Polacy w ćwierćfinale ME. Kiedy kolejny mecz Biało-Czerwonych?

Polacy w ćwierćfinale ME. Kiedy kolejny mecz Biało-Czerwonych?

Polscy siatkarze w meczu z Finlandią
Polscy siatkarze w meczu z Finlandią Źródło:Newspix.pl / Grzegorz Jędrzejewski/058sport.pl
Podopieczni Vitala Heynena pokonali Finlandię w 1/8 finału mistrzostw Europy i awansowali do ćwierćfinału turnieju. Kiedy Polacy grają kolejny mecz i z kim zmierzą się w walce o półfinał? Przypominamy drabinkę mistrzostw.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami meczu 1/8 finału z Finami, co potwierdzili od początku spotkania. Biało-Czerwoni nie dali szans rywalom w pierwszym secie, wygrywając go do 16. Pierwsze fragmenty drugiej partii były już bardziej wyrównane, ale podopieczni Vitala Heynena i tak zdołali najpierw odskoczyć rywalom na kilka punktów, a później zakończyć seta wygraną 25:16. Nasi siatkarze górą byli także w trzeciej partii, którą wygrali 25:14.

Teraz Biało-Czerwonych czeka kilkudniowa przerwa, a kolejny mecz z ich udziałem zostanie rozegrany we wtorek 14 września. Podopieczni Vitala Heynena zagrają w Gdańsku z reprezentacją Rosji, a stawką spotkania, które rozpocznie się o godz. 20:30, będzie awans do półfinału mistrzostw. Przypominamy rozkład wszystkich najbliższych spotkań:

1/8 finału:

• Włochy – Łotwa (niedziela 12 września, godz. 16:00)
  • Holandia – Portugalia (niedziela 12 września, godz. 17.30)
  • Niemcy – Bułgaria (niedziela 12 września, godz. 19:00)
  • Serbia – Turcja (niedziela 12 września, godz. 20.30)
  • Francja – Czechy (poniedziałek 13 września, godz. 16:00)
  • Słowenia – Chorwacja (poniedziałek 13 września, godz. 19:00)