NA ŻYWO: Lechia Gdańsk - FC Barcelona

NA ŻYWO: Lechia Gdańsk - FC Barcelona

Lionel Messi (fot. EXPA/ Eibner/ Stuetzle / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lechia Gdańsk zremisowała 2:2 (1:1) z FC Barceloną w meczu towarzyskim rozegranym na PGE Arenie. Gole dla gospodarzy zdobyli Bieniuk i Grzelczak. Dla gości - Sergi Roberto i Messi.
 90+3 min.
Koniec! Lechia Gdańsk zremisowała z FC Barceloną na PGE Arenie. Emocji nie zabrakło, Lechiści zmusili rywali do wysiłku. Szkoda, że pod koniec jakość gry wyraźnie spadła.
 90+1 min.
Sędzia dolicza trzy minuty, a Probierz ciągle gestykuluje i dosłownie wrzeszczy w swojej strefie. On się jutro chyba nie będzie w stanie odezwać.
 90 min.
Łazaj się nie nagrał, niestety. Ucierpiał w jednym ze starć, opuszcza boisko na noszach.
 88 min.
Neymar jest ciągle faulowany. W końcu sędzia wymierza karę Oualembo.
 87 min.
Łazaj zmienia Grzelczaka.
 85 min.
Barcelona (B) klepie, klepie, klepie... mało z tego wynika, końcówka jest niestety nudna.
 83 min.
Kacprzycki zmienia Smuczyńskiego.
 82 min.
Każdy kontakt Neymara z piłką jest nagradzany burzą oklasków. Czy Brazylijczyk pokaże coś ciekawego? Nie bardzo ma z kim grać - koledzy z Barcelony B odstają jednak umiejętnościami.
 80 min.
A Duda zmienia Frankowskiego.
 79 min.
A więc Neymar debiutuje w Barcelonie w Gdańsku! Zastępuje Alexisa.
 78 min.
Dłuuuugie zagranie do Alexisa. Chilijczyk nie ma jednak szans z rosłymi stoperami Lechii.
 77 min.
Dongou zmienia Messiego.
 74 min.
Kiko rusza na obieg i wycofuje spod linii końcowej piłkę do Messiego. Argentyńczyk dostaje ją prosto w nogi i nie ma z czego strzelić.
 72 min.
A Neymar się już rozgrzewa.
 71 min.
Kontra Lechii, Frankowski wykonuje tzw. "centrostrzał". Nieudane dośrodkowanie zamieniło się w strzał - też niecelny.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Czekamy na Neymara.
 69 min.
Ambitna akcja Lechii. Frankowski gra do Oualembo, ten idzie na obieg i spod linii końcowej dorzuca piłkę pod bramkę. Oier ją łapie.
 66 min.
25 minut do końca. Świetne widowisko na PGE Arenie - Lechia nie położyła się przed Blaugraną.
 64 min.
Zeszli: Sergi Roberto, Montoya, dos Santos, Sergi Gomez, Bartra.
Weszli: Espinosa, Kiko, Ilie, Planas, Quintill.
 64 min.
Hokejowa zmiana w FC Barcelonie. Pięć roszad! Ale Messi wciąż jest na murawie.
 61 min.
MESSI! ALEŻ PRZESTRZELIŁ! Jak nie on! Adriano pognał lewym skrzydłem i wbił piłkę przed bramkę. Argentyńczyk z kilku metrów uderzył obok słupka. Sam nie mógł w to uwierzyć.
 60 min.
A oto zmiany Lechii w... przerwie. Tempo było tak intensywne, że nie było kiedy ich podać. Zeszli Bieniuk, Madera, Bąk, Deleu. Weszli Bąk, Janicki, Małkowski, Oualembo.
 57 min.
Lechia krótko cieszyła się z prowadzenia. Alexis zagrał delikatnie piłkę do Messiego, ten sam na sam z bramkarzem lekko podciął nad nim piłkę.
 57 min.
GOOOOOOOOOOOL! MESSI!
 56 min.
Kolejna świetna okazja Lechistów! Sędzia odgwizduje jednak spalony Tuszyńskiego.
 54 min.
Teraz kartonik ogląda Tuszyński.
 53 min.
Rzut wolny dla Barcelony. Żółta kartka dla Frankowskiego, Messi uderz tuż ponad poprzeczką.
 50 min.
Grzelczak wystartował do długiego zagrania, odepchnął Montoyę jak juniora, wpadł w pole karne i z ostrego kąta huknął pod poprzeczkę!
 50 min.
GOOOOOOOOOL! GRZELCZAK! ALEŻ BOMBA!
 48 min.
Messi rozpędza się z piłką, mija dwóch rywali, wpada w pole karne, zatrzymuje go Grzelczak.
 47 min.
Oier zastąpił Pinto - to jedyna zmiana w katalońskim zespole. W Lechii było ich więcej. Kamery tymczasem wyłapały Neymara, który domaga się zmiany.
 46 min.
Gramy. Messi - inaczej niż w sobotę w Oslo - z boiska w przerwie nie zszedł. W przerwie doszło jednak do wielu innych zmian. Za chwilę je podamy.
 45+2 min.
BĄK! ALEŻ INTERWENCJA! Messi uderzył idealnie ponad murem, ale bramkarz Lechii poradził sobie z jego strzałem. Przerwa. Lechia Gdańsk remisuje (!) z FC Barceloną (!).
