Starty Polaków w Tokio

Starty Polaków w Tokio

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz / Źródło: Tim Clayton/Corbis via Getty Images
Igrzyska olimpijskie przykują kibiców na długie godziny do telewizorów. podpowiadamy, kiedy kibicować naszym zawodnikom i kiedy trzymać kciuki za Biało-Czerwonych.

Z poprzednich XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 Polska Reprezentacja Olimpijska, której Sponsorem Generalnym jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, przywiozła łącznie 11 medali: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Jak będzie w Tokio?

Boks

Sandra Drabik: 51 kg – 25.07 1/16 finału, 29.07 1/8 finału, 1.08 ćwierćfinały, 4.08 półfinały, 7.08 finał

Karolina Koszewska: 69 kg – 26.07 1/16 finału, 28.07 1/8 finału, 31.07 ćwierćfinały, 5.08 półfinały, 8.08 finał

Damian Durkacz: 63 kg – 27.07 1/16 finału, 31.07 1/8 finału, 3.08 ćwierćfinały, 6.08 półfinały, 8.08 finał

Elżbieta Wójcik: 75 kg – 28.07 1/8 finału, 31.07 ćwierćfinały, 6.08 półfinały, 8.08 finał

Golf

Adrian Meronk: turniej mężczyzn (4 rundy) 29.07-1.08

Gimnastyka sportowa

Gabriela Sasnal: 25.07 kwalifikacje; 29.08 finał wieloboju indywidualnego; 1.08 finały konkurencji: skoki, ćwiczenia na poręczach asymetrycznych; 2.08 finał konkurencji: ćwiczenia wolne; 3.08 finał konkurencji: ćwiczenia na równoważni

Jeździectwo

Paweł Spisak(koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda): WKKW indywidualnie, 30.07-1.08 eliminacje, 2.08 finał

Polska: Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda) – WKKW drużynowo, 30.07-1.08 eliminacje, 2.08 finał

Judo

Agata Perenc (52 kg) – 25.07

Julia Kowalczyk (57 kg) – 26.07

Agata Ozdoba-Błach (63 kg) – 27.07

Piotr Kuczera (90 kg) – 28.07

Beata Pacut (78 kg) – 29.07

Maciej Sarnacki (+100 kg) – 30.07

Kajakarstwo górskie

Grzegorz Hedwig: C1 – 25.07 kwalifikacje, 26.07 półfinał i finał

Klaudia Zwolińska: K1 – 25.07 kwalifikacje, 27.07 półfinał i finał

Aleksandra Stach: C1 – 28.07 kwalifikacje, 29.07 półfinał i finał

Krzysztof Majerczak: K1 – 28.07 kwalifikacje, 30.07 półfinał i finał

Kajakarstwo klasyczne

Marta Walczykiewicz, Helena Wiśniewska: K1 200 m – 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał

Karolina Naja i Anna Puławska – K-2 500 m – 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał

Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak: C2 1000 m – 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał

Dorota Borowska: C1 200 m – 4.08 eliminacje i ćwierćfinał, 5.08 półfinał i finał

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka,Helena Wiśniewska: K4 500 m: 6.08 eliminacje, 7.08 półfinał i finał

Mateusz Kamiński: C1 1000 m – 6.08 eliminacje i ćwierćfinał, 7.08 półfinał i finał

Kolarstwo górskie

Bartłomiej Wawak: wyścig indywidualny mężczyzn 26.07

b wyścig indywidualny kobiet 27.07

Kolarstwo szosowe

Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka: wyścig ze startu wspólnego 24.07

Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta: wyścig ze startu wspólnego 25.07

Anna Plichta: jazda indywidualna na czas 28.07

Maciej Bodnar: jazda indywidualna na czas 28.07

Kolarstwo torowe

sprint drużynowy kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 2.08 eliminacje, półfinał, finał

sprint drużynowy mężczyzn: Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski) – 2.08 eliminacje, półfinał, finał

keirin kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 4.08 I runda, repasaże; 5.08 II i III runda, finały

sprint indywidualny mężczyzn: 2 miejsca – 4.08 eliminacje, 1/32 finału, 1/16 finału; 5.08 1/8 finału, ćwierćfinały, o miejsca 5.-8.; 6.08 półfinały i finały

omnium mężczyzn: Szymon Sajnok – 5.08

madison mężczyzn: Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski – 6.08

sprint indywidualny kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 6.08 eliminacje, 1/32 finału, 1/16 finału; 7.08 1/8 finału, 1/4 finału; 8.08 o miejsca 5.-8., półfinały i finał

