Ponad 200 polskich sportowców poleci do Tokio. Poznaliśmy kadrę olimpijską

Ponad 200 polskich sportowców poleci do Tokio. Poznaliśmy kadrę olimpijską

Łucznictwo

kobiety indywidualnie – Sylwia Zyzańska

mężczyźni indywidualnie – Sławomir Napłoszek

mikst – Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek

Pięciobój nowoczesny

kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska

mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie

50 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wasick

100 m st. dowolnym kobiet – Alicja Tchórz

200 m st. dowolnym kobiet – Aleksandra Polańska

100 m st. grzbietowym kobiet – Paulina Peda

200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat

100 m st. motylkowym kobiet – Paulina Peda

50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak

100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska

100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski

200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka

100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski

200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski

100 m st. klasycznym mężczyzn – Jan Kozakiewicz

sztafeta 4x100 m st. dowolnym kobiet – Polska (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska)

sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz)

sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub)

sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)

sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym – Polska (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz)

Podnoszenie ciężarów

-53 kg kobiet – Joanna Łochowska

- 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus

- 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski

Siatkówka

turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:

turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:

park kobiet – Amelia Brodka

Strzelectwo

karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz

karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz

karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik

karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik

pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś

pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś

trap kobiet – Sandra Bernal

skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska

Szermierka

szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga

szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)

floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska

Taekwondo

-57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz

+67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk

Tenis

singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette

singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz

debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska

debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy

kobiety indywidualnie – Li Qian, Natalia Partyka

kobiety drużynowo – Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo

czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann

czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska

dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski

dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski

czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik

czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka

kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Zapasy

styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina

styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień

styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus

styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik

styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki

styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo

RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka

Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna

470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar

49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda

RS:X mężczyzn – Piotr Myszka

49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński

Źródło: WPROST.pl / TVP Sport
 0

Czytaj także