NA ŻYWO: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

NA ŻYWO: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Kadr z meczu Jagiellonia - Śląsk z poprzedniego sezonu (fot. JAN MALEC / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W 2. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z Jagiellonią Białystok 2:3. Wynik meczu otworzył w 22. minucie Rafał Grzyb, następnie na listę strzelców wpisali się Martin Baran i Bekim Balaj. Wrocławianie przebudzili się dopiero w drugiej połowie po golach Paixao i Dudu. Drużyna Stanislava Levy'ego nie zdołała jednak doprowadzić do remisu i trzy punkty jadą do Białegostoku.
 90+4 min.
KONIEC SPOTKANIA. Śląsk przegrywa z Jagiellonią 2:3
 90+3 min.
Socha nieźle posłał piłkę w stronę Paixao, ale Portugalczyk nie zdążył do tego podania.
 90+2 min.
Quintana na spalonym.
 90+1 min.
4 minuty doliczył sędzia.
 90 min.
Niedokładny strzał Kupisza z dystansu.
 88 min.
Interwencja światowej klasy Słowika! Mila zagrał do Dudu z rzutu wolnego, ten wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Paixao oddał strzał z najbliższej odległości. Bramkarz "Jagi" zachował się fantastycznie.
 87 min.
Żółtą kartka ukarany Tosik.
 84 min.
Groźna kontra Śląska, ale obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Paixao.
 83 min.
Co tu się dzieje! Tym razem Patejuk oddał potężny strzał, jednak Słowik wybił piłkę na rzut rożny.
 82 min.
GOOOOOOOOOOOL! Dudu!

Dudu po raz kolejny uderzył z dystansu i tym razem Słowik nie dał rady skutecznie interweniować!
 81 min.
Zmiana w Śląsku. Ostrowski wchodzi za Hołotę.
 78 min.
Ależ strzał Dudu z dystansu! Słowik interweniował, potem jeszcze odważnie ruszył do piłki, aby zablokować dobitkę!
 76 min.
Zmiana w Jagiellonii. Norambuena opuszcza boisko, w jego miejsce Bandrowski.
 74 min.
Kokoszka ukarany żółtą kartką.
 74 min.
Potężny strzał Mili, ale Słowik zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
 72 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! Przebudzenie Śląska!

Dobre dośrodkowanie Soboty i Paixao pewnie trafia do siatki!
 69 min.
Prawdziwy strzał rozpaczy w wykonaniu Soboty. Śląsk musi zagrać bardziej odważnie.
 67 min.
Socha zagrywał do Soboty, ale sędzia dopatrzył się spalonego w tej akcji.
 65 min.
Kapitalna interwencja Słowika po strzale Patejuka! Chwilę później Hołota z dystansu obok bramki.
 64 min.
Indywidualna akcja Soboty, ostatecznie rzut rożny dla Śląska.
 61 min.
Kupisz trafia w słupek z linii pola karnego! Dużo szczęścia mieli gospodarze.
 60 min.
Jagiellonia gra swoje a Śląsk dalej bez pomysłu na skuteczną akcję.
 57 min.
Kontuzjowany Pazdan, potrzebna będzie zmiana. Na boisku pojawi się Ukah.
 54 min.
Balaj miał znakomite wejście, jeśli Śląsk nie poprawi gry nie ma mowy o korzystnym rezultacie.
 52 min
GOOOOOOOOOL! Balaj strzela i mamy 3:0!

Idealnie zagrana piłka do Balaja, który wyszedł sam na sam z Gikiewiczem i perfekcyjnie wykończył sytuację.
 50 min.
W przerwie zmiana nastąpiła również w Jagiellonii. Za Gajosa wszedł Bekim Balaj.
 49 min.
Na spalonym Stevanović.
 45 min.
Dwie zmiany w Śląsku. Mila za Kaźmierczaka i Paixao za Plaku. Trener Levy próbuje ratować wynik.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+3 min.
Koniec pierwszej połowy! Śląsk gra bardzo słabo i przegrywa z Jagiellonią 0:2. Wracamy po przerwie.
 45+3 min.
GOOOOOOOOOOL! Mamy 2:0!

