Lechia szybko rusza do ataku. Dwie dość groźne wrzutki w pole karne Buricia, ale strzaów zabrakło.
 46 min.
Druga połowa rozpoczęta.
 45+2 min.
Przerwa. Lech chyba może być już pewien przerwania swojej nieszczęśliwej passy przy Bułgarskiej.
 45+1 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Tym razem goście sobie radzą, ale Lech wciąż utrzymuje się na połowie Lechii.
 44 min.
Korner dla Lecha. Lovrencsics piąstkuje, Tover uderza, rykoszet i kolejny rzut rożny.
 42 min.
Kacprzycki świetnie wymienia piłkę z Deleu. Ale kiedy przychodzi do dośrodkowania tego drugiego - nie ma kto skończyć akcji.
 40 min.
Żółta kartka dla Trałki za przerwanie kontry.
 39 min.
Lechia w zasadzie gra... ładną piłkę. Goście wymieniają sporo podań, nie tylko w poprzek boiska. Pod bramką są jednak bezradni.
 36 min.
LINETTY! Świetny strzał z dystansu. Tym razem Buchalik się spisał - przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 33 min.
Ależ błąd Buchalika! Lovrencics decyduje się na strzał z 25 metrów. Buchalik rzuca się, ale piłka dosłownie przelatuje mu między rękami i wpada do siatki.
 33 min.
GOOOOOOOOOL! LOVRENCSICS!
 30 min.
Pół godziny za nami - Lech jest bardzo bliski pierwszej wygranej na swoim stadionie... w tym roku.
 27 min.
GOL! WOŁĄKIEWICZ! Pewny strzał w okolice lewego słupka.
 27 min.
Kontra Lecha. Tonev nie przejmuje podania do siebie, ale do piłki dopada Murawski. Wychodzi do niego bramkarz Lechii, który nie trafia w piłkę, ładuje się za to w jego nogi.
 27 min.
Żółta kartka dla Buchalika.
 27 min.
RZUT KARNY DLA LECHA!
 26 min.
Ponad 25 minut za nami. Lech Poznań na razie na najlepszej drodze do odczarowania swojego obiektu.
 23 min.
Lovrencsics wymanewrował dwóch rywali i ostro wbił piłkę przed bramkę. Teodorczyk na nią nie poszedł.
 21 min.
Obrona Lechii jest dziurawa jak ser. Tonev dostaje piłkę od Henriqueza w polu karnym i nikt mu nie przeszkadza. Bułgar uderza jednak wprost fatalnie.
 20 min.
Lech przyciska pressingiem i przejmuje piłkę na połowie rywali. Tonev wbija ją przed bramkę, goście wybijają.
 18 min.
Zawodnikom Lechii trzeba przyznać, że nie boją się gospodarzy. Rzecz w tym, że ich wrzutki w pole karne wyglądają dość rozpaczliwie. To się chyba nie może udać.
 14 min.
Brożek uderza w skromny, dwuosobowy mur.
 14 min.
Wiśniewski zderza się z Henriquezem. Sędzia odgwizduje faul tego drugiego. Będzie rzut wolny z 25 metrów. Pozycja do strzału jak dla Robina van Persiego. Ale jego chyba nie ma...
 11 min.
Grę będzie raczej prowadziła Lechia - gol z czwartej minuty ustawił to spotkanie. Lech czeka na kontrę.
 10 min.
Lechia atakuje dalej. Deleu dośrodkowuje w pole karne Lecha, ale tam jest tylko Wiśniewski. Piłka przelatuje nad jego głową.
 6 min.
WIŚNIEWSKI! Dobra odpowiedź gości! Buzała zagrał do Wiśniewskiego, który uderzył z narożnika pola karnego. Ładnie dokręcił na dalszy słupek, ale Burić sobie poradził.
 4 min.
Ależ początek gospodarzy! Dośrodkowanie w pole karne - niecelny strzał oddaje głową Teodorczyk, ale do piłki dopada niekryty Kamiński i z metra pakuje ją do siatki.
 4 min.
GOOOOOOOOOOL! KAMIŃSKI!
 3 min.
Linety sprytnie wrzuca w pole karne. Tam spod ziemi wyrasta Tonev i Deleu musi blokować jego strzał z kilku metrów! Będzie rzut rożny.
 1 min.
Rzut wolny dla Lecha już na początku spotkania. Piłkę po dośrodkowaniu w pole karne wybijają goście.
 1 min.
Gramy.
 20:44
Zawodnicy są już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

Składy:

Lech:
Burić, Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez, Murawski, Trałka, Lovrencsics, Linetty, Tonew, Teodorczyk

Lechia: Buchalik, Deleu, Bieniuk, Janicki, Brożek, Kacprzycki, Surma, Zyska, Machaj, Wiśniewski, Buzała

Poczatek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Jesienią na PGE Arena Lechia pewnie pokonała Lecha 2:0. Dzisiaj już wiemy, że była to jedyna jak do tej pory wyjazdowa porażka "Kolejorza" w tym sezonie. Zespół Mariusza Rumaka wygrał aż dziesięć z jedenastu spotkań poza Poznaniem.

Lechia na wiosnę nie zachwyca - na piętnaście możliwych do zdobycia punktów wywalczyła tylko sześć. Gdańska drużyna ma ewidentny problem w ataku. Zimą opuścił klub jego najlepszy strzelec, Abdou Razack Traore. Szansą dla Lechistów będzie... niemoc rywali na własnym stadionie. Na Bułgarskiej Lech ostatnio zanotował cztery porażki z rzędu. Fatalną passę przerwał... bezbramkowym remisem z przedostatnim w tabeli Bełchatowem.

Lech, jeśli wygra, przynajmniej na kilkanaście godzin zbliży się do warszawskiej Legii na jeden punkt. "Wojskowi" w tej kolejce zmierzą się z dość silnym na wiosnę Zagłębiem Lubin.