Najgorsza drużyna piłkarska w historii igrzysk olimpijskich? Stracili 23 gole, strzelili jednego
partnerzy serwisu

Najgorsza drużyna piłkarska w historii igrzysk olimpijskich? Stracili 23 gole, strzelili jednego

Kapitan reprezentacji Fidżi Roy Krishna
Kapitan reprezentacji Fidżi Roy Krishna Źródło: fifa.com
Z piłkarskim turniejem olimpijskim pożegnała się już barwna reprezentacja Fidżi. Wyspiarze przegrali wszystkie trzy mecze grupowe, ale zdołali zaliczyć honorowe trafienie.

Statystyki drużyny z południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego mówią same za siebie. Gracze Fidżi przegrali wszystkie trzy mecze rozegrane na turnieju olimpijskim. Fazę grupową zakończyli na ostatnim miejscu, z 23 straconymi golami i jednym strzelonym. Przegrywali 0:8 z Koreą Południową, 1:5 z Meksykiem i 0:10 z Niemcami.

Jedynego gola dla drużyny Fidżi zdobył jej kapitan Roy Krishna. Jego zespół utrzymał prowadzenie do końca pierwszej połowy meczu z Meksykiem, co w całym piłkarskim świecie przyjęte zostało z niedowierzaniem. W przerwie piłkarze z Meksyku musieli jednak usłyszeć kilka mocnych słów od trenera, ponieważ w drugiej odsłonie spotkania zdołali odmienić losy meczu, strzelając 5 bramek.

Wyspy Fidżi położone są na wschód od Australii. Liczbę ludności tego kraju szacuje się na około 850 tys. Jego powierzchnia jest porównywalna z obszarem województwa łódzkiego. Reprezentacja Fidżi zajmuje 187. miejsce w rankingu FIFA.