Pazdan zagrał głową do Barana, który z bliska pokonał bramkarza!
 45+3 min.
Świetnie uderzył z dystansu Quintana, ale jeszcze lepsza interwencja Gikiewicza, rzut rożny dla "Jagi".
 45+1 min.
Strzał Piątkowskiego zablokowany i mamy rzut rożny dla Jagiellonii.
 45 min.
Sędzia doliczył 3 minuty.
 43 min.
Jagiellonia pewnie rozgrywa piłkę a Śląsk nie ma pomysłu jak zaskoczyć rywali.
 40 min.
Żółta kartka dla Pawelca, który nie wiedział jak zatrzymać Piątkowskiego i ratował się faulem.
 39 min.
Norambuena fauluje Patejuka i ogląda żółtą kartkę.
 38 min.
Długa piłka w stronę Plaku, ale zawodnik Śląska był na spalonym.
 36 min.
Sobota dośrodkowywał w pole karne, ale obrońcy byli dobrze ustawieni i tylko rzut rożny dla Śląska.
 35 min.
Dudu z 30 metrów z rzutu wolnego fatalnie uderzył obok bramki.
 32 min.
Sobota dostał świetną piłkę do przodu, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył w sam środek i Słowik zdołał odbić piłkę.
 28 min.
Brakuje ostatniego, najważniejszego podania w drużynie Śląska. Tym razem niecelnym zagraniem popisał się Socha.
 26 min.
Patejuk świetnie minął Barana, podał płasko w pole karne, ale nie miał kto wykończyć tej akcji.
 24 min.
Świetne dośrodkowanie Strausa w pole karne a Quintana oddał niecelny strzał głową. Było groźnie!
 22 min.
GOOOOOOOOOOOL! Grzyb strzela i mamy 1:0!

Świetne podanie w pole karne, Kupisz przepuścił piłkę a Grzyb pewnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza.
 21 min.
Kaźmierczak ukarany żółtą kartką.
 18 min.
Kaźmierczak uderzał na bramkę niemal z połowy boiska. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
 16 min.
Bardzo niecelny strzał Hołoty z dystansu. Zawodnik Śląska wybrał najgorsze rozwiązanie w tej sytuacji.
 14 min.
Hołota ukarany żółtą kartką.
 13 min.
Ależ to mogła być bramka! Kaźmierczak popisał się piękną przewrotką, ale niestety piłka poleciała obok słupka.
 13 min.
Plaku zatrzymany przez Pazdana, zapowiadała się ciekawa akcja Śląska.
 10 min.
Gajos zagrał do Kupisza, który dośrodkował w pole karne, gdzie był Piątkowski. Ten ostatni nie zdołał skierować piłki do bramki.
 9 min.
Piątkowski stracił piłkę na środku boiska, Śląsk ruszył z kontrą, ale nie zdołał zagrozić bramce rywali.
 7 min.
Błąd Pawelca wykorzystał Piątkowski, jednak w ostatniej chwili przy próbie dośrodkowania zawodnik Jagiellonii został zablokowany.
 5 min.
Sobota "zabawił się" z obrońcami "Jagi" w polu karnym, szkoda, że nie zdecydował się na podanie.
 3 min.
Stevanović powalczył w polu karnym Jagiellonii i ostatecznie mamy rzut rożny dla gospodarzy.
 1 min.
Gramy! Rozpoczęła Jagiellonia.
 17:57
Obie drużyny już na boisku, za chwilę zaczynamy!

Składy:

Śląsk: Gikiewicz, Socha, Pawelec, Kokoszka, Dudu, Hołota, Stevanović, Patejuk, Kaźmierczak, Sobota, Plaku

Jagiellonia: Słowik, Norambuena, Baran, Straus, Kupisz, Tosik, Grzyb, Gajos, Quintana, Piątkowski, Pazdan
Początek sezonu dla Śląska Wrocław był bardzo udany. Wrocławianie pokonali Rudar Pljevlja 4:0 i wydawało się, że dzięki temu ich wiara we własne umiejętności pozwoli na równie udany start w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Stało się jednak inaczej, bowiem drużyna trenera Stanislava Levy'ego po słabym meczu zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 0:0. Ostatnie spotkanie Śląsk rozegrał w Podgoricy, gdzie przypieczętował awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż z Rudarem rozczarował, bo chociaż polska drużyna uzyskała prowadzenie, potem oddała inicjatywę i ostatecznie wywalczyła tylko remis.

Jagiellonia sezon rozpoczęła od zwycięstwa z Zawiszą Bydgoszcz 1:0. W Białymstoku widać już efekty pracy trenera Piotra Stokowca. "Jaga" prezentuje się lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale dopiero czas pokaże, czy drużyna z Podlasia będzie potrafiła utrzymać dobrą dyspozycję.

Sytuacja kadrowa obu ekip przedstawia się podobnie. Śląsk przystąpi do niedzielnego meczu bez Rafała Grodzickiego, natomiast w barwach Jagiellonii na pewno nie zobaczymy Niki Dzalamidze i Filipa Modelskiego.

Wrocławska drużyna ma sporo do udowodnienia swoim kibicom. Grając "w kratkę" Śląsk nie spełni swoich ambicji a już na pewno nie zadowoli fanów. W niedzielę będzie okazja do tego, aby potwierdzić swoją wartość, ale przede wszystkim zdobyć cenny komplet punktów.