Polki wykonały cel minimum. Tak wygląda sytuacja w tabeli „polskiej” grupy na MŚ

Polki wykonały cel minimum. Tak wygląda sytuacja w tabeli „polskiej” grupy na MŚ

Zuzanna Górecka (L) i Olivia Różański (P)
Zuzanna Górecka (L) i Olivia Różański (P)Źródło:PAP / PAP/Adam Warżawa
Reprezentacja Polski prowadzona przez Stefano Lavariniego zwyciężyła z Koreą Południową 3:0. Wygrana zapewniła Biało-Czerwonym awans do drugiej fazy turnieju. Jednocześnie Polki zostały liderkami swojej grupy.

Dotychczasowa gra reprezentacji Polski podczas siatkarskich mistrzostw świata napawa optymizmem. Biało-Czerwone idą jak burza. Wygrały już bowiem trzy mecze. Najpierw pokonały Chorwację 3:1, a następnie zwyciężyły bez straty seta z Tajlandią oraz Koreą Południową. Dzięki temu Polki zapewniły sobie już awans do kolejnej fazy turnieju.

Mistrzostwa świata 2022 w siatkówce kobiet. Wygrana i awans Polek

Przed turniejem część ekspertów zakładała, że drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego może mieć problemy w fazie grupowej i powalczy tylko o czwarte, czyli ostatnie miejsce gwarantujące grę w dalszej fazie imprezy. Po trzech kolejkach jednak Biało-Czerwone prezentują się rewelacyjnie. Mają na swoim koncie komplet punktów, przez co są niespodziewanymi liderkami swojej grupy. Taki scenariusz chyba nie był brany pod uwagę przez nikogo.

W spotkaniu między dwoma faworyzowanymi zespołami, czyli Dominikaną i Turcją doszło do tie-breaka. Po bardzo wyrównanym i zaciętym boju lepsze okazały się siatkarki ekipy znad Bosforu. Wygrały bowiem 3:2, tym samym zbliżając się na dystans jednego punktu do swoich środowych rywalek.

Tajlandia z kolei bez żadnych problemów pokonała Chorwację. Azjatki zwyciężyły 3:0, a w drugim secie wygrały różnicą aż 12 punktów.