NA ŻYWO: Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol

90+4 min.
KONIEC! Nie tak to miało wyglądać. Legia remisuje z Sheriffem Tyraspol 1:1. Piłkarze są żegnani gwizdami.
 90 min.
Sędzia doliczył 4 minuty.
 90 min.
Fatalna końcówka Legii. Gol na 1:1, a teraz goście są nadal przy piłce.
 88 min.
GOOOOL! Mamy 1:1. Bayala skierował piłkę głową do siatki po błędzie Hlouska.
 87 min.
Przy piłce gracze z Mołdawii. A kibice na trybunach śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.
 84 min.
Jeszcze zmiana w ekipie gości. Schodzi Brezovec, szansę dostaje Damaşcan.
 83 min.
Kolejna okazja Legii, interwencja bramkarza, ale już za linią końcową. Będzie rzut rożny.
 80 min.
Po objęciu prowadzenia powinno być łatwiej i rzeczywiście Legia przyspieszyła. Sheriff Tyraspol poczuł jednak, że musi odrabiać straty i też złapał wiatr w żagle. To będzie ciekawa końcówka!
 76 min.
GOOOOL! Legia na prowadzeniu! Hlousek podał płasko w pole karne, a Hamalainen dopełnił formalności. Strzał z bliska i piłka w siatce. Można powiedzieć: w końcu!
 74 min.
Szczęście po stronie Legii. Gdyby nie spalony, Sheriff Tyraspol miałby znakomitą sytuację.
 72 min.
Zmiana w Legii. Nagy kończy swój występ. Zastąpi go Hildeberto
 71 min.
Da Silva z żółtą kartką za faul przy linii bocznej.
 69 min.
Kucharczyk padł w polu karnym, ale nie ma mowy o karnym.
 67 min.
Akcja Legii i strata piłki w polu karnym...
 64 min.
Zmiana w ekipie Sheriffa. Tripić schodzi, zmienia go Jairo da Silva.
 61 min.
Nic z tego. Mączyński trafił prosto w mur.
 61 min.
Szansa Legii z rzutu wolnego. 20 metrów do bramki... może teraz?
 59 min.
Żółtą kartką ukarany Hlousek.
 58 min.
Zagranie w szesnastkę wzdłuż linii końcowej, ale znowu bez efektów! Nawet nikt nie przeciął tego podania. Z taką ofensywą Legia nie zagrozi bramce Sheriffa.
 56 min.
Zmiana w Legii. Sadiku kończy swój występ, zmienia go Hamalainen.
 53 min.
Kolejna akcja Legii, którą można było zakończyć o wiele lepiej. Tym razem w piłkę nie trafił Szymański.
 52 min.
Było groźnie pod bramką Malarza! Jeszcze goście mieli rzut rożny, po którym to legioniści przejęli piłkę.
 50 min.
Brezovec ukarany żółtą kartką.
 48 min.
Na początek mamy małe spięcie między zawodnikami, ale sędzia zdołał uspokoić sytuację bez kartek. Zamieszanie zrobiło się po faulu na Pazdanie. Reprezentant Polski długo nie podnosił się z boiska, jednak może grać dalej.