 45+1 min.
Alexis faulowany 20 metrów od bramki. Zaraz będzie uderzał Messi.
 45+1 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Alexis marnuje dobrą okazję. Po wbiciu piłki w pole karne dostawia do niej nogę, ale właściwie nie strzela. Piłka mu się bardziej odbija od nogi.
 41 min.
Pięć minut do końca pierwszej połowy. Trzeba przyznać, że Lechia nie robi sobie wstydu.
 40 min.
Tuszyński! To powinno być 2:1! Pinto po dośrodkowaniu piłki w pole karne wypuścił ją z rąk. Tuszyński nie trafił głową do pustej bramki.
 39 min.
DOS SANTOS! Po wbiciu piłki w pole karne przez Adriano młody pomocnik uderzył z pierwszej piłki tuż obok bramki.
 38 min.
MADERA! Matsui dośrodkował piłkę po rzucie wolnym, Madera urwał się obrońcom Barcy i uderzył głową. Wysoko ponad bramką.
 37 min.
Korner dla Lechii. Tym razem bez gola.
 35 min.
Tymczasem akcja Lechii. Deleu wbija piłkę przed bramkę, ale Grzelczak nie potrafi tego wykorzystać.
 33 min.
Dwa rzuty rożne pod rząd dla mistrzów Hiszpanii. Bez zagrożenia.
 32 min.
Kolejna zmiana w Lechii. Buzała przedryblował Adriano i schodzi z murawy dopóki robi dobre wrażenie. Wchodzi Tuszyński.
 29 min.
MONTOYA! Kolejna świetna piłka wzdłuż bramki - tak jak przy golu. Tym razem jednak nikt jej nie przeciął.
 28 min.
To już chyba będzie mecz do jednej bramki. Barcelona zamyka Lechię na własnej połowie.
 26 min.
Alexis wypuszcza Montoyę dokładnym polem w pole karne. Ten spod linii końcowej zagrywa przed bramkę. Sergi Roberto wpycha piłkę do siatki.
 26 min.
GOOOOOOOOOOOL! SERGI ROBERTO!
 25 min.
25 minut za nami. Los Blancos z Gdańska prowadzą z FC Barceloną.
 22 min.
Zmiana w ekipie Barcy. Tello schodzi, ale nie zastępuje go Neymar, choć to jego pozycja. Wchodzi Joan.
 20 min.
Lechiści też są zmotywowani wynikiem meczu. Nawet Buzale zaczęły wychodzić dryblingi. Minął Adriano w polu karnym gości.
 19 min.
MESSI! Wpada w pole karne Bąka i uderza. Bramkarz Lechii jednak sobie radzi.
 17 min.
Katalończycy momentalnie przyspieszyli tempo gry. Mamy mecz na PGE Arenie!
 15 min.
Matsui dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Najwyżej w powietrze wybił się Bieniuk i uderzył pod samą poprzeczkę!
 15 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! LECHIA PROWADZI Z BARCELONĄ! BIENIUK!
 14 min.
Adriano uderza z dystansu. Jest w tym aspekcie jednym z lepszych zawodników w zespole mistrza Hiszpanii, ale zrobił to jak polski piłkarz.
 13 min.
Kamery co rusz pokazują Neymara. Brazylijczyk wygląda na kogoś, kto chciałby pograć w piłkę. Póki co - ławka.
 12 min.
Mała próbka tiki-taki i nagłe podanie do Tello. Skrzydłowy był jednak na spalonym.
 11 min.
Messi dośrodkowuje, Deleu wybija piłkę.
 10 min.
Messi napędza kolejną kontrą Blaugrany i gra idealnie do Alexisa. Ten zaplątuje się w polu karnym Lechii we własne nogi. Będzie trzeci rzut rożny.
 9 min.
Pietrykowski kontuzjowany. Zmienia go Zyska.
 8 min.
Okazja dla Sancheza! Błąd obrońców po kolejnym kornerze, napastnik minimalnie przestrzelił.
 5 min.
Ależ to mogła być okazja dla Barcy! Messi napędził akcję, zagrał do boku do Alexisa. Chilijczyk odegrał mu idealnie w pole karne, ale Argenyńczyk... poślizgnął się.
 2 min.
Dośrodkowanie zbyt wysokie i zbyt głębokie. Bąk łatwo łapie piłkę.
 2 min.
Sanchez naciera skrzydłem, Pazio wybija piłkę. Będzie pierwszy rzut rożny.
 1 min.
Gramy!
 20:48
Minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego dziś Antoniego Ramalletsa, byłego bramkarza katalońskiego zespołu.
 20:44
Na trybunie zajmowanej przez kibiców Blaugrany sympatycy klubu rozwinęli gigantyczną sektorówkę. Messi i spółka wyglądają na zaskoczonych.
 20:43
Oba zespoły wychodzą na murawę. Lechia i... Barcelona. Wciąż ciężko się przyzwyczaić do takiego widoku.