keirin mężczyzn: 2 miejsca – 6.08 I runda 8.08 II i III runda,
finały

madison kobiet: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik – 6.08

omnium kobiet: Daria Pikulik – 8.08

Koszykówka 3x3

Turniej mężczyzn – Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski

24-27.07 faza grupowa

24.07 (3:15) Polska – Łotwa

24.07 (10:30) Japonia – Polska

25.07 (3:15) Polska – Serbia

25.07 (10:00): Sportowcy z Rosji – Polska

26.07 (10:00): Polska – Chiny

26.07 (14:00): Holandia – Polska

27.07 (6:30): Belgia – Polska

27.07 ćwierćfinały

28.07 półfinały, mecze o brązowy i złoty medal

Lekkoatletyka

sztafeta 4x400 m mieszana – 30.07 eliminacje, 31.07 finał

Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz: 800 m – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 3.08 finał

Paulina Guba, Klaudia Kardasz: pchnięcie kulą – 30.07 eliminacje, 1.08 finał

Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój: rzut dyskiem – 30.07 eliminacje, 31.07 finał

Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera: skok o tyczce – 31.07 eliminacje, 3.08 finał

Maria Andrejczyk: rzut oszczepem – 31.07 eliminacje, 2.08 finał

Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska: 100 m ppł – 31.07 eliminacje, 1.08 półfinał, 2.08 finał

Joanna Linkiewicz: 400 m ppł – 31.07 eliminacje, 2.08 półfinał, 4.08 finał

Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski: 800 m – 31.07 eliminacje, 1.08 półfinał, 4.08 finał

Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron: rzut młotem – 1.08 eliminacje, 3.08 finał

Alicja Konieczek, Aneta Konieczek:3000 m z przeszkodami – 1.08 eliminacje, 4.08 finał

Karol Zalewski: 400 m – 1.08 eliminacje, 2.08 półfinał, 5.08 finał

Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki: pchnięcie kulą – 3.08 eliminacje, 5.08 finał

Marcin Lewandowski, Michał Rozmys:1500 m – 3.08 eliminacje, 5.08 półfinał, 7.08 finał

Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek: 400 m – 3.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 6.08 finał

Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki: rzut młotem – 2.08 eliminacje, 4.08 finał

Martyna Galant: 1500 m – 2.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 6.08 finał

Damian Czykier: 110 m ppł – 3.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 5.08 finał

Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód: rzut oszczepem – 4.08 eliminacje, 7.08 finał

Adrianna Sułek: siedmiobój – 4-5.08

Paweł Wiesiołek: dziesięciobój – 4-5.08

Kamila Lićwinko: skok wzwyż – 5.08 eliminacje, 7.08 finał

sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała) 5.08 eliminacje, 6.08 finał

Katarzyna Zdziebło: chód na 20 km – 5.08

Łukasz Niedziałek: chódna 20 km – 5.08

sztafeta 4x400 m kobiet – 5.08 eliminacje, 7.08 finał

Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala: chód na 50 km – 6.08

sztafeta 4x400 m mężczyzn – 6.08 eliminacje, 7.08 finał

Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach: maraton – 7.08

Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski: maraton – 8.08

Łucznictwo

Sylwia Zyzańska: indywidualnie – 23.07 eliminacje, 27-29.07 1/32 i 1/16 finału, 30.07 1/8 finału i faza finałowa

Sławomir Napłoszek: indywidualnie – 23.07 eliminacje, 27-29.07 1/32 i 1/16 finału, 31.07 1/8 finału, faza finałowa

Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek: mikst – 24.07 – eliminacje i faza finałowa

Pięciobój nowoczesny

Anna Maliszewska: 5-6.08

Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak: 5.08 i 7.08

Pływanie

Paulina Peda: 100 m motylkowym – 24.07 eliminacje, 25.07 półfinał, 26.07 finał; 100 m grzbietowym – 25.07 eliminacje, 26.07 półfinał, 27.08 finał

sztafeta 4x100 m dowolnym kobiet – 24.07 eliminacje, 25.07 finał

Jan Kozakiewicz: 100 m klasycznym – 24.07 eliminacje, 25.07 półfinał, 26.07 finał

Kacper Stokowski: 100 m grzbietowym – 25.07 eliminacje, 26.07 półfinał, 27.08 finał

sztafeta 4x100 m dowolnym mężczyzn – 25.07 eliminacje, 26.07 finał

Krzysztof Chmielewski: 200 m motylkowym – 26.07 eliminacje, 27.07 półfinał, 28.07 finał

