Ponad 200 polskich sportowców poleci do Tokio. Poznaliśmy kadrę olimpijską

Ponad 200 polskich sportowców poleci do Tokio. Poznaliśmy kadrę olimpijską

Kajakarstwo górskie

K1 kobiet – Klaudia Zwolińska

C1 kobiet – Aleksandra Stach

K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak

C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe

jazda indywidualna na czas kobiet – Anna Plichta

wyścig ze startu wspólnego kobiet – Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta

jazda indywidualna na czas mężczyzn – Maciej Bodnar

wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie

wyścig indywidualny kobiet – Maja Włoszczowska

wyścig indywidualny mężczyzn – Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe

sprint indywidualny kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka

sprint drużynowy kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka

keirin kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka

madison kobiet – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik

omnium kobiet – Daria Pikulik

sprint ind. mężczyzn – 2 miejsca*

sprint drużynowy mężczyzn – Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)

keirin mężczyzn – 2 miejsca*

madison mężczyzn – Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski)

omnium mężczyzn – Szymon Sajnok

Kadra: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski + rezerwowi: Nikol Płosaj, Wojciech Pszczolarski, Rafał Sarnecki

Koszykówka 3x3

Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka

100 m kobiet – Ewa Swoboda

400 m kobiet – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek

800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz

1500 m kobiet – Martyna Galant

100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska

400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz

300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek

400 m mężczyzn – Karol Zalewski

800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski

1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier

maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach

chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło

maraton mężczyzn – Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski

chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek

chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala

pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz

rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk

rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron

pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki

rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój

rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód

rzut młotem mężczyzn – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki

skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera

skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko

siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek

dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek

sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)

sztafeta 4x400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)

sztafeta 4x00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)

sztafeta 4x400 m mieszana – Polska

 0

Czytaj także