NA ŻYWO: Robin Haase - Jerzy Janowicz

NA ŻYWO: Robin Haase - Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. Insidefoto Srl / Action Press / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Po zwycięstwie w trzech setach nad Hiszpanem Albertem Ramosem Jerzy Janowicz zmierzy się dzisiaj z Holendrem Robinem Haase. Czy Polak awansuje do kolejnej rundy Roland Garros? Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl ok. godziny 15:30.

Naszą piątkową relację z przełożonego meczu Janowicza można znaleźć pod tym adresem.
 20:03
Oficjalnie - Jerzy Janowicz dzisiaj nie zagra. Organizatorzy będą próbowali tylko dokończyć te spotkania, które już się rozpoczęły - czyli m.in mecz Wawrinki i Zeballosa. Polak zagra dopiero jutro.
 18:55
Wawrinka i Zeballos nie skończyli nawet drugiego seta. Znowu pada, przerwa ma potrwać przynajmniej do godziny 19:30.
 17:30
Rozpoczął się mecz Wawrinki i Zeballosa.
 17:07
W Paryżu ciągle problemy z deszczem. Udało się zakończyć mecz Mariny Eraković i Dominiki Cibulkovej. Niespodziewanie wygrała Eraković 6:2, 2:6, 6:4. Mecz Stanislasa Wawrinki i Horacio Zeballosa jeszcze się nie rozpoczął. Dopiero po nich zagra Janowicz.
 15:48
Mecz Jerzego Janowicza rozpocznie się z dużym opóźnieniem. Z powodu opadów deszczu jeszcze nie zakończył się pierwszy mecz na siódmym korcie.
Janowicz spotkanie z Ramosem wygrał w trzech setach: 7:6, 7:5, 6:3. Łodzianin początkowo nie potrafił przełamać dobrze grającego Hiszpana, z czasem jego przewaga zaczęła rosnąć, co można było zaobserwować pod koniec drugiego i w trzecim secie.

Dzisiaj "Jerzyk" zmierzy się w drugiej rundzie z Holendrem Robinem Haase, obecnie sklasyfikowanym na 66. miejscu w rankingu ATP. Obaj tenisiści nigdy ze sobą nie grali. Haase, tak jak i Janowicz, jest znany z mocnego serwisu. Można więc przypuszczać, że o wyniku spotkania będą mogły zaważyć nawet pojedyncze przełamania. W razie wygranej polski tenisista "wyśrubuje" swój rekord w Roland Garros - już sam awans do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju w Paryżu jest jego największym osiągnięciem w tych zawodach.

Janowicz występuje w trzecim dzisiejszym meczu na korcie siódmym. Przed nim swoje spotkania rozegrają Dominika Cibulkova i Marina Erakovic oraz Stanislas Wawrinka i Horacio Zeballos. Meczu Janowicza można się spodziewać najwcześniej około godziny 15:30.