Jakub Kraska: 100 m dowolnym – 27.07 eliminacje, 28.07 półfinał, 29.07 finał

sztafeta 4x200 m dowolnym mężczyzn – 27.07 eliminacje, 28.07 finał

Radosław Kawęcki, Jakub Skierka: 200 m grzbietowym – 28.07 eliminacje, 29.07 półfinał, 30.07 finał

sztafeta mieszana 4x100 m zmiennym – 29.07 eliminacje, 31.07 finał

sztafeta 4x100 m zmiennym mężczyzn (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska) – 30.07 eliminacje, 1.08 finał

Paweł Korzeniowski: 100 m motylkowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał

Jakub Majerski: 100 m motylkowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał; 200 m motylkowym – 26.07 eliminacje, 27.07 półfinał, 28.07 finał

Laura Bernat: 200 m grzbietowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał

Paweł Juraszek, Konrad Czerniak: 50 m dowolnym – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 1.08 finał

Katarzyna Wasick: 50 m dowolnym – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 1.08 finał

Podnoszenie ciężarów

Joanna Łochowska (55 kg) – 26.07

Bartłomiej Adamus (96 kg) – 31.07

Arkadiusz Michalski (109 kg) – 3.08

Siatkówka plażowa

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak: turniej mężczyzn – 24.07-31.07 eliminacje; faza pucharowa 1.08-6.08

Siatkówka

Turniej mężczyzn, faza grupowa:

24.07 (12:40): Polska – Iran

26.07 (7:20): Polska – Włochy

28.07 (9:25): Polska – Wenezuela

30.07 (7:20): Japonia – Polska

01.08 (2:00): Polska – Kanada

3.08 ćwierćfinały

5.08 półfinały

7.08 mecz o 3. miejsce, finał

Polska: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski (libero).

Skateboarding

Amelia Brodka: akrobacje – 4.08

Strzelectwo sportowe

Aneta Stankiewicz: karabin pneumatyczny – 24.07; karabin dowolny trzy postawy – 31.07

Tomasz Bartnik: karabin pneumatyczny – 25.07; karabin dowolny trzy postawy – 02.08

Klaudia Breś: pistolet pneumatyczny – 25.07; pistolet sportowy 29-30.07

Sandra Bernal: trap kobiet – 28-29.07

Aleksandra Jarmolińska: skeet kobiet – 25-26.07

Szermierka

Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga: szpada indywidualnie – 24.07

szpada drużynowo (Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga Magdalena Piekarska-Twardochel) – 27.07

Martyna Jelińska: floret indywidualnie – 25.07

Taekwondo

Patrycja Adamkiewicz (57 kg) – 25.07

Aleksandra Kowalczuk (+67 kg) – 27.07

Tenis

Iga Świątek, Magda Linette: singiel – 25.07-1.08

Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak: singiel – 24.07-1.08

Magda Linette i Alicja Rosolska: debel – 25.07-2.08

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot: debel – 24.07-30.07

Tenis stołowy

Li Qian, Natalia Partyka: turniej singla – 24-29.07

Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor: turniej drużynowy – 1-5.08

Wioślarstwo

czwórka podwójna (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann) – 23-27.07

czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Joanna Dittman, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska) – 23-27.07

dwójka podwójna (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski) – 23-28.07

dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski) – 24-29.07

czwórka podwójna (Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik) – 23-27.07

czwórka bez sternika (Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski) – 24-28.07

Wspinaczka sportowa

Aleksandra Mirosław: kombinacja – 4.08 i 6.08

Zapasy

Agnieszka Wieszczek-Kordus: styl wolny, 68 kg – 2-3.08

Tadeusz Michalik: styl klasyczny, 97 kg – 2-3.08

Jowita Wesień: styl wolny, 57 kg – 4-5.08

Roksana Zasina: styl wolny, 53 kg – 5-6.08

Kamil Rybicki: styl wolny, 74 kg – 5-6.08

Magomedmurad Gadżijew: styl wolny, 65 kg – 6-7.08

Żeglarstwo

Piotr Myszka: RS:X – 25-26.07, 28-29.07; 31.07 finał

Zofia Noceti-Klepacka: RS:X – 25-26.07, 28-29.07; 31.07 finał

Magdalena Kwaśna: Laser Radial – 25-27.07, 29-30.07, 1.08 finał

Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda: 49er FX – 27-28.07, 30-31.07, 2.08 finał

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński: 49er mężczyzn – 27-28.07, 30-31.07, 2.08 finał

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar: 470 – 28-30.07, 1-2.08, 4.08 finał

Artykuł został opublikowany w 29/2021 wydaniu tygodnika Wprost.

Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App StoreGoogle Play.

 0

Czytaj także