Grad bramek... i rekordów. Mecz Legii z BVB przejdzie do historii

Grad bramek... i rekordów. Mecz Legii z BVB przejdzie do historii

Kadr z meczu Borussia Dortmund - Legia Warszawa
Kadr z meczu Borussia Dortmund - Legia WarszawaŹródło:Newspix.pl / MAREK BICZYK
Borussia wygrała z Legią Warszawa 8:4. Wynik, który padł w Dortmundzie zadziwił cały piłkarski świat, ale jeszcze większe wrażenie robią rekordy, które pobito w środę na Signal Iduna Park.

W meczu Borussii z Legią piłkarze wyśrubowali kilka rekordów. Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów, w ciągu pierwszych 45 minut padło więcej niż sześć goli. Ponadto strzelono 7 bramek w 32 minuty, co jest kolejnym rekordem do odnotowania.

Ponadto po raz pierwszy w historii Champions League padło pięć goli w 25 minut. Najważniejsza była jednak suma wszystkich bramek, które kibice obejrzeli w środę w Dortmundzie. BVB i Legia pobiły rekord największej liczby goli w jednym spotkaniu Ligi Mistrzów.

Przed Legią Warszawa jeszcze jedno, najważniejsze starcie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do Warszawy przyjedzie Sporting Lizbona. Wygrana nad portugalskim zespołem zapewni zespołowi Jacka Magiery awans do fazy pucharowej Ligi Europy z trzeciego miejsca w grupie.

Trener Borussii w szoku po meczu z Legią. „To surrealistyczne”