Ogromny sukces polskiej tenisistki na Wimbledonie! Awansowała do ćwierćfinału

Ogromny sukces polskiej tenisistki na Wimbledonie! Awansowała do ćwierćfinału

Alicja Rosolska
Alicja Rosolska Źródło:Newspix.pl / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL
Alicja Rosolska i jej partnerka Erin Routliffe awansowały do ćwierćfinału Wimbledonu. Polka i Nowozelandka pokonały japońsko-amerykański duet w rywalizacji deblistek 6:4, 7:6(7-3). W walce o półfinał zmierzą się z Amerykankami Desirae Krawczyk i Danielle Collins.

Po pierwszym tygodniu tegorocznego Wimbledonu honoru Polski broniła już tylko Alicja Rosolska. Wszyscy pozostali reprezentanci naszego kraju odpadli na wcześniejszych etapach. Nawet Iga Świątek nie dała rady i przegrała z bardziej doświadczoną Francuzką Alize Cornet 4:6, 2:6. 36-latka z Warszawy mogła w poniedziałek, 4 lipca, awansować do ćwierćfinału turnieju deblistek. Jej partnerką jest pochodząca z Nowej Zelandii i młodsza aż o dziewięć lat Erin Routliffe.

Wimbledon 2022. Alicja Rosolska i Erin Routliffe zwycięskie w pierwszym secie

W walce o awans polsko-nowozelandzkiej parze przyszło zmierzyć się z Japonką Eną Shibaharą i Amerykanką Asią Muhammad, które były faworytami w tym pojedynku. Pierwszy set tego starcia był wyrównany, toczony w szybkim tempie. Oba duety z łatwością wygrywały gemy przy swoim podaniu. Dopiero w dziewiątym gemie Alicja Rosolska i Erin Routliffe przełamały serwis Asi Muhammad. Polka i Nowozelandka potrzebowały tylko jednego break pointa. To był kluczowy moment tej partii.

36-latka i jej partnerka wyszły na prowadzenie 5:4 i miały w zanadrzu swoje podanie. Było blisko, aby japońsko-amerykańska para dokonała przełamania powrotnego, lecz zmarnowała dwa break pointy. Nasza reprezentantka i Erin Routliffe wytrzymały napór przeciwniczek i już przy pierwszej okazji wykorzystały piłkę setową. Ostatecznie więc wygrały 6:4.

Wimbledon 2022. Wyrównany set i zwycięski tie-break

Drugi set także był zacięty. Nie brakowało w nim emocji oraz dłuższych wymian. Szczególnie w czwartym oraz piątym gemie, w którym polsko-nowozelandzki duet miał okazję do przełamania, ale Ena Shibahara i Asia Muhammad wyszły z tej trudnej sytuacji obronną ręką. Zaskakujący przebieg miał 11. gem, gdy Polka wraz z Nowozelandką zwyciężyły przy serwisie Japonki i to dość łatwo, bo 40:15.

Rywalki naszej reprezentantki i jej partnerki nie miały zamiaru się poddawać. Szybko wygrały trzy piłki z rzędu i przy podaniu Alicji Rosolskiej prowadziły 40:0. Tym samym miał aż trzy break pointy, co wykorzystały, doprowadzając do tie-breaka, którego kapitalnie rozpoczęły 36-latka z Polski i Erin Routliffe. Para momentalnie rozpoczęła od wyniku 4:0, dzięki czemu przejęła kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Natomiast przy stanie 6:2 miały cztery piłki setowe. Wykorzystały drugą okazję do zakończenia tego meczu, pokonując Enę Shibaharę i Asię Muhammad w dwóch setach 6:4, 7:5(7-3).

Tym samym Alicja Rosolska i jej o dziewięć lat młodsza partnerka awansowały do ćwierćfinału Wimbledonu. W starciu, którego stawką będzie półfinał Polka oraz Nowozelandka zagrają z duetem Amerykanek Desirae Krawczyk i Danielle Collins.

Kamil Stoch zwrócił się do Igi Świątek. Piękne słowa legendarnego skoczka!