Pogrom w meczu Ligi Narodów. Biało-czerwoni nie dali rywalom żadnych szans!

Pogrom w meczu Ligi Narodów. Biało-czerwoni nie dali rywalom żadnych szans!

Vital Heynen
Vital Heynen Źródło: Newspix.pl / Michał Nowak
Polscy siatkarze w fantastycznym stylu pokonali reprezentację Australii 3:0. Biało-czerwoni nie dali rywalom żadnych szans - w drugim secie drużyna z Antypodów zdobyła zaledwie 10 punktów!

Wynik meczu z Australią nie jest dla kibiców siatkówki żadnym zaskoczeniem. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów drużyna z Antypodów po trzech kolejkach miała na swoim koncie zero punktów. Urwała zaledwie jednego seta Francji i przegrała mecze z Bułgarią oraz Niemcami.

Liga Narodów jest dla biało-czerwonych głównym sprawdzianem formy przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Dlatego w poszczególnych spotkaniach na boisko wychodzą różne „szóstki”. Tym razem mecz rozpoczęli: Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Fabian Drzyzga, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Norbert Huber oraz Paweł Zatorski (libero).

Liga Narodów. Polska-Australia - relacja

W pierwszym secie zdecydowanie dominowali Polacy. Fantastycznie funkcjonował blok, kilkoma efektownymi atakami popisał się Kaczmarek. Biało-czerwoni przez cały czas mieli kilkupunktową przewagę i pewnie triumfowali w tej partii meczu 25:16.

Drugi set to również popis siatkarskich umiejętności w wykonaniu podopiecznych . Kibice z przyjemnością mogli patrzeć na mocne otwarcie Kaczmarka, skuteczne bloki Polaków, asy serwisowe Fornala oraz efektowne kombinacje ataki z szóstej strefy w wykonaniu Semeniuka. W pierwszej części tej partii meczu nasi reprezentanci prowadzili aż 4:16.

Początek trzeciego seta był mniej jednostronny niż dwa poprzednie. Australijczycy popisali się kilkoma skutecznymi atakami. W pierwszej części tej partii meczu rywale utrzymywali niewielkie prowadzenie (4:2, 7:6). Dobra passa Australii nie trwała jednak długo. Po pierwszej przerwie technicznej reprezentacja Polski odzyskała prowadzenie. Fantastyczną zagrywką popisał się Semeniuk, bezbłędnie atakował Kaczmarek. Od stanu 7:9 biało-czerwoni zdobyli 10 punktów, a przeciwnicy tylko 1 (8:19). Finalnie set zakończył się zwycięstwem Polski 25:12 a cały mecz wygraliśmy 3:0 (25:16, 25:10, 25:12).

Liga Narodów. Kiedy następne mecze Polaków?

Po łatwym zwycięstwie z Australią Polaków czekają teraz dwa znacznie trudniejsze spotkania. W piątek 4 czerwca o godzinie 18 zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, która po trzech kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli. Amerykanie wygali 3:0 z Kanadą oraz 3:1 z Argentyną i przegrali 0:3 z Brazylią. Dzień później siatkarzy czeka starcie z czwartą w tabeli Rosją, która pewnie pokonała Holandię i Iran 3:1 i odnotowała porażkę z Japonią 2:3.