Lechia Gdańsk: Bąk, Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio, Frankowski, Dawidowicz, Pietrowski, Grzelczak, Matsui, Buzała

Znamy wyjściowy skład gości. Zgodnie z przeciekami hiszpańskich mediów Neymar zacznie mecz na ławce rezerwowych.

FC Barcelona: Pinto - Montoya, Sergi Gómez, Bartra, Adriano - Song, Dos Santos, Sergi Roberto - Alexis, Messi, Tello
Początkowo Super Mecz - pod takim hasłem reklamowane jest spotkanie - miał się odbyć w sobotę 20 lipca. Pojedynek odwołano w ostatniej chwili - były już trener Katalończyków, Tito Vilanova, ogłosił na 24 godziny przed meczem nawrót choroby nowotworowej. Mistrzowie Hiszpanii nie chcieli przybyć dzień później, ale zapowiedzieli przylot w późniejszym terminie - i mocniejszym składzie.

Duma Katalonii po części swoje obietnice spełniła. Mecz został przełożony na dzisiejszy wieczór, a skład FC Barcelony wzmocni w Gdańsku nowy gwiazdor zespołu - Neymar. Brazylijczyk jest jedynym piłkarzem katalońskiego klubu, który brał udział w Pucharze Konfederacji i pojawi się w Polsce. Reprezentantom Hiszpanii i Brazylii grającym w Blaugranie przysługiwały bowiem przedłużone urlopy po tym turnieju. Dopiero wczoraj zespół przeprowadził pierwszy trening w pełnym składzie. Kibice na PGE Arenie nie zobaczą więc chociażby Iniesty i Xaviego, ale zabójczy duet Messi - Neymar powinien zagwarantować emocje... o ile zagra razem. Według brazylijskiej prasy Neymar pojawi się na murawie w drugiej połowie. Messi dotychczas rozegrane spotkania w tym sezonie rozpoczynał od pierwszej minuty. W Gdańsku zabraknie również nowego szkoleniowca klubu - Gerardo "Taty" Martino. Zespół poprowadzą asystenci wyznaczeni jeszcze przez Tito Vilanovę - Jordi Roura i Rubi.

Spotkanie z Lechią Gdańsk będzie trzecią próbą Katalończyków w presezonie. Blaugrana zaczęła przygotowania do sezonu od porażki 0:2 z Bayernem Monachium. W sobotę FC Barcelona rozgromiła z kolei Valerengę 7:0.

Lista powołanych p iłkarzy FC Barcelony (12 zawodników z pierwszej drużyny i 11 z rezerw): Pinto, Oier, Montoya, Bartra, Adriano, Song, Sergi Roberto, Dos Santos, Messi, Tello, Neymar, Alexis, Sergi Gómez, Planas, Juan Román, Dani Nieto, Bagnack, Samper, Ilie, Patric, Dongou, Espinosa, Kiko Femenía.