Andrzej Duda gratuluje Idze Świątek. Pojawiło się kilka wykrzykników

Andrzej Duda
Andrzej Duda Źródło:Newspix.pl / Damian Burzykowski
Do Igi Świątek spływają liczne gratulacje po jej triumfie w turnieju w Rzymie. Prestiżowe zwycięstwo Polki skomentował także Andrzej Duda.

Iga Świątek pokazała klasę w finale turnieju w Rzymie. Polka pokonała wyżej sklasyfikowaną rywalkę Karolinę Pliskovą w ekspresowym tempie i świetnym stylu. Świątek przez całe spotkanie dyktowała warunki gry, aby ostatecznie triumfować 6:0, 6:0. Mecz trwał niecałe 50 minut. Polka w Rzymie zdobyła kolejny tytuł WTA, który może dopisać do kolekcji. Na swoim koncie ma triumf w zeszłorocznej edycji turnieju wielkoszlemowego French Open oraz turnieju w Adelajdzie w 2021 roku.

Duda gratuluje Świątek. „Brawo! Gratulujemy! Duma!”

Na ogromny sukces 19-letniej Świątek zareagował . „Wspaniały sukces Igi Świątek! Zwycięstwo w finałowym pojedynku WTA 1000 w Rzymie bez straty gema! To trzecia wygrana Igi w turniejach WTA. W poniedziałek będzie na 10. miejscu w rankingu WTA! Brawo! Gratulujemy! Duma!” – napisał prezydent w mediach społecznościowych.

Iga Świątek czeka na... tiramisu

Kilkadziesiąt minut po triumfie Iga Świątek opublikowała post na . Polska tenisistka zrobiła to w swoim stylu, z poczuciem humoru. „Wreszcie mogę dostać tiramisu” – napisała.