Gramy! Oby druga połowa była ciekawsza, niż I część spotkania...
 45+2 min.
Przerwa! Pierwsza część spotkania nie była porywająca, ale przed nami jeszcze 45 minut. Wracamy za chwilę.
 45+2 min.
Jeszcze Legia miała rzut rożny, ale po dośrodkowaniu i uderzeniu głową piłka poleciała nad poprzeczką.
 45 min.
Legioniści wybili piłkę po dośrodkowaniu z narożnika, ale goście nadal są przy piłce! To nie jest dobra końcówka pierwszych 45 minut w wykonaniu gospodarzy.
 42 min.
Akcja gości. Będą mieli rzut rożny na kilka minut przed końcem pierwszej połowy.
 39 min.
Dobrze ustawiają się gracze gości. Prawie każde dłuższe podanie Legii kończy się przejęciem piłki...
 37 min.
Zapędził się z piłką w pole karne Kucharczyk, ale nic już nie mógł zrobić w tej sytuacji. Bramkarz zgarnął futbolówkę.
 34 min.
Znowu Legia przy piłce, ale w tych akcjach brakuje kropki nad "i".
 31 min.
Sheriff Tyraspol na chwilę przejął inicjatywę, a na trybunach gwizdy.
 27 min.
Żółtą kartką upomniany Pazdan. Brakuje ciekawych okazji w tym meczu. Może Kucharczyk, który przed chwilą zameldował się na placu gry wpłynie pozytywnie na grę ofensywną Legii?
 24 min.
No i mamy zmianę w Legii. Kontuzjowany Guilherme nie może grać dalej, na boisku pojawił się Kucharczyk.
 21 min.
Na murawie leżał Guilherme, mieliśmy przerwę w grze. Nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować swój występ.
 18 min.
Gospodarze mieli rzut wolny, ale dośrodkowanie było fatalne. Obrońca, który stał najbliżej piłki od razu zażegnał niebezpieczeństwo.
 16 min.
Legia ma przewagę, ale na razie nie potrafi jej wykorzystać. Gracze gości błyskawicznie kontrują.
 12 min.
Była okazja dla Legii! Najpierw minął się z piłką w polu karnym jeden z gospodarzy, ale po chwili mocno uderzył Jędrzejczyk. Zabrakło precyzji.
 10 min.
Sporo walki w środku, ale na razie mało sytuacji. Legia powoli zdobywa teren.
 7 min.
Ależ to był efektowny rajd w wykonaniu Guilherme! Najpierw minął jednego rywala, znalazł się na 16. metrze i posłał piłkę po ziemi prosto w ręce bramkarza.
 6 min.
Kolejne uderzenie Legii, tym razem niecelny strzał i zacznie bramkarz.
 5 min.
Sadiku znalazł się z piłką w szesnastce rywali, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców.
 3 min.
Początek dla gości. Najpierw mieli dośrodkowanie z rzutu rożnego blisko pola karnego Legii, a później kolejny raz wrzucali piłkę po tym, jak wybili ją obrońcy. Jeden z graczy mistrza Mołdawii złapany na spalonym.

Zaczynamy!
 20:35
Koniec rozgrzewki, oba zespoły za chwilę ponownie pojawią się na boisku. Zostało kilka minut i usłyszymy pierwszy gwizdek.
 20:20
Zaczynamy naszą relację z meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Można powiedzieć, że dzisiaj warunki do gry są idealne. Nie ma upału i raczej nie zanosi się na deszcz. Na trybunach przy Łazienkowskiej coraz więcej widzów, a na "Żylecie" kibice szykują oprawę.
 19:20
Składy:

Legia Warszawa: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński, Guilherme - Szymański, Nagy, Sadiku

Sheriff Tyraspol: Mikulić - Sušić, Posmac, Kulušić, Da Silva - De Nooijer, Anton, Brezovec, Tripić - Bayala, Badibanga

Jacek Magiera zapowiedział, że w czwartek nie będzie eksperymentów przy wyborze wyjściowej jedenastki. Kibice z Łazienkowskiej ciągle czekają, aż pełnię możliwości zaprezentuje Armando Sadiku, Cristian Pasquato czy Hildeberto. Ten ostatni trafił do Legii z Benfiki Lizbona i walczy… z nadwagą. Do tej pory w barwach mistrza Polski zaliczył tylko kilkanaście minut w Puławach, ale po wielu indywidualnych treningach ma szansę powalczyć o miejsce w pierwszym zespole. Powodem do zadowolenia dla sztabu Legii może być fakt, że w ostatnim czasie lepszą formę prezentują Krzysztof Mączyński i Dominik Nagy.

Sheriff Tyraspol w do IV rundy eliminacji LE dostał się po porażce z Karabachem Agdam w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W tym dwumeczu lepsza okazała się ekipa z Azerbejdżanu, w której aktualnie gra były kaptan Legii Jakub Rzeźniczak. Czwartkowy rywal „Wojskowych” określany jest jako „duma Naddniestrza” - autonomicznej republiki należącej do Mołdawii. Sheriff Tyraspol to 144. drużyna rankingu UEFA. Portal Transfermarkt wycenia ją na około 10 mln euro. Legia w tych statystykach wygląda znacznie lepiej, ale trener mistrza Mołdawii Roberto Bordin, mimo że docenia potencjał polskiego zespołu zapowiada, że jego zawodnicy poszukają swojej szansy. – Cieszymy się, że jesteśmy w Warszawie i zagramy na tym pięknym stadionie z bardzo dobrą drużyną. Wiemy, że będzie ciężko, bo znamy historię naszego rywala, ale zrobimy wszystko, aby osiągnąć dobry wynik – podkreślił.

Relacja NA ŻYWO z meczu Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol we Wprost.pl. Początek spotkania o 20:45.