Tokio 2020. Znów było blisko medalu. Mirosław na czwartym miejscu we wspinaczce sportowej

Tokio 2020. Znów było blisko medalu. Mirosław na czwartym miejscu we wspinaczce sportowej

Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław Źródło:Newspix.pl / Aflo / Kenjiro Matsuo
Aleksandra Mirosław to jedno z największych odkryć polskiego sportu podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich. Zawodniczka ta rywalizowała w trójboju wspinaczkowym. Po wszystkich trzech konkurencjach zajęła miejsce tuż poza podium. Miała dużego pecha.

Reprezentantka Polski jest mistrzynią świata z 2018 i 2019 roku we wspinaczce na czas. W pozostałych konkurencjach niestety nie idzie jej tak dobrze, co potwierdziły zmagania w drugiej części zawodów, boulderingu.

Wyniki Aleksandry Mirosław w pierwszej i drugiej konkurencji

W pierwszej konkurencji Mirosław poszło najlepiej. Był to wyścig na czas, odbywający się w formie eliminacji. O wejście do finału ścigała się z Akiyo Noguchi i z czasem 7,93 sekundy łatwością pokonała Japonkę. Następnie zmierzyła się z Anouck Jaubert z Francji i tu poszło jej jeszcze lepiej, ponieważ Biało-Czerwona pobiła rekord świata z wynikiem 6,84 sekundy. W boulderingu natomiast wypadła fatalnie – nie zaliczyła ani jednej zony i w tej konkurencji była ostatnia. Na szczęście nie wpłynęło to bardzo na jej wynik w klasyfikacji generalnej. Przed trzecim startem była bowiem druga.

Podium nie dla Polki

Przed godziną 15:00 6 sierpnia Mirosław wystąpiła jeszcze we wspinaczce na prowadzenie. W tej konkurencji nie znalazła się w czołówce stawki i przez to przegrała walkę o medal. Co prawda Polka zdobyła tyle samo punktów ile trzecia Akiyo Noguchi, ale musiała jej najniższego miejsca na podium. To efekt tego, że przegrała z Japonką w dwóch z trzech konkurencji. Złoty medal trafił do Janji Garnbret ze Słowenii, a srebrny do Miho Nonaki, także z Japonii.