Efektowne zagranie Huberta Hurkacza. Polak popisał się niesamowitą sprawnością

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Halle pokonał Felixa Auger-Aliassime'a, ogrywając rywala w dwóch setach. Polak regularnie punktował przy własnym podaniu i dobrze spisywał się w defensywie, a jedno z jego zagrań zachwyciło komentatorów i spotkało się z żywiołową reakcją publiczności.

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP Halle zmierzył się z wyżej notowanym rywalem. Felix Auger-Aliassime i Polak stworzyli wyrównane widowisko, a mecz zakończył się po dwóch setach rozstrzygniętych w tie-breakach. Obaj zawodnicy dobrze spisywali się przy własnym podaniu i unikali poważnych błędów, dzięki czemu losy awansu ważyły się do ostatnich piłek. Ostatecznie górą był Hurkacz, który wygrał 2:0 (7:6, 7:6) i wywalczył przepustkę do półfinału imprezy.

ATP Halle. Efektowne zagranie Huberta Hurkacza

Pochodzący z Wrocławia tenisista znany jest ze świetnego przygotowania fizycznego i motorycznego, a próbki swoich możliwości zaprezentował w starciu z Kanadyjczykiem. W drugim secie, przy stanie 4:3 dla Auger-Aliassime'a Polak podszedł bliżej do siatki i wydawało się, że rywal to bezlitośnie wykorzysta. Hurkacz jednak popisał się efektownym zagraniem w obronie, które było na tyle sprytne i precyzyjne, że zaskoczyło Kanadyjczyka.

Akcja z udziałem 25-latka zachwyciła komentatorów stacji Tennis TV, która udostępniła na Twitterze powtórkę zagrania Hurkacza. Na nagraniu słychać, że efektowna obrona Hurkacza spodobała się też publiczności, która zareagowała owacjami i oklaskiwała Polaka.

Falstart w deblu, dobra gra w singlu

Przypomnijmy, Hubert Hurkacz już po pierwszej rundzie pożegnał się z rywalizacją deblistów w ATP Halle i nie pozostało mu nic innego, jak skupić się na turnieju indywidualnym. 25-latek w pierwszej rundzie pokonał Maxime'a Cressy'ego, a w walce o ćwierćfinał wyeliminował triumfatora ubiegłorocznej edycji imprezy, Ugo Humberta. Następnie rozstawiony z numerem piątym zawodnik pokonał w dwóch setach Felixa Augera-Aliassime'a.